Skocz do zawartości

Wasze opinie o tym stereo


Darek G

Recommended Posts

Witam,
Tak więc to lekturze postów, wątków, FAQ wytypowałem sprzęt do kupienia i proszę o Waszą radę czy ma to sens. Generalnie salon w którym będzie grał ma ok 23 m.kw. Budżet przeznaczony to ok 10 tyś zł. Początkowo chciałem Kino domowe ale dzięki forum zweryfikowałem priorytety i ważniejsze jest dobre stereo. Słucham starego dobrego rocka (Dire Straits !!!, Sting, Marillion, Sade itp itd), w tym polskiego, oraz trochę instrumentalnej: Vangelis, Tangerine Dream, Jarre. Natomiast lubię też jak coś naprawdę ładnie gra tak jak miałem okazję posłuchać na odsłuchać: jazz, poważna.
Wytypowałem:
- kolumny: Dali Ikon 6mk2 - 5.400 zł biale z kablami
- wzmacniacz: Cambridge Audio Azur 640A v2 (wersja 2 nowsza) - 1400 zł
- odtwarzacz Blue Ray: Cambridge Audio 650 BD - 2.650 zł - reklamują że ma możliwość wyłączenia wszystkich komponentów video podczas używania jako CD co wpływa na duży wzrost jakości w stosunku do klasycznego BR czy DVD
- tuner: Cambridge Audio Azur 550T - 1.140 zł

całość j.w. 11 tyś zł z kablami.
Dzwięk z odtwarzacza chcę puścić na wzmacniacz, a wideo dezpośrednio na TV (jakieś LCD z kilkoma złączami HDMI). Tutaj pytania:
1. czy dzwięk mam puścić łączem analogowym na wzmacniacz, a jeśli tak to co to znaczy, jak się nazywa w gąszczu tych gniazd i jaki to ma być kabel ?
2. czy wiecie czy ten wzmacniacz ma złącze Direct in żebym w przyszłości jeśli uznam za sensowne mógł rozbudować system o amplituner a/v ?
3. czy powinienem na coś zwrócić uwagę przy takiej konfiguracji ?
4. i w końcu czy macie jakieś sugestie co do zmian konfiguracji ?

Powiem jeszcze iż zanim zdecydowałem o klasycznym stereo myślałem o amplitunerach a/v z lekko wyzszej półki: Cambridge Audio 650R, Harman Kardon AVR 460 i Yamaha RX-V2065. Czy w stereo sprzęt który wybrałem będzie dużo lepszy niż oparty na ampli a/v ?
Odsłuchu wytypowanego sprzetu nie robiłem, mam nadzieję że mi się uda w jednym salonie w Bydgoszczy który ma wszystkie elementy jutro-pojutrze.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widzac z Twojego zestawienia, ze jestes mozna powiedziec jeszcze w fazie poczatkujacego audiofila icon_smile.gif Powiem Tobie jakie sa zdecydoawne bledy Twojego zestawienia ...

Pio pierwsze 640A V2 gra po prostu tragicznie - sam sopran i srodek , bas twardy i cholernie nieprzyjemny ... Tez uwielbiam Dire Straits ale na tym wzmaku nie da sie sluchac tej muzyki. Od razu mozesz to skreslic .

Dalej ... Jezeli musisz kupic czytnik BD to moze byc Cambridge 650BD bo akurat ten Blue Ray nie jest zly, ale nie licz ze zagra to tak dobrze jak normalne zrodlo CD. Znam firme Cambridge od podszewki (mialem wiekszosc ich sprzetu w domu) i szczerze to akurat CD maja dobre . Tylko np 640C gra znacznie mimo wszystko lepiej niz 650BD.

Co do glosnikow Dali sa bardzo dobre . Lepsze moim zdaniem sa jedynie Acoustic Energy Aelite ktore w klasie sredniej sa moimi faworytami. Potrafia pociagnac i zagrac dobrze nawet bardzo wymagajace utowry. Masz podobne gusta muzyczne do moich i ja bylem z tych kolumn super zadowolony. Co tez wazne nie sa az tak drogie.

Jezeli ja mialbym Tobie wstepnie podac zestaw stereo do Twojej muzyki to byloby :

1) glosniki Aelite 3 choc Dali tez sa ok - graja jednak ostrzej i sa troszke mniej zrownowazone

2) Wzmacniacz ja ma byc CA to koniecznie model 840A (na priv wysle Tobie jak wyglada to wszystko cenowo) . Mialem to podpiete do Aelite i gralo bardzo dobrze.

3) CD minimum 640C lub jak musisz miec Blue Ray to wez ten 650BD - jakosciowo sprzet bardzo dobry.

4) kabelki glosnikowe np Chord silverscreen.

Tak zestaw zagra o niebo lepiej niz ten co wstepnie podales icon_smile.gif

Poza tym na priv zostawiam info ktore zapewne poprawi humor icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM
ceny które podajesz za sprzet są troche wysokie
możemy wycenić to tak
kolumny: Dali Ikon 6mk2 - 5.400 zł biale z kablami 4900 zł + grsatis kabel qed model genesis 2x2,5m warte ok 800 zł za wiecej metrów mała dopłata
wzmacniacz: Cambridge Audio Azur 640A v2 (wersja 2 nowsza) nie do dostania proponuję 650 cena 1600 zł
Cambridge Audio 650 BD cena 2400zł
Cambridge Audio Azur 550T cena 1000 zł
w razie pytań można dzwonić 509-444-089
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hej

Widzac z Twojego zestawienia, ze jestes mozna powiedziec jeszcze w fazie poczatkujacego audiofila icon_smile.gif Powiem Tobie jakie sa zdecydoawne bledy Twojego zestawienia ...



Dzięki wielkie za sugestie icon_smile.gif W obecnej sytuacji na pewno wezmę pod uwagę CA 850A + 640C lub 650C (nowszy model, czy lepszy ?). Pewnie finalnie skończy się na CD i Blue Rayu icon_smile.gif.
Natomiast napotkałem poważny problem icon_sad.gif. W zasadzie niemożliwe jest posłuchanie jak to gra czy to z Dali czy też z AE. Po prostu w salonach nie mają takiego sprzętu i to w ogóle żadnego klocka. Z drugiej strony wydaje się to uzasadnione o tyle że wszyscy przychodzą na odsłuch a potem i tak kupują w necie. Tak więc żaden salon w Bydgoszczy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie miał taki sprzęt. Gdzie mogę tego posłuchać, Warszawa ?

Ponadto czy moglibyście polecić alternatywnie jakieś porównywalne cenowo i jakościowo sprzęty które sami oceniacie wyżej CA 850A+650C+Dali Ikon 6mk lub AE Aelite3 ? Chciałbym jednak coś poodsłuchiwać zanim kupię, choćbym musiał jechać do W-wy.

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ponadto czy moglibyście polecić alternatywnie jakieś porównywalne cenowo i jakościowo sprzęty które sami oceniacie wyżej CA 850A+650C+Dali Ikon 6mk lub AE Aelite3 ? Chciałbym jednak coś poodsłuchiwać zanim kupię, choćbym musiał jechać do W-wy.


Alternatywnie lepsze (jakość/cena) - są starsze sprzęty:) Nawet te, które wydają się jeszcze starsze...
Tylko musisz zamienić salony audio na poszukiwania "po domach". Jest tego trochę w Twojej okolicy (jak wszędzie). Więcej jak się wydaje... Nie musisz jechać do stolicy.
O ileż bardziej WARTO poznać te zestawienia, niż salonowe!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jednak jest taka ze wiekszosc zdecydowana woli nowy lub prawie nowy sprzet co tez trudno sie dziwic.

Druga sprawa ze z tymi ludzmi z okolicy za ciekawie nie jest. Nie mieszkam w malym miescie, a nie znam nikogo kto by mial cos ciekawego do odsluchu. 90% obraca sie w okolo sprzetu marketowego bo to im starcza icon_wink.gif Mozna tez ruszyc na rynek miejski i jak za dawnych czasow pokrzyczec troche, tylko zamiast klasycznego obwieszczenia raczej cos na wzor "poszukuje audiofila" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, dobre z tym krzyczeniem na rynku icon_smile.gif Nie ma złotych regół, które ułatwiają zakup wymarzonego sprzętu!!! Nie jest też pewne, że używany sprzęt zagra lepiej od nowego w tej samej cenie. Gdy z jednej strony wydaje się oczywiste: STARY kosztujący ,,kiedyś" np. 10000 zł, a obecnie na rynku wtórnym jedyne 5 tys. zł - w konfrontacji z NOWYM za 5 tys. zł powinien zagrać zdecydowanie lepiej. Ale z drugiej strony trzeba pamiętać o taniejącej technologii, która z roku na rok schodzi do niższych sektorów cenowych i to ,,kiedyś" nabiera dużego znaczenia. Takich przykładów polityki producentów jest mnóstwo: B&W, Dali, etc. Oczywiście nie neguje sprawy sprzętu używanego, mogą trafić się wspaniałe rodzynki icon_smile.gif Problem polega na innej rzeczy: oprócz okazjonalnej ceny - musimy też zaufać sprzedawcy, że sprzęt szanował i jest w 100% sprawny!!!


Ale tak naprawdę wszystko zależy czego sami oczekujemy od danego sprzętu (nowy/używany?), troszkę zgodzę się z Avatarem: znacznie więcej ludzi chce nowe ,,klocki". Ja osobiście kupiłem z używek tylko tuner PIONEER-a, a w ogóle sprzęt używany kupiłbym tylko od siebie - he, he, he............ Na obronę ,,starych zabawek" niech będzie przykład, że sam mam Yamahę DSP-A1 kiedyś kosztującą ponad 10 tys. zł, dziś ok. 2 tys. Jednak trudno mi rozstać się z nią, bo ciągle jest doskonała!!!!!!!

Wracając natomiast do problemu, czasami jednak trzeba przejechać te 100 km i więcej, by czegoś ciekawego posłuchać! Jakieś drogie te Dali IKON 6 Mk2 w wersji białej, może warto rozejrzeć się za wersją bez ,,Mk2" (ok. 3000 zł)??? Albo posłuchać modelu IKON 7 (ok. 4200 zł)??? Gdzie ,,siódemki" są zdecydowanie lepsze, ale i bardziej wymagające od sprawności wzmacniacza. Przyznaje się nie słyszałem nic z nowej serii IKON Mk2, firma Dali jest zbyt poważną by zmiany nie były na lepsze, mimo to polecam serię ,,zwykłą"!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawda jednak jest taka ze wiekszosc zdecydowana woli nowy lub prawie nowy sprzet co tez trudno sie dziwic.

Druga sprawa ze z tymi ludzmi z okolicy za ciekawie nie jest. Nie mieszkam w malym miescie, a nie znam nikogo kto by mial cos ciekawego do odsluchu. 90% obraca sie w okolo sprzetu marketowego bo to im starcza icon_wink.gif Mozna tez ruszyc na rynek miejski i jak za dawnych czasow pokrzyczec troche, tylko zamiast klasycznego obwieszczenia raczej cos na wzor "poszukuje audiofila" icon_smile.gif



Nie znasz - bo kiepsko się rozglądasz.
Sam mieszkając na wsi i mając w okolicy niewielkie miasta poznałem 5 osób z powiedzmy z hi-endowymi zestawieniami. Oraz kilkunastu ludzi z bardzo dobrym sprzętem
(w tym chyba jednego z nowym - powiedzmy kilkuletnim - sorry:). To w promieniu zaledwie 10 km. Ba. Niektórych nawet nie zdążyłem odwiedzić! Chyba, że to jakieś zagłębie???
A co dopiero w Bydgoszczy! Nie trzeba krzyczeć. To działa na zasadzie "powiedziała jedna baba drugiej babie...". W zasadzie - każdy punkt naprawy sprzętu RTV zna kilku "takich".
Co do technologii. W niektórych technologiach (choćby obudowy) już niestety nie robią (drogie) lub stosują w małych ilościach, np. wstęga w Ikonach (z powodzeniem!).
Nie macie wrażenia, że dziś wszystko - od domów, przez samochody, a także sprzęt audio (przynajmniej na średnim poziomie) jest po prostu mniej solidne, tandetniejsze???

Sorry za offtop.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.: ,,Nie macie wrażenia, że dziś wszystko - od domów, przez samochody, a także sprzęt audio (przynajmniej na średnim poziomie) jest po prostu mniej solidne, tandetniejsze???"

Na pierwszy rzut trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale ja myślę że to nie do końca tak jest. Nie ma co porównywać technologii wytwarzania aut, domów, audio, czy innych... Rynek oczywiście narzuca pewne trendy, te bezpośrednio mogą wpływać na nasze portfele. Faktem jest też to, że znaczną część światowej produkcji przeniesiono do Chin - czynnik ekonomiczny który może odbijać się na jakości gotowego produktu icon_sad.gif. Myślę, że jest jednak dużo firm, które robią nadal solidnie i dbają o wysokie standardy oraz nie szukają taniej siły roboczej. Nie mam tu na myśli tylko mojej ulubionej marki Dali icon_wink.gif, ale wiele, wiele innych wspaniałych światowych producentów...

Pytanie brzmi jak my odnajdujemy się w tym świecie, co dla nas jest lepsze, a co gorsze? Dlaczego kupujemy akurat ten produkt, a nie inny? Czy dla fana czarnej płyty, wzmacniacza lampowego, świat się zatrzymał...? Dla mnie firma Dali rozwija się nadal dynamicznie, ciągle są twórczy i mają świerze spojrzenie na przyszłość. Ja z jednej strony skończyłem przygodę ze stricte audiofilizmem, ale ciągle najwięcej słucham muzyki w stereo, zatrzymałem się też w kinie domowym na etapie ,,5.1" - YAMAHA DSP-A1. Sceptycznie patrze na technologię Blu-Ray. A z drugiej zainwestowałem w ,,najnowszą" technologię jeśli chodzi o głośniki (Dali IKON 7, Dali IKON Vokal 2) oraz w ,,umierającą" SACD, DVD-AUDIO jeśli mówimy o odtwarzaczu: PIONEER DV-LX50, który stary nie jest!!! Czy któreś z tych klocków jest gorzej wykonany, bardziej tandetnie, niż ich porzednicy...? Myślę, że nie choć przykładów na jedno i drugie pewno w świecie nie brakuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krótko. Zdecydowanie przy takim budżecie warto pojechać do Warszawy by odsłuchać kilku kolumn i wzmacniaczy. To się opłaci z tego względu, że przy niemałych przecież pieniądzach na sprzęt nie ma co ryzykować kupując coś w ciemno. Umów się telefonicznie w kilku salonach na różne godziny i jedź, posłuchaj. To będą naprawdę dobrze wydane pieniądze. Co do wzmacniaczy, to zwróć jeszcze uwagę na takie firmy jak: Roksan, Creek i NAD ale te z wyższych poziomów o ile kasa pozwoli. A najlepiej jak radzi Zukzukzuk poszukać w okolicy ludzi, którzy mają fajne zestawienia i umówić się na odsłuchy, by kupić coś ze sprzętu uzywanego, który pozwoli Ci wejść od razu na wyższy poziom za takie same pieniądze. Choć z drugiej strony, to rzeczywiście różnie bywa z tymi audiofilami w okolicy. Ja mieszkam w Kielcach. Na forum Audiostereo (turek) w o mnie dałem info, że proszę ludzi z Kielc i okolic o kontakt w celu wspólnych odsłuchów, wymiany poglądów. I nic, do dziś żadnego odzewu. Do pewnego jegomościa sam napisałem, wiedząc, że jest z Kielc. Niestety nie raczył nawet odpowiedzieć. Ha, miało być krótko icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.
Kontynuując temat "poszukiwania audiofilów", a co za tym idzie dobrych zestawień i w końcu odnalezienia SWOJEGO sprzętu.
Z moich obserwacji wynika, że im gorszy masz słuch:( - tym więcej wokoło audiofilów znajdujesz:)
Znam kilku ludzi z branży w "poważnym" wieku! Są to osoby nie bywające na żadnych forach, z reguły nawet nie imające się internetu. Nieraz zamknięci w swoim świecie. Nie ta epoka... Do Nich trzeba dotrzeć i to niekiedy krętymi drogami, pod górkę. Ale jak się zdobędzie zaufanie jednego - to idzie jak po sznurku:) Mniej jest/było trochę, bo już też jestem nieco poza połową...
Dlatego nie dziwię się, że mogłeś nie mieć odzewu.
Druga sprawa - odsłuchy jak najbardziej. Ale trzeba brać pod uwagę, że nigdzie nie masz takich samych warunków akustycznych jak u siebie w pokoju!
I tu zalecam dużą ostrożność. Po odsłuchu w salonie i szczęśliwym (wydawałoby się) wyborze, można włączyć sprzęt w domu i będzie ZONK:( Dotyczy to zwłaszcza kolumn!
A jest dużo wybitnych, ale bardzo wrednych "kolumn" (np. JM Lab), które nie wszędzie i ze wszystkim grają. Ba. Niekiedy możesz mieć wszytko to samo, ale inny np. IC
i już czar pryska.
Nie ma lekko...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi icon_smile.gif.
Dzięki nim biorę pod uwagę sprzęt używany. Trafiłem na giełdę na www.hifi.pl . Czy możecie polecić mi jeszcze jakieś stronki tego typu oraz z testami, opisami, sprzętu. Co do kolumn to coś tam wiem w którym choć kierunku szukać, ale co do używanego wzmacniacza i CD to już kompletnie nic. Nakierujcie mnie w jakich markach, modelach powinienem szukać. Tak jak wspominałem mam budżet ok 10 tyś (kolumny, wzmacniacz, CD, kable). Raczej już nieprzekraczalny bo dodatkowo będę chciał jeszcze tuner oraz blue raya. No i ważne żeby wzmacniacz mógł współpracować z kinem domowym.
Proszę Was także o opinię co do kolumn Monitor Audio GS20 (znalazłem mało używane) w porównaniu z Dali Ikon 7, Ikon 7 mk2 i Acoustic Energy Aelite 3. Czytałem że są bardzo dobre ale lepsze od tych wymienionych ?
Pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...