Skocz do zawartości

autentyczność sprzętu


rodzynkiwczekoladzie

Recommended Posts

Witam!

Pytanie chyba głupie. Trochę wahałem się je zadać. Jednakże przemogłem się icon_wink.gif

Jak sprawdzić autentyczność kupionego w sklepie sprzętu?]

Jestem 100% laikiem, nigdy nie kupowałem sprzętu audio, mam pieniądze, chcę je na to wydać, jest tego około 10k więc, jak to w Polsce, mogliby mnie oszukać...

Rzecz w tym że na słuch się da. Moją przygodę z audio i tymi wszystkimi niuansami dopiero zaczynam.

Czy we wzmacniaczu, kolumnach, kablach są jakieś dokumenty na których mógłbym się oprzeć? Numer identyfikacyjny coś w ten deseń.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drogi kolego,na słuch to się nie da rozpoznać czy sprzęt jest oryginalny czy nie.Musiałbyś być wybitnym znawcą sprzętu a to jeszcze nie jest pewne.
Każde kupowane urządzenie posiada;
1.Numer seryjny
2.karte gwarancyjną
3.instrukcje obsługi(tłumaczoną na j.polski)
Mówie oczywiście o rzeczach kupionych w sklepie.Poza tym z tyłu urządzenia jest wypisany numer seryjny,kto produkował itd.Numer musi sie zgadzać z karta gwarancyjna.
Jeżeli kupujesz to w sklepie a tym bardziej u dilera nie powinienes się niczego bać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.Skąd u Ciebie tyle nieufności?Będziesz dzwonił np.do Angli i się pytał czy produkt jest oryginalny.Nie słyszałem o takich praktykach.
Wyobraż sobie sytuacje ze kupujesz jakis kabel i dzwonisz do producenta pytając czy jest oryginalny.Przecież to absurd.Jedyne co możesz zrobic to po zakupie np.ampi logujesz sie na stronie producenta i rejestrujesz go.Poza tym myślisz że w sklepie poszli by na to zeby zamieniać sprzęt?Nie wydaje mi się.Głowa do góry zrób zakupy w dobrym sklepie i sie nic nie bój.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyobraż sobie sytuacje ze kupujesz jakis kabel i dzwonisz do producenta pytając czy jest oryginalny.Przecież to absurd.



W przypadku kabli audio nie jest to absurd. Wrecz przeciwnie praktykuje sie to, wysylajac numery seryjne produktow wraz
ze zdjeciami kabli. Takie firmy jak Tara Labs, Cardas, Audioquest etc. na pewno potwierdza autentycznosc lub wrecz przeciwnie.
Na forach mozna znalezc opisy takich sytuacji, szczegolnie dotyczy to drozszych serii kabli. Na rynku mamy obecnie mnostwo
podrobek kabli z Chin.

Czesto podrabiane kable:
Cardas - Golden reference
Audioquest - seria Gibraltar
Tara Labs - seria Air
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budzecie 10 kzł, jak to pisze zalozyciel watku mozna zmiescic sie w zakupie
kabli, ktore te sa czesto "super okazjami" na aukcjach. Tego trzeba unikać. Fakt, w sieciowych
sklepach kupujac nowe produkty, istnieje bardzo male prawdopodobienstwo zakupienia
podrobek. Jednak gdy szukamy sprzetu uzywanego, sprawa przedstawia sie zgola inaczej.
No ale zalozyciel watku planuje chyba tylko sklepowe zakupy.

Ja ze swojej strony, mimo powyzszego, goraco zachecam do przemyslenia zakupow z
"drugiej reki". Sam mam sprzet uzywany i uwazam, ze sa to najlepiej wydane pieniadze.
Nowe ? Nie warto ! Szczegolnie w budzecie 10kzl. Za tyle mozna juz cos kupic ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...