Skocz do zawartości

Au, Au, Au - AudioShow 2010 ...


RoRo

Recommended Posts

Witajcie Audiofile! Bardziej i mniej zaawansowani ... wiekowo też.

Czy coś Wam mówi druga niedziela listopada???
Minęło już jakieś 300 dni od poprzedniego AudioShow 2009, więc najwyższy czas by zacząć rozmawiać/pisać o tegorocznym AS icon_razz.gif

Jakie są wasze oczekiwania w tym roku i kto się wybiera?

Poniżej w skrócie to, co wiadomo o tegorocznym AudioShow icon_cool.gif
Miejsca, godziny otwarcia i ceny bez zmian - 3 hotele: Sobieskie i Kyriad Prestige na Ochocie, Bristol w okolicy Starego Miasta.
Wstęp w godzinach:
Sobota 6.11.2010 w godz. 10.00 - 20.00
Niedziela 7.11.2010 – w godz. 10.00-18.00
Ceny biletów: jednodniowy – 25zł, dwudniowy – 35zł

Poza tym strona główna (prawie główna - aktualności) AudioShow
http://www.audioshow.com.pl/aktualnosci1.html
– tylko trzeba uważać, bo przeplatają się informacje aktualne z tymi z 2009 roku ...
Np. nie ma listy dostawców w 2010 (pojawi się pewnie w październiku i to raczej w drugiej części miesiąca ...)

informacje, jak dojechać:
http://www.audioshow.com.pl/jak_dojechac1.html

Zapewne na AudioShow jak zwykle będzie też Redakcja Audio ... i Ola ??? icon_razz.gif
więc w najbliższych numerach warto szukać informacji na ten temat.

Zapraszam do dyskusji przed – i po wystawie, fotki też będą (ale raczej "po")!
A na początek można znaleźć wpisy – opinie i zdjęcia o poprzednim AS m.in. w tym miejscu:
http://forum.audio.com.pl/Kolejne-AudioShow-2009-t15483.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Ostatnio w "Newsach" była informacja o nowym wzmacniaczu Advance Acoustic MAP102 z podstawowej serii Black Line - już z wejściem USB.
http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/advance-acoustic-map102
Znając politykę cenową AA (czyli model między 101 a 105) to cena chyba nie powinna przekroczyć 2 tysięcy, a może będzie bliżej 1500zł? Wzmacniacz jest w miarę mocny, dzięki dodatkowemu złączu powinien być ciekawą propozycją (nie tylko dla początkujących lub mniej zasobnych) wśród budżetowego sprzętu. Więc oby tylko grał i kosztował jak trzeba icon_razz.gif

Ciekawe czy w tym roku na AudioShow można będzie wreszcie posłuchać sprzętu - a nie tylko go obejrzeć... (rok temu w sobotę podłączony był tylko amplituner oraz jedna końcówka...). Do AS niecały miesiąc - więc może importerowi uda się ustalić odpowiednią taktykę icon_wink.gif

A o wystawcach na AS nadal brak dokładniejszych wiadomości...

Pozdrawiam - i oby do zobaczenia na ASie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejściówki są prezentem ode mnie:) I z tego co się orientuję, są na 1 dzień - ale to zawsze cośicon_smile.gif Będę na AS w sobotę, ale dopiero po 17:00. Nie zdążę wcześniej podrzucić ich do Sobieskiego, więc wyślę Wam je pocztą - co Wy na to? Musicie mi tylko podać Wasze adresy.

Pozdrowienia:)
Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec jak koniec - ale na AS zapraszamy icon_wink.gif

Jak nic się nie stanie, to pewnie jakieś fotki i opisy się pojawią po zakończeniu tegorocznego show...
Może być mało czaso na zwiedzanie i "focenie", ale to się wyjaśni dopiero za ponad 2 tygodnie.
Poza tym w niedzielę jest wyścig F1 w Brazylii icon_rolleyes.gif icon_arrow.gif icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
U mnie też występuje piętnaście minut...
co prawda 15 minut przed 10 jutro rano, ale to już plusy mieszkania w Wawie icon_razz.gif

Ja też dziękuje Oli i Redakcji za wejściówkę !

Pozdrawiam - i do zobaczenia jutro na AS w hotelu Sobieski, a może w Kyriadzie lub w Bristolu.
PS. Zobaczymy, gdzie wylądują fotki - na początku tutaj, a za parę dni może ruszy specjalna galeria jak to było rok temu ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie leje jak diabli. Jestem po spacerze z psem i jesteśmy cali przemoczeni - on i ja.

Powoli szykuję się do wyjścia na AS. Co prawda nie mam 15 minut tak jak Roman, ale nie wiele więcej. I to chyba jedyna zaleta mieszkania w Warszawie, no może znalazłoby się więcej.

Podziękowania dla Oli i Redakcji za wejściówkę.

Do zobaczenia na AS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto niestety nie dam, bo nie mam, ale mogę coś skrobnąć icon_biggrin.gif

Jakims cudem udało mi się zwiedzić wczoraj wszystkie trzy hotele. Na pierwszy ogień poszedł Sobieski. Na parterze pominąłem chyba tylko stoisko Trimexu, ze względuna to, że system był w zasadzie identyczny jak w zeszłym roku (Utopie + monobloki Unisona <na preamp i odtwarzacz nie zwróciłem uwagi>, w rok temu mielismy integrę tegoż producenta). Na stoisku Polpaku z dobrej strony zaprezentował się jubileuszowy zestaw Xindak'a z Mistral'ami SAG-500 - jak tam byłem grał akurat "Hotel California" i przy w sumie słabych warunkach akustycznych system zachowywał równowagę i ładnie prezentował scenę (kolumny ginęły, wiele osób miało problem ze stwierdzeniem, które akurat grają; obok stały Paradigm'y serii Reference i Mistral'e BOW A-2).
Na kolejnych piętrach mogliśmy przetestować projektory 3D od LG (z głosnikami Klipsch Reference) i JVC (z JBLami Sythesis), szczerze mówiąc słabiutko wypadają te sprzęty (a swoje trzeba było odstać w kolejce, bo pokazy były dla szesciu osób), obraz jakosciowo przypominał raczej tanie projektory biurowe, a nie referencyjne do KD. Za to w drugim pokoju Polpaku było kolejne trafione zestawienie, elektronika Anthem'a, kolumny Paradigma (monitory, center i sub) i do tego projektor FHD Epson'a, obejrzałem fragmenty koncertów J. Timberlake'a i J. Meyer'a wrażenia naprawdę pozytywne, choć sub był trochę zbyt głosny (ale w końcu efekt miał być icon_mrgreen.gif ). Z zestawów stereo ładnie zagrał set zasilany wzmakiem Baltlab'a, towarzyszył mu LOGITECH SB Touch, niestety nazw DACa i kolumn nie pamiętam.
Dalej był Kyriad, w pokoju LINNa oczywiscie królowały DSy, zestawione z systemem 2.1 (przy czym kolumny były podłogowe), sporo czasu spędziłem w sali REGI gdzie grał zestaw najwyższej serii + kolumny Aspara, jak dla mnie dźwięk trochę za suchy i odchudzony z basu, ale może to wina samego ustawienia... Największe wrażenie robił set Steinway & Sons, kolumny bez komór rezonansowych w sali konferencyjnej odnajdywały się idealnie, barwy, równowaga, scena, wszystko było swietne, dla mnie byłaby to najlepsza prezentacja na tegorocznym AS, gdyby nie cena tegoż zestawu...
Na deser Bristol. Audiofast tak jak w zeszłym roku zaprezentował kolumny Wilson Audio, liczyłem, że może będą Vandersteen'y, więc troszkę się zawiodłem. Nautilus wystawił AYON'a (prezentację prowadził szef firmy) z Avantgarde Acoustics. Tak jak w zeszłym roku był to jeden z najlepszych setów. Na zakończenie salon firmy ESA i to drugi raz z rzędu mój prywatny zwycięzca dźwiękowy, zestawienie ich kolumn z elektroniką McIntosh'a to dla mnie zestaw idealny icon_wink.gif

Troszkę przydługi ten post wyszedł, ale to i tak tylko skrawek wszystkiego co można było zobaczyć.

PS: Jedyną rzeczą, która mi się nie spodobała to brak team'u p. Markówa z Lorelai... (chyba, że przegapiłem ten wzmak w jakims innym pokoju?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ja krótko, bo mam masę pracy:) Chciałabym zamieścić jutro na Audio relację z AS i mam do Was prośbę. Wyślijcie mi dziś / jutro Wasze fotki z opisem co na nich widnieje, a także własne refleksje. Będę baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wdzięczna:) Część zgarnę z forum. Utopiłam wczoraj telefon w Sobieskim, a byłam w trakcie umawiania się z RoRo no i klapa (ZADZWOŃ!!!!!). Postanowiłam więc zaangażować Was wszystkich. Dorzucicie swoje dwa grosze? Proszę icon_smile.gif

Pozdrawiam
Ola

PS. audio@audio.com.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podobnie jak rok temu nie trzeba się logować do oglądania fotek!

No to na pamiątkę utopionej Nokii icon_rolleyes.gif

Dla mnie odkryciem wystawy były kolumny Voxativ by Schimmel model Ampeggio – na 1 szerokopasmowym głośniku (Sobieski, pokój 508 – razem z polską firmą AutoTech).
Parametry – pasmo 38-22 000 Hz, skuteczność 98 dB/1W/1m, moc 50W (sinus),
wymiary 40cm (szer.) x 110cm (wys.) x 35cm (gł.)
masa 55kg
Cena – 20 tys euro za parę. Dźwięk i wykonanie – godne konstrukcji sporo droższych

Piękna scena, świetna gra w całym słyszalnym paśmie.

Grało to z lampową integrą Trafomatic Audio Experience Two (lampy 300B) oraz odtwarzaczem CD Cayin SP-CD300

Na zdjęciach m.in. właścicielka (?) firmy oraz głośnik z różnych stron i pozostały sprzęt.
Wykonanie kolumn - lakier fortepianowy w kolorze czarnym (prezentowany) oraz biały.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Pacio już trochę opisał swoje wrażenia - u mnie na razie głównie fotki, a ciut dłuższy tekst się stopniowo pojawiał....

Pozdrawiam
PS. Jak zwykle zignorowałem hotel Bristol – tylko 8 sal, a do pozostałych dwóch hoteli daleko... icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...