Skocz do zawartości

Au, Au, Au - AudioShow 2010 ...


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety - wygoda i lenistwo jak zwykle wygrały...
To był jak poprzednio zaawansowany superzoom Panasonica (i parę dodatkowych akulumatorów).
Korciło mnie wziąć Nikona, lampe i pożyczyć krótki zoom (pisałem już o tym w "Fotografii" , ale dodatkowe 3 kilko i kilkanaście tysięcy to trochę za dużo w bitewnej atmosferze. Szczególnie że jednak te kilka...-naście kilo "makulatury" zawsze się uzbiera.
Może kiedyś zrobię tak, że w sobotę oblecę wszystko z Panasonicem, a w niedzielę będe tylko focił Nikonem icon_razz.gif Tylko kiedy słuchać?

Trochę ogólnych fotek - m.in. załoga Audio na początku (sobota) i na końcu (niedziela) AS.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A dla mnie mistrzostwem świata była prezentacja AUDIOPUNKTU kolumienek RLS CALLISTO III.
Zwykły pokój w którym ustawiono sprzęt na standardowej szawce z Sobieskiego dodatkowo krzywej bez ekranów akustycznych, gramofon wypoziomowany na papierkach pod jedną nogą (brawo za improwizację). Ale to co pokazały te maluchy z systemem zauroczyło mnie grały wyśmienicie. brawo za pomysł prezentacji i dla naszej rodzimej konstrukcji.

Dane systemu:
Wzmacniacz Nait XS-2
Odtwarzacz CD Naim CD5XS
Kolumny RLS Callisto III
gramofon THORENS TD240-2/ Ortofon Salsa
pre gramofonowy Thorens MM005
przewody Naim Naca5/ Chord Cadenza
podstawki pod kolumny Vap Er 96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisał RoRo na temat. Voxativ by Schimmel model Ampeggio .Dla mnie był to najlepszy dźwięk wystawy ,szkoda że zestaw stał z boku pokoju ,razem ze sprzętem polskiej firmy ,o futurystycznych kształtach .Tamte głośniki bardziej przyciągały wzrok.Grały też dobrze ale to inna pólka cenowa.A Voxativ czy cicho czy głośno grał bosko ,skuteczność fenomenalna ,napędzany był 300 b czyli 9 wat na kanał.Był piękny bas jak i średnie bardzo szczegółowe a jednak nie klujące w uszy wysokie.Przetwornik był wykonywany ręcznie w Berlinie, zaś obudowy wykonywała na zamówienie fabryka fortepianów .Był to prawdziwy klawir lack nie podróba jak w większości współczesnych kolumn.Choć lepiej by było aby był to normalny fornir ,zmniejszyło by to znacząco cenę.Cena do mocnej negocjacji.Kolumny prezentowała właścicielka firmy .Ja się zachwycałem dźwiękiem jej konstrukcji a ona atmosferą na "naszej" wystawie.Mówi że zwiedziła już pół Europy i na polskiej imprezie jest najsympatyczniej. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na zdjęciach.. hmm nikogo nie poznaję.. oprócz Audi R8 ?icon_smile.gif


Przemek - prawidłowo rozpoznałeś "Ałdinkę", chociaż ukryta za latarnią... nie ma to jak podobne zamiłowania i fotograficzne oko! icon_lol.gif
Tak wyszło - podjechałem pod hotel, jakbym się zdecydował na Traingle Magellan Grand Concept oraz premierowy (ale grał nie tylko w tej sali...) gramofon EAT Forte z ramieniem IKEDA.
Ale nie chciałem by rozłączano poszczególne elementy kolumn i skończyło się "na makulaturze" w kufrze icon_wink.gif I to w innym kufrze icon_mrgreen.gif

Na zdjęciu widać przedstawiciela firmy słusznego wzrostu - kolumny są jeszcze wyższe i jak dla mnie to 2.5 metra nie wyjęte. Na fotce – sposób podłączania, widać podwójny (symetrycznie podłączony) moduł oraz środek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Ładnie to zagrało - ale o cenie zestawu wolę nie myśleć, a i pomieszczenie trzeba mieć słuszne icon_lol.gif No ale wygląd i wykonanie pierwsza klasa, bas był nieźle słyszalny, zresztą reszta pasma też icon_cool.gif
Napędzały to lampowe BATy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczna jest taka tendencja, że przybywa gramofonów...
Na stoisku firmy VOICE oprócz kolumn Triangle i pokazanego wcześniej gramofonu było też kilka (nie wszystkie z oferty...) modeli Pro-Jecta

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



oraz bardzo sympatyczna miniwieża - system CD BOXSE: kolumny+ końcówka mocy + przedwzmacniacz + CD

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam - cdn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec pracowitego weekendu – parę słów oraz fotek z pokoju AudioForte )Sobieski, 518).
Tym razem zaskoczenie (i to chyba miłe...), bo zamiast dobrze znanej firmy Totem (i różnymi, niekoniecznie znanymi modelami kolumn, bo jakość kosztuje i częściej spotykamy tańsze serie ...) tym razem mieliśmy magnetostaty model Magneplanar MG 1.7 (grubość kilka centymetrów - ale potrzebują sporo miejsca z tyłu...)
Jak zwykle mozna też było kupić płyty winylowe oraz CD (AudioForte jest przedstawicielem firmy OPUS ze Szwecji).

w sobotę grał MOON: integra I 3.3 oraz CD 3.3
resztę toru tworzył gramofon ACOUSTIC SOLID (model Machine Black z wkładką Cartdridge Man model Music Maker), preamp Simaudio kable firmy MIT oraz listwy i kable zasilające ENERR.

w niedzielę zaś MOONa zastąpiły produkty francuskiej firmy (i tam też wytwarzane) ATOLL
premiera (i to nie tylko w Polsce – ale światowa...) najwyższej serii 400 CD i integry tej firmy:
integra IN 400
CD 400

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam – cdn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem już w roli głównej ATOLL, ekipa AudioForte i płyty winylowe oraz CD ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam - Dobranoc!!!
A jutro (tzn. dzisiaj, ale pod wieczór) m.in. udana premiera firmy MISTRAL na AudioShow (dystrybutor - PolPak), podstawkowe Xaviany, Rega - ale tym razem już najdroższe modele (tańsze były wystawione informacyjnie, grało coś innego) podłączone do kolumn Aspara Acoustics i "parę" icon_wink.gif innych firm!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepany grały zacnie ,ale już wiem że aby je mieć to trzeba zacząć od wzmacniacza 140 wat i to nie PMPO icon_biggrin.gif Ale prawdziwych stu z dużym hakiem. Może jutro dorzucę i swoje fotki ale na razie nie mogę ich wydobyć z aparatu.Niestety firma Sony wymyśliła swoje mini USB ,a ja się tego kabla nie dorobiłem. icon_cry.gif Też nie dotarłem do Bristolu i tu apel do organizatorów aby wystawa była tylko w dwóch hotelach .Po prostu szkoda czasu na dojazd tak daleko.Choć tam była jedna z moich ulubionych firm Ancient Audio. Już drugi rok nie wiem co robią .Bo i w zeszłym roku zabrakło czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich (choć chciałem zrobić to w weekend i na żywo). Po 10 latach mojej nieobecności na AUDIO SHOW, cieszę się że znów tam byłem icon_smile.gif. Duża w tym zasługa Cacy_Oli i darmowej wejściówki!!! Zdjęć natrzaskałem dużo, ale na forum mam limit wyczerpany icon_sad.gif. Ograniczę się tylko do opisu moich refleksji:

Sprzęt klasy hi-end zawsze robi wrażenie, w tym roku na mnie chyba największe wywarł MBL, bas zdawał się nie tylko wybrzmiewać, ale poruszać całym hotelem i to ciągle w kontrolowany sposób icon_wink.gif. Bardzo dużo analogowych źródeł: SUPER TREND. Choć sporo przezentacji zawierało trzaski, których nie jestem amatorem icon_sad.gif.
Medal za sposób prezentacji jaki zorganizował: HI-HI CLUB, przy winie zdecydowanie lepiej się słuchało... Szokująco często w pokoju Sobieskiego, gdzie urzędował TRIMEX, pojawiała się dyskoteka icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif. Nie wiem, czy to nowy sposób przyciągnięcią klienta...?
Brakowało mi HORN-a i AUDIO KLAN-u, czy to jakiś bojkot??? Ktoś wie dlaczego ich nie było??? Dla mnie porażka, że nie było tam marek: DALI, DENON, B&W, YAMAHA, MARANTZ itp.
Ogólnie było bardzo fajnie tylko szkoda, że nie dogadaliśmy się na jakieś spotkanie przy kawce, czy browarze icon_cry.gif. Próbowałem przy stoisku z gazetami AUDIO, złapać jakiś kontakt, ale nie udało się....
Jeśli chodzi o dojazd do hotelu BRISTOL, był bardzo dobrze zorganizowany Panowie!!! Trzeba było tylko szanowną pupę wsadzić do autokaru he, he, he..... A sam dojazd to niecałe pół godziny.

P.S. Na zdjęciu zestaw za okrągły milion:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam Ci wysłać z ON/OFF, ale poczta mi się zacina, muszę je zmniejszyć i znów spakować, mimo że kilka. A Ty wyślij mi Wasze-moje do galerii:) Zaślepka pewnie wysunęła mi się z kieszeni...wrr...
RoRo, niech Cię Allah błogosławi! Cieszę się, że sporo piszecie moi drodzy, skorzystam icon_smile.gificon_smile.gif

Aha, Spine zwiększył pojemności wszelkie, zdjęcia możecie z powodzeniem dodawać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie pomyslalem... Ale dojechalismy dopiero o 5:30 do salonu, rozladowalismy sie i nawet nie bylo sensu zebym sie kladl spac - samochod musialem oddac icon_wink.gif Jutro Ci podesle te fotki, bo aparat z karta jest w salonie. I dzisiaj dopiero mi wychodza skutki tej sobotniej przygody... Chyba przejade sie do lekarza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Polpak - w tym roku pojawił się sprzęt grający firmy Mistral - m.in. wzmacniacze lampowe i kolumny.
Więc mieliśmy ich premierę na AudioShow (w ofercie firmy są od kilku miesięcy).

Z zestawem jubileuszowym Xindak grały 2 pary kolumn Mistral (SAG-500 oraz BOW-A2) oraz Paradigmy.

Na fotce najbliżej środka (czyli Xindaków) stały BOW-A2, w środku widać kolumny Mistral SAG-500 (te mniejsze, ale sporo szersze - w cenie za parę 13.999zł) oraz na skraju Paradigmy. Grał XINDAK CD20, DAC 20 , końcówka 20, kable XLO Reference i głośnikowe Signature.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



W niedzielę słuchałem też mniejszych (a właściwie to węższych, bo były sporo wyższe od modelu SAG-500) - kolumny Mistral BOW-A2 z ciekawym połączeniem głośnika wstęgowego i kopułkowego głośnika 2.5cm superwysokotonowego (oraz głośnik basowy 25cm na bocznej ścianie kolumny). Szerokość tylko 18.5cm, głębokość 39cm a wysokość to już pokaźne 120cm (a w dodatku nie można nic postawić na górze kolumny...).
Rozstawienie kolumn ma spory wpływ na to, jak gra kolumna – na wystawie niskotonowce były skierowane do środka. Za środek pasma odpowiadają 2 głośniki niskośredniotonowe 10cm...

Wysokie tony bardzo sympatycznie zestrojone (z umiarem, nie było krzykliwie...), a w mieszkaniu można spróbować odwrotnie rozstawić kolumny – tj. niskotonowcami na zewnątrz (a nie do środka). Cena – prawie 4 tysiące zł za parę kolumn model BOW-A2, a waga każdej to ponad 50kg. Czyli można już poszaleć na takich „kolumienkach”...
Co prawda bas nie byl już tak mocny jak na słuchanych w sobotę SAG-500, ale i tak było dobrze.

Jubileuszowe kolumny Xindak stały parę metrów dalej - nie były podłączane. Również nie zagrały , podobnie jak bardzo ładne monitory Mistral BOW-3 (pasywna membrana 17cm na tylnej ściance, a z przodu średniotonowy głośnik 13cm i wysokotonowy 2.5cm) z wystawioną ceną 1899zl za parę.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pasmo przenoszenia 55-20000Hz, skuteczność 88dB, impedancja 6om, moc wzmacniacza min. 20W.
Warto odnotować, że kolumny BOW-3 bardzo porzebują wygrzewania i dopiero po m.in. tygodniu zaczynają grać jak należy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród kolumn Paradigm można było zobaczyć nagrodzone przez użytkowników forum HDTV kolumny podstawkowe SE-1 (cena 2199zł za parę) oraz kilka podłogówek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Natomiast rozszerza się w Polsce o coraz droższe modele oferta kolumn KODA

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


a jak widać model Harmony 2000 doczekał się okładziny w kolorze ciemnego orzechu, zastępując calvados icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę fotek ode mnie:
1 - AUDIO PHYSIC jak zwykle doskonała przestrzeń i jakość!!!
2 - te głośniki powinny nazywać się ,,Uszy Fantomasa", he, he, he...
3 - śnieżnobiałe tuby
4 - PARADIGM ich głośniki centralne biją rekordy w ilościach przetworników icon_wink.gif
5 - są i tacy, co nie mają nic do ukrycia icon_smile.gif
6 - za tego pilota z zestawu LYNGDORF AUDIO, można kupić niejeden zestaw stereo...
7 - hiszpańska czerwień
8 - to ja

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze troszeczkę:
9 - referencyjny sprzęt na dyskoteki...
10 - tuba...
11 - nowość THIEL-a, przepiękna w wyglądzie i w słuchaniu icon_smile.gif
12 - hi-endowy odtwarzacz multimedialny MC INTOSH, marzenie takiego mieć!!!
13 - niby zwykłe, a tak oryginalne pod każdym względem...
14 - mój typ nr.1 jeśli chodzi o wzmacniacze stereo! Kiedyś TACT MILLENIUM doczekał się chyba 4 wcieleń, teraz to LYNGDORF AUDIO...
15 - jakieś problemy z akustyką...???
16 - piec i ten piękny błękit!!!
17 - ESA...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kolumn Mistral oraz jubileuszowej serii XINDAKa (wpis 44 i 47 w bieżącym wątku) ... w niedzielę było już trochę luźniej.
Kolumny oraz CD (w sali Belweder I hotelu Sobieski) tym razem już w lekkim zbliżeniu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



- oraz kino domowe na kolumnach Paradigm (w mniejszym pokoju - 208 w tym samym hotelu).

DSC01446.jpg


trochę mi brakowało niedużego pokoju i grającego w nim w stereo niedrogiego systemu Xindaka (jak to było rok temu) czy Mistrala (oraz "odpalonych" kolumn BOW-3), bo w sali Belweder grał system jubileuszowy za zdecydowanie większe pieniądze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...