Skocz do zawartości

Au, Au, Au - AudioShow 2010 ...


RoRo

Recommended Posts

A teraz wreszcie Xavian icon_razz.gif
Kolejny pokój gdzie "mię się podobywywało" to 315 w hotelu Sobieski i firma Moje Audio z kolumnami Xavian oraz lampowcami Manley: monobloki Manley Mahi preamp Manley Jumbo Shrimp. Do tego zacne stoliki (autor- pan Sroka).
Kable Harmonics oraz na wykończenie portfela – podkładki firmy Harmonics (drobne 2 tysie za komplet pod jedną kolumnę – a zazwyczaj korzystamy z dwóch kolumn ...)
Za źródło robił – i „dawał do myślenia” potencjalnym kupcom – nowy model CDka: Abbington Music Reserch AMR CD 777.
Zasilanie (listwy i kable) to sprawka firmy Gigawatt.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Grały kolumny podstawkowe Xavian XN250Evo (te mniejsze, z pojedyńczym basrefleksem z tyłu) oraz XN270 Evoluzione (większe, konstrukcja zamknięta).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Zwraca uwagę (poza dźwiękiem oczywiście) wyśmienite wykonanie kolumn - obudowy wykonane są wręcz idealnie icon_razz.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


A z boku i tyłu stały skromnie kolumny podłogowe

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim fragment "Panoramy" z niedzieli 7 listopada br., godz. 18.
W relacji trwającej ciut ponad 2 minuty (dokładnie 126 sekun) udało się zmieścić parę fajnych ujęć i rozmów z organizatorami, wystawcami i zwiedzającymi.
Jak łatwo się było domyślać - główny nacisk położono na te najdroższe systemy...
Steinway Lyngdorf Model D (Trimex, Hotel Kyriad, sala Sonata), troche tańszy system z kolumnami MBL (firma AudioSystem) oraz stoisko firmy Voice (gramofon EAT Forte, kolumny Triangle Magellan Grand Concerto, BAT).

http://tvp.info/panorama/wideo/07112010-1800/3035767

fragment o AudioShow (pominąwszy parusekundową "zajawkę" na początku "Panoramy") zaczyna się od 20"23" a kończy w 22 minucie i 29 sekundzie.
Kto nie był na AS - polecam, kto był - również icon_razz.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


a pilot do systemu robił wrażenie - złota busola lub coś w tym stylu icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Relacja w TV naprawdę fajna i rzetelna - bez nieścisłości i kitu, krótka (choć wystarczająco obszerna jak na program dziennikopodobny...) i w dobrym tempie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trochę wstęgi - bez przecinania icon_mrgreen.gif , ale do posłuchania icon_razz.gif

Ceny na wystawie - z bardzo porządnym upustem od firmy Audio Tech (pokój 307). Patrząc na nowe HM "dwójki" 3300zł za parkę to była okazja - jeżeli akurat ktoś potrzebował niezłej klasy podstawkowców icon_razz.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Zestaw Moona - bezcenny icon_rolleyes.gif
kable MIT - też... (ale o to już można było popytać panów z Audio Forte w pokoju 516).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju 515 - firma Audiothlon prezentowała kable i kondycjonery ENERR oraz kolumny (model Eltheria) i kable IC oraz głośnikowe Equilibrium...
Czyli swoje wyroby - i jak to miło zobaczyć coś polskiego i coś porządnego jednocześnie!

Do tego sprzęt (obecnego w kilku pokojach....) MOONa: CD model 750D oraz integra i7.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmniejszyłem rozmiar swoich zdjęć więc mogę je po kolei dodawać.Zaraz po wejściu na wystawę trafiłem d dwóch pokoi .Pierwszy był n audio zaraz potem Sound Project.W obu spotkałem się z przyjemnym dźwiękiem .Jak i z sympatycznymi ludźmi którzy chętnie odpowiadali na moje pytania.
Niestety nawet zmniejszone nie weszły dwa zdjęcia??!! icon_sad.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pytanie do tych co byli na A.S. ,czy wystawiała się firma Harpia Acoustics ?

Z tego co mam w materiałach z wystawy, to nie było sprzętu firm Harpia Acoustic oraz Rogoz Audio.
No i również nie zauważyłem ich produktów - chociaż jakiś pojedyńczy stolik mógł się znaleźć, podobnie jak kable oraz kolumny (w ramach prezentacji innych wyrobów).
Więc niestety na 100% nie mogę odpowiedzieć, że nic z produktów tych firm się nie pojawiło...

Również nie wystawiali się dystrybutorzy (lub firmy) takich firm jak Advance Acoustic, Cyrus, Denon, Pioneer, Rotel, Sony czy Yamaha - obecni w poprzednich AudioShow.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mnie też bardzo się spodobał! icon_razz.gif

Reportaż niesie w sobie bardzo wiele uniwersalnych treści oraz informacji - choćby "1 i 2 uwaga porządkowa" icon_mrgreen.gif (strona 18)
oraz "różnorodne kwestie społeczne towarzyszące zwiedzaniu" (strona 19).
No i nadaje się nie tylko do kolejnej wystawy AudioShow - ale i do innych spędów ludzkości w konkretnym celu.
Baaa - jest to nawet do zastosowania w podstawowej komórce społecznej! icon_lol.gif

A na koniec - w 2009 roku w tym samym czasie odbywała się w Wawie weekendowa wystawa kamieni szlachetnej (w tym tygodniu wystawy minęły się o tydzień). Co prawda kończy się trochę wcześniej (ale może pójść z koleżanką do kina/teatru itp) i niestety większość rzeczy można od razu kupić, ale ograniczając obywatelce małżonce/innej związanej z nami kobiecie (byle nie obu równoczesnie icon_mrgreen.gif ) środki finansowej i zabierając karty płatnicze mamy możliwość ograniczenia łącznych kosztów obu wystaw i przede wszystkim ilości zarzutów skierowanych pod naszym kątem w momencie powrotu z AS!

Pozdrawiam
PS. A zapowiedź obszernej relacji z AS 2010 w styczniowym numerze AUDIO - bezcenna icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem kamienie szlachetne !!!
Co chyba widać po załączonych fotkach icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Moja wspaniała żona chyba ma już odpowiednie podejście do "kamyczków" i do męża, więc co jakiś czas kupuje coś dla mnie (o proporcjach wydatków nie wspomnę, zresztą parę rzeczy z tego to osobisty zakup, ale już nie na tych "szlachetnych" targach).

Może i to, co na fotkach nie zawsze kwalifikuje się jako "bardzo szlachetne", ale są to kamienie... icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Od razu informacja - nic nie rezonuje, a między górną powierzchnią kolumn i kamyczkami jest tłumiąca podkładka z korka...
PSS. Zdjęć tych trochę droższych "kamyczków" i metalil szlachetnych raczej nie będzie... W końcu głównie faceci przeglądają to forum, a kobiety same wiedzą co chcą kupić/już kupiły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku,
a wtedy to sobie od razu kupię pokrywę z granitu lub z marmuru ...

A właściwie to nie pokrywę a całe "pudełko", jedynie bez podstawy (a właściwie to podstawa będzie betonowa, na 2 metry w głąb).
A zamiast dwóch frontów to będę miał pojedyńczą drewnianą skrzynkę (teoretycznie - centralną icon_mrgreen.gif ), bez maskownicy z przodu.
A na dodatkowej pionowej płycie będą "dane techniczne" właściciela: wiek oraz imię i nazwisko... Pasmo przenoszenia i moc - zero icon_sad.gif
A moc konieczna do ruszenia to chyba ładne parę tysięcy W icon_mrgreen.gif

Ale starczy na dzisiaj tych OT...
Bo oprócz kamieni to jeszcze trochę złota siedzi na kablach i gniazdach RCA, jeszcze za dużo powiem icon_rolleyes.gif i ktoś usłużnie mojej pani podsunie linka - lub linkę - na jedno wyjdzie icon_redface.gif icon_arrow.gif icon_eek.gif icon_arrow.gif icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...