Skocz do zawartości

Muzyka filmowa


Recommended Posts

  • 4 years later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Witam 

Bardzo sie ciesze, ze znalazlem ten watek po faceliftingu forum. Zazwyczaj odwiedzam tylko jeden temat ale tam nie wypada polecac czego sluchamy.

W mojej kolekcji plyt muzyka filmowa to bardzo wazna polka.

Przede wszystkim dlatego, ze material jest zazwyczaj porzadnie wyprodukowany, ze wzgledu na budzet towarzyszacy wielkim produkcjom filmowym. Plyty CD sa produkowane przez najlepsze firmy :

( Decca, Angel, Varese Sarabande, Elektra) i tylko Japonskie wydania przewyzszaja je jakoscia.

Pod wiekszoscia wczesniej proponowanych Soundtrackow podpisuje sie obiema rekami. 

To co uwielbiam w muzyce filmowej, to umiejetnosc laczenia roznych gatunkow muzycznych. Np na plycie "The People vs.Larry Flynt" mozna posluchac Stabat Mater a obok tego Chor gospel i to sie nie gryzie.

Nie moge sie zdecydowac co wg. mnie zasluguje na pierwsze miejsca mojej obowiazkowej listy Soundtrackow do przesluchania, dlatego kolejnosc jest przypadkowa.

Dead Man Walking

One Night Stand

JFK

Nell

Far and Away

I ostanio odkryty pogromca kolumn i sprzetow zapomniany i niepozorny

White Sands

( chwilowo plyta testowa przy porownywaniu kolumn)

I wiele wiele innych perelek.

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Chciałbym dodać jeszcze do zestawienia albumy z muzyką z filmu: Strażnicy Galaktyki.

Szczególnie godne polecenia są utwory z pierwszej części jest to muzyka bardzo pozytywna bije z niej pozytywną energią cały mix vol 1 niezwykle przypadł mi do gustu. Sam film też warto obejrzeć jeśli nawet nie gustuje się w Marvelowskich perypetiach to sam film jest zabawny i bardzo lekko strawny;).  

Jeszcze zapomniał bym o bardzo przyjemnej ścieżce dźwiękowej z filmu jakże bliskiemu wielu z nas, a mianowicie: Back to the future

PS Nie zauważyłem też utworów z Lord od the Rings, ani Hobbita warto moim zdaniem wspomnieć o tych filmach i ich soundtracku. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Też jestem fanem muzyki filmowej i chciałbym zaproponować moją listę:

  1. Władca Pierścieni Trylogia.
  2. Gladiator.
  3. Łowca androidów wydanie trzy płytowe (3 płyta wymiata).
  4. Gwiezdne wojny - tu bywa rożnie raz lepiej raz gorzej.
  5. 1492: Wyprawa do raju.
  6. Okręt Das Boot
  7. Bandyta
  8. Lista Schindlera 
  9. Fortepian 
  10. Hobbit Trylogia
  11. Ojciec chrzestny
  12. Miasteczko Twin Peaks
  13. Dawno temu w Ameryce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 years later...

Lata lecą, zatem dorzucę swoje 3 grosze.
Na początek, bo musi być, mimo, że już wspomniany: 
1. "Łowca Androidów" (1982) - Vangelis. Moim zdaniem nie ma sobie równych do dziś. Film, to arcydzieło Ridley'a Scott'a w gatunku s-f.
 Pozostałe tytuły w kolejności przypadkowej, pominę tytuły, które zauważyłem wątku.
2. "Dune" 2021 - Hans Zimmer, dark ambient. Film - klasyka s-f;
3. "Trzy Kolory - Niebieski" - Zbigniew Preisner, nie jest lekka, ...wiadomo, ale potrafi pogonić ciary po plecach ;);
4. "The Straight Story" - Angelo Badalamenti, smyczki, fortepian i gitara, (przy okazji polecam film, taki "ludzki" wzruszający, o starszym człowieku, który blisko kresu swego życia postanowił odwiedzić brata, z którym nie utrzymywał kontaktu od wielu, wielu lat );
5. "Thief" - Tangerine Dream, elektronika analogowa starej szkoły. film taki, hmmm ...no może być;
6. "Babilon 5" (I i II) Christopher Franke, analogowa elektronika starej szkoły. Film, klasyka s-f lat 90, da się znaleźć na platformach filmowych. Czy, płytę ze ścieżką dźwiękową da się jeszcze gdzieś kupić, nie wiem. Ja dolewam ponad 20 lat temu.
7. "Antarctica" - Vangelis, klasyczna elektronika. Muzyka do japońskiego filmu, pod tym samym tytułem Nie znam go jednak, trafiłem tylko na oryginalną wersję językową. Recenzje ponoć miał słabe, ale muzyka cudowna... no wiadomo - Vangelis ;) ;
Ładna klamra mi się zrobiła, otwarta i zamknięta przez Vangelisa :)
Wybrałem tytuły w różnych stylach muzycznych, może coś komuś przypasuje.
Miłego słuchania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...