Skocz do zawartości

Muzyka filmowa


Recommended Posts

Z muzyki filmowej - polecam składanki z wiodącymi tematami z filmów o Jamesie Bondzie, bo co do całych płyt z danego filmu - to raczej późniejsze produkcje.
No i trzeba uważać na realizacje, bo niektóre płyty (składanki) są mówiąc krótko kiepsko nagrane i wykonanywane przez małe składy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję płytę, którą już kilkakrotnie wspominałem na tym forum, KAYANIS "Where Abandoned Pelicans Die" (WAPD).

Pozwolę sobie przytoczyć fragment jednej z recenzji dostępnych na witrynie Kayanisa,

cyt. :

" Takiej muzyki jeszcze nie było... W pewnym momencie nasuwa się myśl, że byłaby ona doskonałą ilustracją do filmu. Są jednak dwa "ale":

1. Tak dobrego filmu jeszcze nie nakręcono
2. Nawet gdyby, to ścieżka dźwiękowa zdominowałaby fabułę.

Tak więc zapomnijmy o filmie. "


http://kayanis.com/


A to trzeba koniecznie odsłuchać GŁOŚNO: LINK



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi
dzięki za info, taka zachęta.. włączam link z yt. i co i mówię sobie "aaahhhhhaaaa" znane mi znane..... ale dzięki za przypomnienie
Zamówiłem już 3 kolejne tytuły filmowe icon_smile.gif

PS. Znalazłem również 3 płytową edycję z filmu "Ostatni Mohikanin" dostępna jest tu czy ktoś ją słyszał ? z opisu może być ciekawa..

Radi a grę z płytą widziałem na allegro.. co prawda było to jakiś czas temu.. jak kupisz i uzyska Twoją rekomendację - kupuję w ciemno icon_smile.gif

RoRo tak tak na składankach już się kilka razy przejechałem - to okropność icon_smile.gif mało co mi odpowiada...Tobie rozumiem też ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo tak tak na składankach już się kilka razy przejechałem - to okropność icon_smile.gif mało co mi odpowiada...Tobie rozumiem też ?

Przy zakupie płyt zawsze sprawdzam wytwórnię - i omijam najtańsze produkcje.
A co do takich składanek - patrzę również na wykonawców: gdy są to tematy muzyczne, to staram się by była to znana i duża orkiestra, natomiast przy piosenkach jest gorzej - niby oryginalne wykonanie, a czasami wygląda to tak, jakby było przeniesione z MP3 i to z dużą kompresją
Taka schrzaniona płytka to czasami ląduje w pracy, w kuchennej miniwieży lub w samochodzie, bo na porządnym sprzęcie to niestety się nie da...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanki są dla mnie wygodne wtedy, gdy nie chcę (lub nie mogę - z różnych przyczyn) mieć pełnego soundtracka.
Zresztą odnosi się to również do "The Best of...", gdy nie chcę kompletować pełnej dyskografii danego wykonawcy...

Ale staram się przed zakupem odsłuchać płytę "kawałkami" w sklepie, albo pożyczam od znajomych / słucham u nich, czy też proszę o zrobienie kopii.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym oglądnięciu filmu: ,,Królestwo Niebieskie" (tytuł oryginalny: Kingdom of Heaven). Ze wspaniałą muzyką, o której niestety jakiś czas temu zapomniałem icon_redface.gif icon_sad.gif. Ale od tej chwili mam plan konkretny, mianowicie zakupowy icon_idea.gif icon_smile.gif. Pan Harry Gregson-Williams według mnie stworzył świetną oprawę muzyczną, film nie obronił się, a nawet przyniósł straty, ale ta muzyka.........................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieśmiało pojawiła się informacja nie tyle o muzyce z filmu co muzyce z gry - chciałbym zachęcić do zagłębiania się w temat muzyki tworzonej na potrzeby gier - bo mimo, iż może to mało "audiofilskie" to czasem takie utwory mogę nieźle zaskoczyć.

Kuldahar - Icewind Dale - może to kogoś zachęci, a może nie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nieśmiało pojawiła się informacja nie tyle o muzyce z filmu co muzyce z gry - chciałbym zachęcić do zagłębiania się w temat muzyki tworzonej na potrzeby gier - bo mimo, iż może to mało "audiofilskie" to czasem takie utwory mogę nieźle zaskoczyć.

Kuldahar - Icewind Dale - może to kogoś zachęci, a może nie icon_smile.gif



Z Planescape Torment jest świetna
http://www.youtube.com/watch?v=SfEjKBPZNYU...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UvSc5jfZP_g...=1&index=26


Rainman
http://www.youtube.com/watch?v=9sLpjApt-Uk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Dotarło do mnie kilka płyt filmowych icon_smile.gif przyznam szczerze, że często płyty z dobraną muzyką są lepsze niż niejednego wykonawcy icon_smile.gif
Często zdarzało mi się po kupieniu płyty stwierdzać,że płyta jest monotonna/jednostajna (co nie oznacza, że zła) a w muzyce filmowej wydaje mi się, że jakoś więcej się dzieje icon_smile.gif
Kolejne krążki pewnie w styczniu icon_smile.gif
A czy Wy nabyliście może ostatnio muzykę filmową ?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem icon_smile.gif pierwszą od dłuuugiego czasu. Konkretniej soundtrack stworzony przez Daft Punk do filmu "Tron: Legacy". Ogólnie rzecz biorąc, słuchając go, ma się wrażenie, że to wszystko było już gdzieś wcześniej, ale to nie zmienia faktu, że płyta jest naprawdę niezła. Dla mnie takie 5- i z czystym sumieniem polecam icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...