Skocz do zawartości

Laik prosi o pomoc w wyborze kina domowego /2000zł/


stawr0

Recommended Posts

Witam serdecznie

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem kina domowego a raczej "kina domowego". W pierwszej kolejności napisze cos o sobie:
1) kompletnie sie nie znam na sprzęcie audio
2) nie jestem audiofilem


W związku z zakupem plazmy (Panasonic Th(albo x) 42ps10 do mojego nowo kupionego mieszkania postanowiełm dokupić kino domowe. Kino "kupuje od 4miesięcy" najpierw zastanawiałem się nad gotowym zestawem LG/Sony?Panasonic itp ale teraz myślę, że może by cos "samemu" (czyt. z Waszą pomocą) sklecić:

Aby Wami i mnie ułatwić wybór podam kilka danych:

1) Budżet 2000zł (oczywiście nie musi być cały wykorzystany
2) Chęć zakupu kina domowego 5.1
3) Pokój 4,5mx5m
4) Przeznaczenie kina domowego w 50% oglądanie TV (kanały hd z cyfry plazam) 30% ogladanie filmów z kompa/pendriva/DVD/BR(opcjonalnie) 20% słuchanie muzyki podczas zmasowanych libacji alkoholowych w moim domu z przyjaciółmi
5) Wymaganie krytyczne potrzebuje przednich jak i tylne głośniki typu SATELITKI (nie mogę mieć stojących dużych kolumn) oraz głośnik niskotonowy nie może być wyższy niż 50cm - to nie zależy ode mnie. Moja żona estetka ma takie wymagania + mamy takie akurat meble.
6) Kino może być gotowym plastikiem typu LG lub jakims składekiem z aplitunerem

Bardzo proszę o "jakieś" zestawiki. W związku z tym, że się na tym nie znam i mam mały budżet to poprostu Wam zaufam.

Dziękuje za pomoc

ps. A tak a propo czy głośnik niskotonowy można położyć poziomo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na początku powiem, że za 2000zł nie ma szans kupić kompletnego zestawu. Patrząc po najniższych cenach można za ok. 2100zł wybrać znosny zestaw 4 satelity + centralny + sub + amplituner (nie liczę tutaj kosztów przesyłki i całego okablowania). Przykład:
Yamaha RX-V365
Wharfedale Diamond 10.0 + 10CC
KODA SW-1000 v.2
Przy dobrych układach zmiescisz się w 2500zł. Oczywiscie mógłbys szukać zestwu, w sklepie sieciowym, ale takowe nawet jesli mieszczą się w budżecie mają na ogół podłogowe kolumny frontowe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...