Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa usb do nagrywania


Recommended Posts

Witam
Poszukuje karty dźwiękowej pod laptopa więc wchodzi w grę tylko usb, do nagrywania gitary. Nie musi byc to jakośc studyjna, chce, żeby było to lepsze od karty zintegrowanej. Chciałbym też, żeby działało to z programami typu Guitar Rig. W jakim przedziale cenowym znajdę coś sensownego? Co z np. Line 6 POD Studio GX? Dodam, że chciałbym też aby można było pod tą kartę podłączyc słuchawki i poprawiła się na nich jakośc dźwięku.
Dodatkowo mam pewien problem, na mojej zintegrowanej karcie dźwiękowej w komputerze stacjonarnym po podłączeniu gitary nie ma praktycznie żadnego opóźnienia, natomiast w laptopie jest opóźnienie około 0,5 sekundy, niestety bardzo przeszkadza to w graniu. Czy może to byc problem z asio? Na laptopie chyba nie do konca dobrze mi działa (Windows 7).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do nagrywania gitary używam netbooka Asus Eee PC 1000H i karty dźwiękowej USB Creative SoundBlaster X-Fi 5.1. Do nagrywania używam guitar rig ale bez cyfrowych efektów, ponieważ za bardzo obciążają mój "komputerek" i powodują DUŻE opóźnienia (do 3s.). Początkowo byłem bardzo zadowolony, lecz im dłużej tego zestawu używam, tym większy czuję niedosyt. Ale do celów takich jak nagrywanie i kontrola jakości wykonania utworu podczas nauki to jest wystarczający zestaw.

Myślę, że jeżeli możesz wydać więcej to powinieneś jednak wybrać coś przeznaczonego specjalnie do gitary. Podany przez Ciebie interfejs USB firmy Line6 powinien Cię zadowolić, spełnia podane kryteria oraz oferuje szeroką gamę zaprogramowanych brzmień legendarnych zespołów icon_smile.gif Nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na ten model, ponieważ produkty Line6 są doskonałe w stosunku do ceny.

Co do opóźnienia gitary na laptopie - czy używasz dużej ilości efektów z programu Guitar Rig? Może Twój laptop nie jest zbyt wydajny i nie wytrzymuje cyfrowej obróbki dźwięku.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to problem z laptopem. Mam Intel iCore 3 2,3GHz(czy coś koło tego). Po za tym samo nagrywanie bez żadnych efektów samym rejestratorem daje ten sam efekt - opóźnienie. Wydaje mi się że to problem ze sterownikami bo na moim średniowiecznym PCie (bodajże jednordzeniowy 2GHz) działa bez opóźnień.
Co do line 6 i tego modelu który podałem, czy poprawi on jakość dźwięku na słuchawkach? Mam kossy ur40 i senheisery hd 555.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...