Skocz do zawartości

Buczenie od przedwzmacniacza


Recommended Posts

Witam,
Posiadam gramofon DJ Tech Vinyl 5. Chciałbym go podłączyć do komputera. Zakupiłem odpowiednie kable, czyli 2Chinch-2Chinch oraz 2Chinch-MiniJack. Zakupiłem również przedwzmacniacz RIAA http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofon...1206435433.html Po podłączeniu w słuchawkach usłyszałem straszne ciągłe buczenie. Podejrzany wydawał mi się kabel 2chinch-2chinch bo kupiłem go za 5zł więc co tu dużo gadać icon_smile.gif Na drugi dzień kupiłem porządny nowy kabel. Buczenie spadło o mniej więcej połowę, ale nadal występuje. Wczoraj walczyłem z tym cały dzień i doszedłem do wniosku, że będzie winny również zasilacz. Jak przyłożę do niego ucho to słychać podobne buczenie jak w słuchawkach. Dzisiaj dorwałem niebuczący zasilacz. Podłączyłem do przedwzmacniacza, buczenie minimalnie spadło ale dalej występuje. Co ciekawe jeżeli gramofon podłączę w kolejności gramofon--->przedwzmacniacz---> wieża to prawie tego buczenia nie słychać. Trzeba naprawdę sporo podgłosić żeby je uslyszeć. Zainstalowałem sterowniki na kompie i dalej to samo. Pomysły mi się skończyły. Jest jeszcze taka sprawa, że u mnie w pokoju gniazdka nie mają bolca uziemienia. Zauważyłem jeszcze takie coś. Jeżeli wszystko jest podłączone tak jak powinno być, słyszę buczenie w słuchawkach i jeżeli wyciągnę wtyczkę od gramofonu z gniazdka i dotknę nią ekranu chincha to buczenie spada o połowę. Więc to chyba coś z uziemieniem. Moje pytanie jak to zrobić w mojej sytuacji? W gramofonie mam śrubkę GND, ale w przedwzmacniaczu nie ma żadnego wskazanego miejsca gdzie by można było dać uziemienie. Jak to zrobić icon_smile.gif Liczę na waszą pomoc. Pisałem parę razy na elektrodzie, ale żeby tam ktoś pomógł to naprawdę trzeba szczęścia. Z góry dziękuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być trudny do rozwiązania problem. Takie buczenie zwykle świadczy o błędnym połączeniu masy w urządzeniu. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć żebyś nic nie modyfikował w obwodzie uziemienia żadnego z urządzeń!!! W 99% nie ma to żadnego wpływu na dźwięk a grozi śmiertelnym porażeniem w czasie użytkowania.

Postaraj się zmniejszyć długość wszystkich kabli połączeniowych, być może stosujesz bardzo długie kable które mogą wywołać taki efekt.

Do jakiego wejścia podłączasz przedwzmacniacz do komputera? Powinno być do line-in, w przypadku podłączenia do wejścia mikrofonowego wzmocnienie może być zbyt duże i to wywoływałoby buczenie.

Sprawdź to i odezwij się, tymczasowo nie mam więcej pomysłów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...