Skocz do zawartości

WYBÓR SUBWOOFERA DO KINA DOMOWEGO


andre

Recommended Posts

witam icon_smile.gif
prosze o pomoc w wyborze

jestem na etapie kupna subwoffera
lecz przed zakupem mam kilka pytan:

Sub bedzie grał z amplitunerem Onkyo Tx- 507 oraz głosnikami jamo e660 ( ktore juz mam, brakuje tylko "skrzynki")
JAMO E 660 - KLIKNIJ

czy ten subwoffer wystarczy do pokoju 16m2

Czy warto kupic ten czy moze cos innego?,

mój budżet wynosi 1000zł, tak wiec czy usłyszę niskie tony? czy bedzie dobry zarówno do filmow jak i do muzyki??
kolor musi być dark apple
czy warto wziasc jamo?? 300?, czy za ta cene warto poszukac cos innego?

Moze ktos kto ma moglby sie wypowiedziec o jamo 300, jak mu sie sprawuje jezeli taki posiada, niestety nie mam mozliwosci odsłuchu, wiec zostaje tylko opinia innych

Jaki kabel do podlaczenia z suba z amplitunerem?

zdaje sie calkowicie na Wasza pomoc


kolor DARK APPLE
pozdrawiam i dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to sie nie znam, brat tylko powiedział mi, że im Pasmo przenoszenia jest niższe tym lepiej,
jezeli chodzi o kolor, no wolalbym zeby wszystko do siebie pasowalo,
takze czekam na Wasza pomoc, sub 50/50% zarowno do muzyki jak i kina, postanowilem tu zagladnac, poniewaz poprostu nie chce zle wydac 1000zl:)
no i czy warto brac jamo 300, czy jakis inny zamiennik
dark apple to poprostu Wisnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to najlepiej kupic coś na 25 lub 30cm głośniku, 20cm i mniej od razu bym odpuścił (jest parę wyjątków - choćby sub Tannoy Arena, ale pojawiają się rzadko i zazwyczaj od 1500zł w górę...).

Z subwooferów do tysiąca złotych - w miarę często pojawiających (czyli można bez problemu trafić go w sklepie czy na aukcjach) to warta zachodu jest Yamaha YST-515, taka jak poniższa
http://allegro.pl/yamaha-yst-sw-515-sw515-...1216390108.html
model ma już parę lat, ale ma niezłe opinie, jest w miarę szybki i ładnie schodzi w dół.
Poza tym występuje w kolorze czesreśni, więc nie będzie aż tak dużej różnicy z Twoimi kolumnami.
Z nowszych modeli Yamahy to raczej nie ma nic ciekawego poniżej 1500zł...

Natomiast spośród świeżych serii JAMO to wg mnie minimum jest JAMO 300 (tak jak pisałeś), natomiast ciekawie wygląda za 1299zł większy model sub 650 - już na głośniku 30cm (modele 300 i 550 mają 25cm), ale niestety czarny.
http://allegro.pl/subwoofer-jamo-sub-650-m...1231022267.html
Ale sprzedający nie ma jeszcze komentarza więc najlepszy byłby odbiór osobisty, chyba bym nie zaryzykował wysyłki.
Ze starszych serii – pojawiają się co jakiś czas suby serii E8 (były 2 modele, ,starszy na większym głośniku i nowszy E8sub2 na mniejszym. Ale o ile pamiętam to seria 8 była zazwyczaj w kolorze jasnego buku (czyli stosunkowo jasne drewno).

Na koniec – to, że masz fronty Jamo nie przesądza, że sub nie może być innej firmy.
Ważne, by mial regulację częstotliwości odcięcia (czyli do jakiej częstotliwości ma grać, zazwyczaj regulujesz to w granicach od samego dolu do 50-100...200Hz).

I jeszcze parę pytań:
Czy kolor to koniecznie ma być coś w stylu trochę ciemniejszego drewna jak Twój Dark Apple?
Sub ma być nowy, czy dopuszczasz używki?
Na jakiej powierzchni ma grać? Zakładam że rozmawiamy o powierzchniach rzędu 20m^2 i więcej...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Kolega nie bawi się w samodzielne tworzenie kolumn i subwooferów, więc nie wspominam o DIY.
No i ładnie zrobiona obudowa suba też troche kosztuje - a gotowy, sklepowy sub ma swoje zalety.

Poza tym - czasami w ramach promocji/wyprzedaży pojawiają się w tej cenie duże suby JBL, jak np E250 czy ES250...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jakbyscie mnie mogli wprowadzic w temat DIY - co to wogole jest? z czym to sie je? idzien to gotowe od kogos zamówic?:)moze ktos sklada za jakas oplata,

no sub wolalbym chociaz zeby byl zblizonego koloru do wisni, chyba ze bedzie sie dobrze prezentowal w innym kolorze, powierzchnia na ktorej bedzie gral to jakies 16-18m2

w sumie bardzo malo pisze o tym jamo 300, i nie wiem jak wypada w porownaniu do Yamahy, czy sa na rowni? czy yamaha go deklasuje, nie potrafie znalezc infromacji na internecie o yamo 300

nie ukrywam iz te DIY mnie ciekawi, ale tak jak mowie jestem w tym zielonym, tyle zrozumialem iz sam bym wykonywal subwoffer?
a z uzywanych nie wiem czy warto, tzn boje sie ze taki sub sie popsuje a ja wtedy bede mial "przekichane", jaka jest wieczystosc takich sub'ow tzn ile wytrzymuja?

no juz sam nie wiem, ta yamha ciekawa, ale pytanie brzmi czy w tej cenie znajde cos lepszego, i ten jamo 300, jest sens wogole brac go pod uwage?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do It Yourself nazwa często występująca w postaci skrótu D.I.Y., bądź w wersji bez kropek: DIY) - określenie idei związanej z samodzielnym wykonywaniem pewnych zadań
W zasadzie są fora stricte DIY na które warto zerknąć, na naszym jest to mało popularne, choć sam posiadam sub (jako DIY) zgrałem go z monitorami B&W 685 - gra w sypialni
Nie wyszedł mnie dużo chyba coś kolo tysiaka właśnie, potrafi fajnie uderzyć, ale nie robiłem go jako monstrum basu - bo takiego też nie chciałem icon_smile.gif nie mylić że mi basu brakuje lub go nie ma icon_smile.gif co to to nie:)
Chociaż musiał bym minimalnie uszczelnić za wzmacniaczem bo czasami potrafi ciśnienie się przedostawać icon_smile.gif coś tam zabrzęczy sporadycznie można usłyszeć w momencie jakiś testów sampli lub coś w tym stylu - ale frajda niezła:)
żywotność - jak każdego urządzenia , jak katujesz wymieniasz głośnik (na ten sam) i na tym się w zasadzie kończy ew możliwość straty żywotności. Mam bardzo dobry bas, bardzo ładny, kulturalny, zróżnicowany - nie jakieś jednostajne buczenie. Temat szeroki.
Z aukcji stawiam na Jamo - kwestia w jakim jest stanie, i jeżeli dobrze widzę mogą grać te suby odmiennie - czyli niby subwoofer, a cechuje je trochę inny styl grania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/acoustic-energy-aelite-s...1227376983.html
energy aelite subwoffer
http://allegro.pl/heco-aleva-sub-25a-licyt...1229242165.html troszke drogi , nie wiem czy zejdzie z ceny gostek
JBL northridge e150p
http://allegro.pl/jbl-northridge-e150p-now...1228301311.html
KEF-PSW
http://allegro.pl/kef-psw2500-i1225750772.html
KEF - PSW
http://allegro.pl/subwoofer-kef-psw2500-ps...1228498460.html
Acoustic Energy Linear Sub subwoofer aktywny
http://allegro.pl/acoustic-energy-linear-s...1216759929.html
1400zl nowy - ten ostatni?? robi szal?, czemu tak tanio jezeli "Cena detaliczna w Polsce to 3200 zł."

a co powiecie na te?
czekam na Wasze opinie, czy znacie kogos kto robi suby za oplata?
dobra Kolor jest niewazny, mowi sie trudno niech bedzie JAKOSC kosztem ESTETYKI:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy ten subwoffer wystarczy do pokoju 16m2

(...)mój budżet wynosi 1000zł, (...)


a pokazujesz suby za 1,5k z czego dolicz transport, no i kable ok 200zł ..dobijasz do 1,7/1,8k

Musisz się jakoś określić, to że wydasz na suba 1,5 nie znaczy zawsze, że zaraz będzie bił na głowę suba za 1,1k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa, no troszkę przesadziłem, przypuśćmy do 1300zl, jeżeli różnica odczucia basu/mocy będzie tego warta , to jestem w stanie lekko doplacic, ale fakt wolalbym za okolo 1000zł, bo w sumie zestawu amplitunera+głosnikow nie mam az tak dobrych zeby mi byl potrzebny taki sub, tylko chce odczuć dreszyczk ogladajac szeregowca rayana, lub jakies filmy wojenne:)
kabel kosztuje 200zł?? tego to nie wiedziałem, myslalem ze około 50zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to zestawik nie jest zly, do muzyki obejdzie (przy ustawieniu amplitunera na +6bass), ale do filmow sie nie nadaje, tzn brakuje tego basu, wydaje on sie taki "wymuszony" przez te glosniczki, mi poprostu brakuje suba, tak serio to ten bas trzeba ustawic na +10, zeby przyjemnie film ogladalo, chociaz i tak przyjdala by sie skala do +40 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(..) tak serio to ten bas trzeba ustawic na +10, zeby przyjemnie film ogladalo, chociaz i tak przyjdala by sie skala do +40 icon_smile.gif


nie zabijaj nas tu takimi określeniami.

Pomyśl o tych subach na spokojnie, abyś się nie zdziwił, w zasadzie pokój do sporych też nie należy a znając życie (z tego co piszesz) oczekujesz konkretnego łomotu, więc sub punktowy (zamknięty Jamo) swoją kulturą grania pewnie Ciebie zawiedzie, a bardziej jakiś bass reflex Cię uraduje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dostaniesz informacji, który z kilkunastu subów jest najlepszy - bo różnie mogą zagrać w Twoim pokoju (powierzchnia pokoju, akustyka, rozstawienie kolumn, rodzaj muzyki...) i róznie się zgrają w Twoimi kolumnami i amplitunerem, a poza tym Twoje preferencje co do słuchania mogą być inne niż nasze.
Dla jednych najważniejsze będzie by bass był szybki, dla innych ma przede wszystkim nisko schodzić i może być troche przewlekły.
Poza tym często łatwiej zgrać suba w kinie domowym niż w muzyce stereo...

No i nie wiem, czy do kina domowego warto kupować sub warty dwa razy więcej niż fronty. Może lepiej pozostać przy porównywalnych kwotach...

Pozdrawiam
PS.No i zdaje się, że subwoofer JAMO 300 jest subem otwartym, ma szczelinę z tyłu obudowy (a nie normalny, okrągły otwór basrefleksu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy napewno bedzie to dzialalo?
bo ten subwoffer jest 8 "omowy" , a glosniki mam 6 "omowe"

czy z subwoffer Onkyo-tx-507 , oraz glosniki jamo e660 (tak jak podane w temacie na forum)
aby napewno beda wspolpracowac ???, bo na paru forach byli tacy ktorzy kupili subwoffer i musieli go odsprzedawac

wogole nie potrafie znalezc strony producenta, tak jakaby jej nie bylo? nie potrafie znalezc specyfikacji tego suba

pozdrawiam
dziekuje z gory za pomoc:)

wogole jak wyglada podlaczenie takiego suba z moim ampli, jestem totanie zielony, kabelkiem rca/rca czy 2rca/rca, bo juz sam nie wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, czy to jest sub 8 omowy, czy 6 omowy.

Ponieważ podłączysz subwoofer pojedyńczym kablem RCA (inaczej : cinch) z wyjścia amplitunera oznaczonego jako SUB lub SUBWOOFER OUT. W zależności od sprzętu - zazwyczaj w amplitunerze jest pojedyńcze gniazdo cinch do podłączenia subwoofera.
Co innego, jakbyś nie miał takiego gniazda (tak jest w prawie wszystkich wzmacniaczach i amplitunerach stereo), to wtedy należy podłączyć sub kablami głosnikowymi z amplitunerem (jako fronty), a potem również kablami głośnikowymi między subwooferem a kolumnami.

A co do kabla - ważne by był to firmowy kabel i w Twoim przypadku nie ma szaleć i kupować kable po kilkaset złotych.
Kable cinch przeznaczone do subwooferach zazwyczaj są do kupienia w długościach 2m, 3m, 4.5 lub 5m, 8-10m. Musisz więc sprawdzić, jakiej długości kabel jest Ci potrzebny.

Pytałeś czy na pewno będzie działało?
Jak sub jest sprawny, to i reszta zadziała...
Poza tym nie znam sprzedającego, więc nie powiem CI ile ten sub grał....

Szukałeś danych technicznych - poniżej masz garść danych:
Specs:
10" long throw bass driver - czyli głośnik niskotonowy 25cm (10-cio calowy), o
200 watts RMS integral amp - wbudowany wzmacniacz o mocy 200Wzgodnie z RMS
Variable cut off freq: 35hz to 180Hz - pasmo odcięcia regulowane w zakresie od 35 do 180Hz
H x W x D mm 369 x 410 x 295 - wymiary....
Real cherry wood cabinet finish, full circumferential brace, 30mm MDF front baffle - wykończenie (czyli kolory okleiny)
Weight 21Kg

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zakupiony ostatnio NS-SW700 Yamaha. Jest dobry. Ale wydaje mi się, że dla pomieszczenia 16m2
to zakup suba to raczej przesada, powinny wystrczyć główne kolumny ( ale muszą mieć głośniki 20 cm)
Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi - wystarczą konkretne fragmenty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję http://audiodecor.pl/pl,product,1915966,su...ple,czarny.html Jamo SUB 300 lub trochę droższy
http://allebezpiecznie.pl/pl/subwoofer-akt...b-10-black.html SUBWOOFER AKTYWNY KLIPSCH SYNERGY SUB 10 BLACK . Na tych sklepach możesz negocjować cenę co jest dosyć ciekawą opcją dowóz w 24 h Opekiem. Tak więc bajka. Jeżeli chcieli byście więcej informacji o tej firmie to priv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...