Skocz do zawartości

Kino domowe do 7000 zł


t400

Recommended Posts

Witam serdecznie,
można powiedzieć, że jestem „zielony w temacie” i mam zamiar zakupić pierwszy zestaw KD do pokoju 12m2. Ponieważ głównie opieram się na informacjach pozyskanych z forum, uprzejmie proszę o opinię co do sprzętu jaki wytypowałem wg poniższych wymagań:

Budżet: do 7000 zł - może być mniej icon_smile.gif
Brak miejsca na sub - system 5.0
Podłączenie pod bluray, tuner cyfrowy vectra/aster, może popcorn lub inny odtwarzacz divx
Obsługa radia internetowego
Technologia hdmi 1.4
Odsłuch – radio/cd 60%, tv/kino 40%

Sprzęt jaki wybrałem:
1.amplituner - Onkyo TX-NR708 (z początku miał być Onkyo TX-SR608 ale niema gniazda lan)
2.głośniki - Jamo S 506 HCS 3
3.blueray - Onkyo DV-BD507S

Czy waszym zdaniem można coś ulepszyć w tym zestawie lub zaproponować sprzęt innych producentów o podobnych/lepszych parametrach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam icon_smile.gif

Jezeli chodzi o amplituner to spoko - jest to calkiem fajna konstrukcja. Natomiast te glosniki to raczej nie bardzo ... Przy takim amplitunerze polecalbym cos znacznie lepszego . Moze Monitor Audio seria BR . Modele BR5/BR1/BRLCR. Przy Twoich 12m2 taki zestaw bedzie optymalny. Nie patrz tylko na ceny detliczne heh - powiem tak mysle ze przy takim zestawie spokojnie zmiescisz sie w 6 tys natomist tutaj bez Blue Ray'a, ale mysle ze lepiej sprawic sobie z punktu znacznie lepsze glosniki i pozniej dokupic odtwarzacz niz miec fajna elektronike a kiepskie glosniki icon_wink.gif Za duzo wowczas stracisz na jakosci.

W razie czego mozesz pisac na priv. Nie bedzie mnie niestety do 25 wrzesnia. Zasluzony urlop icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
STX FX-300 ma już trzeci miesiąc oczywiście w układzie stereo z legendarną Yamahą 1030. Ten model kolumn od STX polecam w 100%. Długo szukałem podłogówek do 5kzł aż tu znalazłem polską firmę pod Warszawą. najlepiej będzie jak udasz się do salonu firmowego i sam ocenisz czym mam rację, powodzenia.
Przy okazji czy ten nowy model Onkyo który kupiłeż z HDMI 4 nie ma problemów z HDCP? Przymierzam się do budowy kina ale kolega ma problem z 605 i z tym HDCP.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem.Tak dla pełnego obrazu jak bardzo jestem zadowolony powiem, że gdyby kosztowały nawet 5kzl też bym wybrał FX-300. Ale druga sprawa to rzecz gustu i upodobań. Gdyby STX robił tak świetne kolumny jak wspomniane FX-300 ale o wyglądzie Sonusów i w cenie do 10kzł to byłby hit nie do pobicia.
Powiedz mi o tym HDCP. Czy masz jakiekolwiek problemy z tym protokołem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiedz mi o tym HDCP. Czy masz jakiekolwiek problemy z tym protokołem?



Amplitunera jeszcze nieposiadam a z problemem się nie spotkałem/doczytałem.

Co do kolumn to po lekturze forum myślę jednak nad Monitor Audio BR5/BR6, BR1, BR-LCR

Wracając jeszcze do ampa z opcją LAN co byście wybrali pod ww. kolumny:
1. YAMAHA RX-V667
2. Pioneer VSX-LX53
3. Onkyo TX-NR708
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie modele należą do zupełnie innych półek cenowych:

Yamaha ok. 2000 zł
Onkyo ok. 3000 zł
Pioneer ok. 4500 zł

Tym samym trudno je ze sobą porównywać, choć na pewno warto je posłuchać... icon_wink.gif Do wymienionego zestawu Monitor Audio, osobiście szukałbym czegoś w dwóch przedziałach: 2000 - 3000 zł do M.A. Bronze 5 (głośniki główne). A jeśli chodzi o model M.A. Bronze 6, tu według mnie lepszym partnerem byłby faktycznie Pioneer, co wyznacza nam przedział 4000 - 5000 zł.

W zestawie pierwszym/tańszym Twoja propozycja jest ok.: Yamaha RX-V667, ale proponuje sprawdzić też troszkę droższy model RX-V767!!! Yamahę znam bardzo dobrze i powinna dać ciekawe połączenie z Monitor Audio icon_smile.gif. To bardzo ceniona marka w świecie kina domowego, sam mam Yamaszkę choć starą, to ciągle wyśmienitą w stereo i 5.1. Z Onkyo TX-NR708 też powinno być ciekawie, niestety nie znam tego modelu icon_sad.gif. Dorzuciłbym jeszcze markę Denon, to równie dobry i ceniony producent w kinie domowym. Jest jeden problem: odsłuchu musisz dokonać sam, a jak sądze zestawienie tych marek w jednym miejscu będzie problematyczne. Z drugiej strony dla chcącego nic trudnego, w sumie wystarczy odsłuch amplitunera w stereo, czyli z dwoma głośnikami głównymi...

Co do zestawu drugiego/droższego no właśnie - przecież miało być 7000 zł............???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co do zestawu drugiego/droższego no właśnie - przecież miało być 7000 zł............???




Dziękuję za informację. Muszę jeszcze przemyśleć-odsłuchać co by tutaj wybrać. Jeśli cena przekroczy nieco te 7 tys to trudno

jednak jak zacząłem się wgłębiać w temat to zgłupiałem; teraz sam niewiem jaki amp mam wybrać aby posiadał opcję LAN i do tego dobrze współpracował z głośnikami:
1. Monitor Audio BX5 BX1 BX-Centre lub
2. Monitor Audio BX6 BX1 BX-Centre

a może zestaw Dali Ikon 5 lub 6.

A zapomniałem dodać, że tyknie kolumny będą wisieć na ścianie.

Do tego jeszcze muszę wybrać dobre kable aby wyrobić się do max 8500 zł ze wszystkim.

Może pomożesz co tu wybrać poza wymienionym pionierem i onkyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może taki zestawik:
Dali IKON 6 = 2900 zł
Dali IKON Vokal 2 = 1000 zł
Dali CONCEPT 2 = 1100 zł
SUMA = 5000 zł

Są to ceny internetowe z małym zaokrągleniem, korzystałem z portalu CENEO.

Wcześniej jakoś przeoczyłem icon_redface.gif temat gniazda: LAN obecnie przez firmę YAMAHA określane jako: Network Receiver. Z tego co widzę to posiadają je głównie drogie Receivery np.: Yamaha RX-V2065 = 3450 zł!!!
Kiedyś był taki ,,tani" model RX-N600 = ok. 2250 zł z gniazdem do podłączenia internetu, nie wiem jednak czy jest osiągalny i w jakiej na dzień dzisiejszy cenie? No i niestety żaden model Yamahy z wcześniej wymienionych: RX-V667, RX-V767 - nie ma gniazda LAN, tylko Onkyo i Pioneer je posiadają!!!

Yamaha wprowadza nowość: AVENTAGE Series w postaci modeli: RX-A1000, RX-A2000, RX-A3000, oczywiście z systemem Network Receiver - ale cen nie znalazłem icon_sad.gif. Masz tu linka do stronki:

http://www.yamaha.com/yec/technology/Relat...ml?CNTID=451052

POSUMOWUJĄC:
Nie masz za dużo do wyboru: Onkyo TX-NR708 = 3000 zł - wtedy zostanie jeszcze 500 zł na kable, hm...... nie za wiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz.

Jak byś porównał Dali z Monitor Audio, który twoim należy wybrać. Doczytałem się gdzies na forum, że Dalii nie generują dobrze niskiego basu bez sub jestem ciekaw jak wypadną w porównaniu z MA w systemie 5.0.

Inna kwestia to umieszczenie Dali CONCEPT 2 na ścianie i ich grubość oraz ich mocowanie. Jeśli miałbyś wybrać kable do Dali IKON 6 i Dali IKON Vokal 2 co byś polecił - najlepszy stosunek jakości do ceny. Do kolumn podstawkowych pociągnąłem w peszlu pod podłoga i w ścianie kabel LS15 2x1,5mm.

Ps. z ta Yamahą to ostro się pomyliłem, cały czas myślałem o wersji z gniazdem LAN.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Dali IKON (cała seria) może być porównywana tylko z serią RS, obecnie RX Monitor Audio!!! Dlatego na samym starcie mogę śmiało powiedzieć, że to wyższa półka od wymienionego przez Ciebie zestawu: Monitor Audio BX.... z nim porównywać można chyba tylko serię LEKTOR Dali.

Wracając jednak do porównania obu marek (z doświadczenia bo porównywałem moje IKON 7 do RS6) filozofia dźwięku jest dość podobna. Obaj producenci kładą duży nacisk na analityczność i szczegółowość. Góra w Dali to wstęga i kopółka tekstylna co daje niesamowite efekty oraz mnóstwo informacji o nagraniu, niektórych to przytłacza - dla mnie to wzorzec do naśladowania. Natomiast wysokie tony w Monitor Audio są troszkę podobne (może minimalnie mniej szczegółowe), tyle że przez zastosowanie kopółki metalowej odrobinę ostrzejsze. Średnie tony w Ikonach są ciągle analityczne, a bas sprężysty i mięsisty oraz świetnie kontrolowany - nie brak tu jednak muzykalności! Tak w RS-ach do tego wszystkiego dochodzi odrobinę ciepła w średnim zakresie i może trochę więcej wyższego basu...

Jeśli miałbym coś powiedzieć o Dali IKON 6, to tylko tyle że ich charakterystyka przesunięta jest troszeczkę w kierunku wysokich tonów. Przez co na początku obcowania z nimi, ma się wrażenie jakby grały jasno. Nie jest to do końca prawdą i wiele zależy od konfiguracji reszty sprzętu. Tu polecam kable QED-a, ale zdecydowanie droższe modele!!! Może nie takie jak ja mam: QED Genesis Silver Spiral, a np. QED X-Tube... No i wzmacniacz oraz źródło też są ważne, u mnie gra to z Yamahą DSP-A1 + PIONEER DV-LX50, na okablowaniu QED i wszystko w stereo brzmi poprawnie i naturalnie, a w kinie domowym wręcz rewelacyjnie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Decyzja jednak należy do Ciebie i odsłuch jest zdecydowanie konieczny!!! Ja z czystym sumieniem polecam obie wymienione marki icon_smile.gif, zastanawia mnie tylko jak gra ONKYO i czy to będzie dobry partner...???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pełna i wyczerpujące info.
Po zczytaniu recenzji jestem nieco bliższy zestawowi serii Monitor Audio RX8, RX2 RX-LCR który wyszedł mi po cenach z ceneo 5927 zł.
Teraz muszę poszukać centrum audio gdzie będę mógł posłuchać zestawu z Onkyo TX-NR708 i kabelkami poleconymi przez Ciebie.

Czy w Warszawie możesz/cie mi polecić studio audio do odsłuchu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyjaśnienia kable głośnikowe QED-a proponowałem głównie do kolumn DALI, nie wiem jak spiszą się z MONITOR AUDIO??? Od tego są odsłuchy icon_smile.gif, więc nie wykluczam niczego. Natomiast resztę okablowania typu: I.C., HDMI, COAXIAL - jak najbardziej polecam do każdej elektroniki icon_smile.gif.

P.S. Na naszym forum Kolega oktagon ma zestawienie: Arcam DiVA A85 + Monitor Audio RS6 + QED Silver Anniversary XT, więc chyba daje to bardzo dobre połączenie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś miał wybrać amp zamiast ww. Onkyo w tej samej cenie tj. do 4000 zł (bez lan) do Monitor Audio RX6 do kina domowego to co byś polecił? Chciałbym mieć porównanie na odsłuchu. Możliwe, że zrezygnuję z radia internetowego, jeszcze się zastanawiam. Było by miło abym mógł przy pomocy amp posłuchać mp3 przez usb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu zdecydowałem się jak narazie na porównanie modeli: DENON AVR 2311, ONKYO TX-NR708 oraz Onkyo TX-SR608 (ensa) na kolumnach Monitor Audio RX8.
Chciałbym aby amp był nowoczesna jednostką a zarazem dobrze brzmiał w stereo jak i w kinie domowy. Jeśli DENON będzie lepiej się spisywał w odsłuchu wybiorę właśnie jego i zrezygnuję z LAN. Aby było jeszcze ciekawiej poproszę o odsłuch Deno AVR-4310, taki hiend icon_biggrin.gif

Mam pytanie do RX8, czy przypadkiem bas w kolumnach podłogowych nie jest skierowany do tyłu? mam nie za dużo miejsca aby je oddalić od ściany.

PS. A może jeszcze jakieś inne typy amp z hdmi 1.4?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o bas-refleks, jest podobnie jak w moich Dali IKON 7, sa dwa otwory po jednym na przedniej i tylnej ściance. Jedyna różnica to w M.A. oba są identyczne, a w Dali głowny duży jest na przedniej ściance, a na tylnej jest malutki. U mnie od ściany za głóśnikami do przedniej ścianki jest 67 cm i dźwięk mam czysty bez podbicia. W RX8 w zestawie masz zatyczki, co też dodatkowo może pomóc ujarzmić bas:

http://audio.com.pl/testy/monitor-audio-rx8:1

- mam wrażenie, że do tych kolumn min. jakościowe to coś w cenie Denon AVR-4310..., ale to pokażą testy, których jestem ciekaw icon_smile.gif. Napisz koniecznie swoje wrażenia!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t400 jak bedziesz mial mozliwosc posluchaj zestawienia Cambridge Audio 640R/650R (brzmia identycznie) i do tego zestaw oparty na glosnikach Monitor Audio BX lub jezeli wolisz same np fronty RX8. Generalnie takie polaczenie sprawdza sie wysmienicie. Przedewszystkim bardzo duzo dobrego robi tutaj amplituner. Sam uzywam go od jakiegos czasu, rozlozyl kompletnie cala konkurencje z jego przedzialu cenaowego. Osiagniesz swietna jakosc a w budzecie spokojnie sie zmiescisz icon_smile.gif Tym bardziej po upustach - w razie czego pisz to pomoge icon_wink.gif

Swoja droga Monitor Audio RX8 sa zdecydowanie za duze jak na Twoje 12m2 i ja polecam raczej RX6 - nie zawsze im wieksze tym lepsze - bedziesz mial nadmiar basu i moze dojsc do bardzo nieprzyjemnego dudnienia icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
To ja się podepnę do tematu. Co polecili byście na obecną chwilę do pokoju ~12m2:
Zależy mi na:
Sprzęt bardziej nowy ale dobry używany też wchodzi w grę
KinoDomowe 5.1 + amplituner
Kwota do wydania: ~3500-4000zł. zastanawiam się czy wydawać tyle pieniędzy przy tak małym pokoju
Muzyka/gryPS3/FILM - 20%/40%/40%
Rodzaj muzyki: Trance/Techno/Dance/Pop
Proszę o sugestie bądź linki do innych aktualnych dyskusji a nie takich z przed 2 lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebli nie będzie za wiele więc można przyjąć że 12m2 to już wolnej przestrzeni.
Zastanawiam się nad takim zestawem głośników
[email="http://allegro.pl/harman-kardon-hkts-30-salonwawa-al-krakowska-244-i1276545227.html"] - nie wiem tylko jak to gra
miałem kiedyś zestaw JAMO - tuba(pasywna) + 2 satelitki do niej podpięte i bardzo mile mnie to zaskoczyło Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...