Skocz do zawartości

Kino domowe do 7000 zł


t400

Recommended Posts

Prawdę mówiąc wątek podany nie wiele pomógł gdyż ograniczenia były co do wielkości sprzętu a ja się tym nie sugeruje (oczywiście w granicach 12m2 mojego pokoju ) poza tym i tak za wiele propozycji nie podano.
Mimo wszystko dzięki za linka, zawsze to jakieś informacje.

To może pomożecie w inny sposób
Co powinno lepiej się sprawdzić w 12m2:
1
czy
2 Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
jestem tuż tuż przed sfinalizowaniem zakupu zestawu:
#Głośniki - Monitor Audio RX6
a. Monitor Audio RX6 (x2)
b. Monitor Audio RX1 (x2)
c. Monitor Audio RX-LCR

czy według Was RX1 warto zastąpić modelem RX-FX. Rozpatruję taka możliwość ponieważ wymienione głoścniki będą ulokowane na tylnej ścianie; wg mnie lepiej się do tego nadają RX-FX; za to niewiem jaki będzie miało to wpływ na odsłuch?! Jakie jest Wasze zdanie, zostać przy RX1 czy wejść w RX-FX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uwazac troszke w przypadku RX-FX. Glosniki przy systemach 5.1 nie zawsze sie sprawdzaja. W systemach 7.1 juz jest zupelnie inna bajka. Przy sluchaniu muzyki wielokanalowej robi sie straszny chaos w scenie muzycznej z bocznymi dipolami. W kinie jest lepiej ale w przypadki zestawu 5.1 ja bym jednak postawil na standardowe RX1 ktore moze i miejsca troche wiecej zajmuja ale czesto sprawdzaja sie lepiej w takiej konfiguracji.

Wyjatkiem od reguly sa natomiast GX-FX. Tam mozna przelaczyc na tryb standardowy i wowczas z dipolowego glosnika robi sie czysty standard. Mam takie glosniki w systemie 7.1 i zdaza sie dosc czesto ze wracam do normalnych ustawien - glownie przy koncertach.

Swoja droga t400 nie wiem dlaczego piszesz ze przekroczyles budzet az o 4000zl icon_sad.gif ?? Glosniki RX6 para + RX-FX para i centralny z serii RX mozna kupic spokojnie z zapasem liczac za 6500zl calosc (oczywiscie polskie papiery - mowa o sklepie) icon_smile.gif W razie czego od tego tutaj jestesmy aby kompleksowo pomagac icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyjatkiem od reguly sa natomiast GX-FX. Tam mozna przelaczyc na tryb standardowy i wowczas z dipolowego glosnika robi sie czysty standard. Mam takie glosniki w systemie 7.1 i zdaza sie dosc czesto ze wracam do normalnych ustawien - glownie przy koncertach.


wydaje mi się, że w RX-FX również jest wybór trybu di-pole (odwrócona faza) / bi-pole (ta sama faza), u mnie w BXFX jest
to byłoby dziwne gdyby w wyższej serii ominęli ten fajny patent icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bipole, monopole... jeden pieron (prawie) icon_wink.gif
wg mnie lepiej grają zarówno di-pole jak i bi-pole w porównaniu z tradycyjnymi kolumnami surround, na ustawieniu bi-pole różnica jest między nimi niewielka, nie ma chyba sensu męczyć się z mocowaniem podstawkowych skoro FXy łatwo można powiesić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odpowiedź była chyba wyczerpująca... icon_wink.gif

Śmiało można puścić kable HDMI z DVD i dekodera do amplitunera, a z amplitunera do TV.
W tym wypadku najprawdopodobniejmusisz mieć włączony amplituner by sygnał ze źródła przechodził do TV.
Jeżeli będziesz czasami korzystal jedynie z TV jako źródła dźwięku - to wtedy musisz podpiąć bezpośrednio dekoder oraz DVD kablami HDMI do TV (bedzie obraz i dźwięk), natomiast kablami koaksjalnym lub optycznym (w zależności od tego, jakie masz cyfrowe wyjścia dźwięku w DVD i dekoderze) wyślesz wielokanałowy dźwięk do amplitunera, a zniego na kolumny..

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...