Skocz do zawartości

Najlepsze z "najwyższej półki"


makro

Recommended Posts

Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego właśnie te płyty zaproponowane przez "AUDIO" są płytami z najwyższej półki. Nie wiem jak tu odnieść się do tematu "płyty z najwyższej półki". Czy są to płyty najlepiej nagrane pod względem audiofilskim, czy też najlepsze płyty danego artysty????? Wybór niewielki, ale cóż zawsze coś tam człowiek znajdzie. Ja stawiam na Gilmoura, mimo wszystko. Niestety już go mam, więc idę w stronę jazzu. Jan Ptaszyn Wróblewski i Jarek Śmietana. Remstering i dwie płyty, czyli razem cztery. W tym wypadku mimo wszystko idę na jakość, a nie na ilość. Zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja zamówiłem sobie ARCYDZIEŁA POLSKIEJ MUZYKI KAMERALNEJ.
Płytka fajna.
Nie jestem szczególnym fanem muzyki klasycznej ale uważam że to nagranie jest na porządnym poziomie.
Niektóre utwory trochę nudne ale da się posłuchać.

Szkoda, że nie nagrali cyklu najlepsze z polskiej klasyki: Chopin itp ale to już zadanie nie tylko dla tego zespołu..
Do takiego projektu trzeba byłoby zaangażować większą ich liczbę np. pianistów,orkiestrę symfoniczną itp.

Ciekawa jest ta płytka pod względem technologicznym.

Mamy na niej nagrania w 3 formatach :

1.CD
2.SACD
3 surround SACD

Niestety ale odtwarzacza SACD nie posiadam i nie mogę opisać czym różni się takie nagranie od klasycznego CD..
Może kiedyś będę miał SACD i wtedy na pewno napiszę o wrażeniach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jedna z ciekawszych brzmieniowo płyt które są do wyboru, jest moim zdaniem ANJA GARBAREK z BRIEFLY SHAKING. Płyta niezwykła, bardzo zmienna rytmicznie i nastrojowo. Używam jej do testowania sprzętu ze względu na czystość dźwięku i szeroką jego barwę. Płyta nie jest dla tych co lubią słodki, wygłaskany pop.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podziękować AUDIO za płyte którą dostałem - Audiofilskie Zajawki - doszła cała i zdrowa w idealnym stanie...

A tak przy okazji chciałem zapytać...wybieram się do sklepu kupić sobie którąś z płyt LAZY HOURS -może mi ktoś coś powiedzieć na temat realizacji /masteringu tego wydawnictwa??? Wszystko w porządku? Czy? W porządku ale...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dzięki wspaniałomyślności Sz.Redakcji "AUDIO" dostałem za posty jako pierwszą płytkę GILMOUR DAVID - ON AN ISLAND. Na początku jeden raz ją posłuchałem i poszła jakoś w zapomnienie na ponad 2 miesiące. Kilka dni temu wróciłem do niej na spokojnie i z zastanowieniem. I co ? Teraz cierpię icon_cry.gif Ta płyta działa podobnie jak narkotyk. Uzależnia totalnie. Rewelacja muzyczna, dźwiękowa i nagraniowa. Ileż w niej melancholii, smaczków i piękna twórczości Gilmoura przy akompaniamencie orkiestry nikogo innego jak Zbigniewa Preisnera. POLECAM. Z tego co czytam na tym Forum większość Was posiada sprzęt o którym ja nawet marzyć nie mogę. Nie mogę też sobie wyobrazić jak ta płyta zabrzmi na Waszych konfiguracjach jak na mojej ledwo - budżetowej jest tak miodnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Anja Garbarek, wspaniała wokalista, córka wybitnego jazzmana no i do tego przy produkcji płyty udzielał się Steven Wilson, a to jak dla mnie największa postać (w sensie metaforycznym) we współczesnej muzyce ;]
Na drugim miejscu pan Gilmour, choć nie jest to dzieło doskonałe, to płyta zdecydowanie warta uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...