Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam drobny aczkolwiek dosyć uciązliwy problem z trzaskami/pyknięciami przy odtwarzaniu muzyki z komputera. Wzmak: HK pm635, kolumny: Heco Victa 300, podłączenie jak najbardziej zwyczajne: jack 2 x rca. Przy słuchaniu oryginalnych cdków wrzucanych w marantza 46 wszystko jest w porządku, jednak przy słuchaniu mp3/FLAC czy odtwarzaniu czegokolwiek z youtube etc. zaczynają pojawiac się trzaski. Nieregularne, krotkie pyknięcia które słychać głównie przy ambiencie i podobnych, słowem wszędzie tam, gdzie dzieje sie mniej icon_wink.gif Zmieniałem już kabel - nie pomogło, podłączałem kabel pod wejście cd - to samo. Jedyne co mi przychodzi do głowy to problem z wyjściem od karty muzycznej, jednak pewności nie mam. Spotkał sie ktoś może z takim problemem lub wie jak go rozwiązać?Byłbym wdzięczny za wszystkie porady
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak wrzucasz orginalne płyty CD do komputera (a nie do CDka Maranza), to odtwarza prawidłowo-bez trzasków?

Przy odtwarzaniu MP3/FLAC trzaski pojawiają się zawsze, czy przy przejściu z jednego utworu w następny?
Sprawdzałeś jak komputer odtwarza przy pomocy innego programu?
Kartę muzyczną masz zintegrowaną z płytą główną - czy jako oddzielna karta?
Wgrywałeś nowe (lub inne) sterowniki do karty muzycznej?
Podpinałeś słuchawki pod wyjście z karty muzycznej?

Pozdrawiam
PS. Zakładam, że używasz prawidłowego gniazda w karcie, skoro masz dźwięk icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wrzuceniu cd do kompa jest to samo.
Trzaski pojawiają się nieregularnie w trakcie trwania utworów i niezaleznie od tego czy akurat jest podbicie danej częstotliwości (np. uderzenia stopy, czy basowego sampla), kończy jeden kawałek a zaczyna nastepny.
Program tutaj nie ma nic do rzeczy, bo tak jak wspominałem z yt jest to samo, zresztą sprawdzałem również winampa i nie w tym rzecz.
Sterowniki są zaktualizowane, robiłem format więc zainstalowałem najnowsza wersję.
Pod słuchawkami jest to samo co jescze bardziej mnie skłania w kierunku felernej karty (zintegrowany Realtek HD Audio)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...