Skocz do zawartości

Temperatura "pracy" kolumny


tasku

Recommended Posts

Witam,
nie znalazłem stosownego działu, więc piszę tu. Mam taki problem, że w miejscu gdzie powinna stać prawa kolumna jest... kominek, kolumna więc powinna być blisko niego pytanie więc czy nie zaszkodzi jej lekko podwyższona temperatura. Nie będzie to ekstremalna, ponieważ drzwiczki i "front" kominka są skierowane pod kątem tak, że akurat kolumnę "omija" najgorsze. Jaka temperatura nie zaszkodzi kolumnie (Magnat Quantum 607, więc drewno), tj do jakiej może dochodzić temp jej otoczenia?
jak będzie zimno rozpale na max, zmierzę i napiszę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej temperatury raczej nie podamy...

Kolumny mogą być zrobione z różnych materiałów i trudno określić, w jakich warunkach może dojść do uszkodzeń (temperatura, wilgotność, nasłonecznienie ...). Zauważ, że w Polsce temperatury mogą dochodzić w lecie 40stopni, więc tyle kolumna powinna wytrzymać.
Z wilgotnością (i jej wysokim lub niskim poziomem-wtedy może się przydać nawilżacz powierza by się nie rozeschła...) też należy uważać.
Przyjmuje się, że światło słonecznie raczej nie powinno padać bezpośrednio na głosniki (na kolumne niby może swiecić).

W sumie więc dostałeś pare ogólnych informacji. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę zmierzyć tą temperaturę dokładnie, słońce nie ma szans nigdy nawet musnąć kolumny icon_biggrin.gif 40 stopni może tam być, z wilgotnością nie mam zamiaru nic zmieniać, nie chcę nic kłamać, ale była sytuacja, że była za duża dodatkowo jako żelazko mam stację parową, więc z pół litra albo litr wody na prasowanie idzie w powietrze. Wracając do temperatury to drewno też jest izolatorem, a kolumna nie będzie stała przodem do kominka.
postaram się napisać jeszcze tą temperaturę, nic nie obiecuję
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...