Skocz do zawartości

Głośniki do kina domowego


Micmac

Recommended Posts

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu kina domowego, który wymaga pewnych zmian.

Na tą chwilę składa się on z amplitunera Harman Kardon AVR-247, odtwarzacz CD Harman Kamrdon HD970, Odtwarzacza Blue Ray Samsung, głośników fronty - Monitor Audio RS6, tyły i central Eltax Discovery.
Pomijając kwestię odtwarzacza, który może nie jest najwyższych lotów ale póki co wystarczy, chciałbym coś zrobić z tyłami i głośnikiem centralnym.
Zastanawiam się nad Monitor Audio serią BR1 lub BR2. Seria Silver i jej odpowiednik RX jest już trochę za droga. Zastanawiam się też czy ma sens ładować tyle kasy w głośniki stricte efektowe.
Być może wziąć tańszą serię BR1/2 i pomyśleć nad zmianą amplitunera.
Słucham w proporcjach 70% muzyka, 30% kino.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem powinieneś zainwestować tylko w głośnik centralny!!! Jeśli faktycznie Cię nie stać na Monitor Audio Silver RS LCR = 1430 zł, to kup z niższej serii: Monitor Audio Bronze BX Center = 790 zł. Ale podstawa dobrego współgrania całego przodu: L, C, R - to głośniki jednego producenta!!! Tyły zostawiłbym, ja też mam podobnie kombinowany zestaw:
Dali IKON 7
Dali IKON Vokal 2
ELTAX Concept 500
- Oczywiście marzy mi się cała seria z IKON-ów, ale jeszcze nie uzbierałem kasy icon_sad.gif....

Druga sprawa że Harman Kardon AVR-247, to chyba troszeczkę za słaby dźwiękowo partner do wybitnych kolumn RS 6!!! A odtwarzacz CD Harman Kardon HD 970 wręcz przeciwnie, wydaje się być ok. przynajmniej wg. AUDIO:

http://audio.com.pl/testy/harman-kardon-hd970:3

Oba urządzenia są z jednego przedziału cenowego 2300-2500 zł, co w znacznie lepszym świetle stawia odtwarzacz CD!!! Wniosek: można jeszcze zastanowić się nad wyższym modelem receivera Harman/Kardon-a, lub innego producenta. Ale to wszystko zależy od Twojego budżetu!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Moim zdaniem powinieneś zainwestować tylko w głośnik centralny!!! Jeśli faktycznie Cię nie stać na Monitor Audio Silver RS LCR = 1430 zł, to kup z niższej serii: Monitor Audio Bronze BX Center = 790 zł. Ale podstawa dobrego współgrania całego przodu: L, C, R - to głośniki jednego producenta!!! Tyły zostawiłbym, ja też mam podobnie kombinowany zestaw:
Dali IKON 7
Dali IKON Vokal 2
ELTAX Concept 500
- Oczywiście marzy mi się cała seria z IKON-ów, ale jeszcze nie uzbierałem kasy icon_sad.gif....

Druga sprawa że Harman Kardon AVR-247, to chyba troszeczkę za słaby dźwiękowo partner do wybitnych kolumn RS 6!!! A odtwarzacz CD Harman Kardon HD 970 wręcz przeciwnie, wydaje się być ok. przynajmniej wg. AUDIO:

Oba urządzenia są z jednego przedziału cenowego 2300-2500 zł, co w znacznie lepszym świetle stawia odtwarzacz CD!!! Wniosek: można jeszcze zastanowić się nad wyższym modelem receivera Harman/Kardon-a, lub innego producenta. Ale to wszystko zależy od Twojego budżetu!!!!



Witam,

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Odnośnie głośnika centralnego zdecydowany jestem na Monitor Audio Bronze BX Center, niestety seria Silver troszkę za droga, chociaż może jak uzbieram to się rzucę i na niego icon_wink.gif.
Co do amplitunera również odnoszę wrażenie, że ten amplituner czasami nie daje rady. Chciałbym jednak wymienić już na zdecydowanie wyższy model, który pasowałby do moich głośników.
I tutaj mam kilka typów, biorę pod uwagę Onkyo ale również i Harmana, zaciekawiła mnie również nowa seria Yamahy, której jeszcze nie ma w sprzedaży w Polsce Aventage.
Oto kilka moich typów:
- Onkyo TXSR-707
- ONKYO TX-NR 807
- YAMAHA RX V1900
- YAMAHA RX-V1065
- Harman Kardon AVR 360
- Harman/Kardon AVR 630 ten znalazłem używany z 2005 roku ale może warto na niego zwrócić uwagę.

Zastanawiam się i być może możesz mi doradzić w tej kwestii, który z amplitunerów najbardziej wpasowałby się w zestaw który już mam?
Cena amplitunera musi zmieścić się w 3-3,5tys zł, ze względu na kino musi to być amplituner, ale głównie zależy mi na stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wypisane przez Ciebie modele są godne uwagi i należałoby je odsłuchać, w miarę możliwości na Twoich RS 6. Dla mnie jednak sprawdzonym i najciekawszym modelem jest YAMAHA RX-V1900. To już troszkę starszy model i kiedyś kosztował grubo ponad 5000 zł, ale ciągle obecny w ofercie producenta/dystrybutora. Dziś można go wyrwać za niecałe 3000 zł - dlatego myślę, że to wielka okazja!!!

Do porównania dorzuciłbym jeszcze:

DENON AVR-2311
Yamaha RX-V2065


To co istotne, to musisz sam posłuchać tego wszystkiego, bo tylko Ty jesteś w stanie usłyszeć jakieś różnice. Idealnie byłoby w domu, czyli jakaś kaucja w najlbliższym sklepie audiofilskim. Najlepiej takim który ma kontakt z wieloma dystrybutorami i przez to większy wybór sprzętu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zabij, ale nie wiedziałem że mogą być używki icon_eek.gif!!! Pioneer robi doskonałe odtwarzacze CD, DVD, Blu-Ray i głównie za nie jest wysoko ceniony. Sam mam odtwarzacz DVD Pioneer DV-LX50 i jestem z jego możliwości dźwiękowych bardzo zadowolony, czyta dosłownie wszystko oprócz błekitnego formatu... Wzmacniacze/Amplitunery K.D. to na pewno ciekawe oraz wartościowe urządzenia, ten model o który pytasz Pioneer VSX-LX60 czerpie korzyści wynikające z tuningu dźwiękowego w AIR Studios - cokolwiek to znaczy ma na celu poprawę dźwięku....

Ja natomiast znalazłem hiciora, jak tylko zrezygnujesz z USB i LAN - przecież to może mieć odtwarzacz Blu-Ray. No i z współczesnych formatów dźwiękowych typu: Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution.... Za to można kupić falgową YAMAHĘ DSP-AZ1 z DD EX, DTS ES, Matrix, Discrete, Neo 6.1, a zapomniałem radia oraz gniazd HDMI też nie ma icon_sad.gif.

http://allegro.pl/yamaha-dsp-az1-gold-i1237157374.html

- w zamian za to otrzymujesz perfekcyjne doskonały dźwięk w stereo i kinie domowym, dużą sprawność i moc. Jest to procesor klasy HI-END!!! Sam o nim kiedyś marzyłem icon_cool.gif .....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie myślałem o używkach, ale jak porównałem ceny nowych i starszych modeli to okazały się one całkiem dobrym wyborem.
Wiesz zależy mi na kinie ale priorytetem jest stereo. Obawiam się, że Pioneer nie jest tak dobry w stereo jak np. HK.
Co do Twojej propozycji - Yamahy DSP AZ1 byłby o wybór idealny gdyby nie brak radia.
Znalazłem też ciekawego Denona 4306 http://allegro.pl/denon-avr-4306-i1243387268.html
Musiałbym tylko przy okazji posłuchać jak grają inne ampli z MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to piękny wzmacniacz ale zastanawiam się czy nie jest to dla mnie, biorąc pod uwagę kolumny i źródła trochę przerost form nad treścią.
Obawiam się że nie wykorzystam jego możliwości.
Kolejna sprawa to wiek, ten wzmacniacz ma już troszkę lat. Wolałbym trochę świeższy.

Radio oczywiście mogę dokupić, to żaden problem, tylko ten kolejny pilot icon_wink.gif

Póki co obstawiam jednak HK AVR 630, Denon AVR 3806, 4306 (tylko cena odrobinę wyższa niż zakładam) lub porównywalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności: na siłę nie da się nikogo uszczęśliwić. Bardzo dobrze, że sam próbujesz coś sobie ustalić i wyznaczasz jakiś cel w swoich poszukiwaniach. Ale pamiętaj, że Monitor Audio RS 6 to niebylejakie głośniki i chcąc usłyszeć ich wszystkie zalety potrzebują godnego partnera!!! Ja słuchałem RS6 na swoim procesorze DSP-A1 (protoplasta dla DSP-AZ1) i efekt był rewelacyjny. Dla mnie to żaden przerost formy nad treścią, tylko idealne towarzystwo. No i przecież sam szukasz porządnego stereo na bazie kina domowego... Ale ok. tak jak napisałem nic na siłę - koniec tematu icon_smile.gif.
Sprawdź tego DENON-a AVR 4306, bo to też wiekowy model!!!

P.S. Ta Yamaha DSP-AZ1 jest z 2003 r, sprowadzona z niemiec od 1 właściciela, oczywiście na handel. Dowiedziałem się dzwoniąc do wystawcy, bo chodzi mi po głowie jakaś zamiana icon_idea.gif..... kurcze miałem nie ciągnąć już tego tematu - sorki icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ta Yamaha to piękny wzmacniacz ...
Kolejna sprawa to wiek, ten wzmacniacz ma już troszkę lat. Wolałbym trochę świeższy.

Wiekiem nie ma co się przejmować: po 15- 20 latach można sprawdzić kondensatory, a tu masz siedmiolatka. A jego potencjał w stereo jest naprawdę wysoki.

Cytat

Radio oczywiście mogę dokupić, to żaden problem, tylko ten kolejny pilot icon_wink.gif

Niekoniecznie - jak znajdziesz tuner Yamahy dostosowany do zdalnego sterowania to powinieneś obsłużyć go pilotem wzmacniacza.
Pod warunkiem, że jest w zestawie - teoretycznie w opisie aukcji jest napisane "Sprzęt w idealnym sklepowym stanie.W zestawie wszystkie aksesoria -oryginalne opakowanie", ale lepiej się upewnić. Handlarze czasami potrafią o tym szczególe "zapomnieć" icon_confused.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Yamahę wziąłbym w ciemno ale cena 3 tysięcy okazała się jednak zaporowa.
Muszę znaleźć coś godnego uwagi ale w cenie do 2k.
Nie wiem dlaczego cały czas mi się wydawało że ta Yamaha jest tańsza. Tak czy siak nie przeskoczę tej bariery.
I tutaj znowu pojawia się dylemat ponieważ amplituner musi zagrać ładniej od HK AVR-245 z MA RS6.
Propozycji mam kilka:
- DENON AVR-3806 - Link do aukcji - to mój faworyt
- Pioneer VSX-LX60 - Link do aukcji - mam mieszane uczucia, wygląd super i Air Studio ale hmm...
- PIONEER VSX-AX5i-S - Link do aukcji - wygląda w miarę solidnie
- Marantz SR7500 - Link do aukcji - kiedyś miałem model 5004, nie powalał mnie, ten trochę mnie odrzuca ze względu na modyfikacje.
- Harman/Kardon AVR 630 - Link do aukcji - mocniejszy od mojego ale dużo starszy no i cena wysoka.

PS. Zakupilem glosnik centralny Monitor Audio BX Center, kolor Rosemah Walnut, zbliżony najbardziej do kolorystyki RS6.
Wygląd ok, dźwięk w fazie testów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś amplitunera/wzmacniacza bliżej Poznania?
Cały czas powtarzana jest sugestia, by sprawdzić i posłuchać...

Denon 3806 się nie sprzedał, a ten sam sprzedawca ma teraz Yamahę 2700 oraz DSP-AX1
http://allegro.pl/yamaha-rx-v2700-i1250350822.html
http://allegro.pl/yamaha-dsp-ax1-zloty-i1242204506.html
No ale do Nysy to masz pewnie koło 200km w jedną stronę...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nie masz jakiegoś amplitunera/wzmacniacza bliżej Poznania?
Cały czas powtarzana jest sugestia, by sprawdzić i posłuchać...


Niestety nie mam póki co nic bliżej Poznania.

Cytat

Denon 3806 się nie sprzedał, a ten sam sprzedawca ma teraz Yamahę 2700 oraz DSP-AX1
http://allegro.pl/yamaha-rx-v2700-i1250350822.html
http://allegro.pl/yamaha-dsp-ax1-zloty-i1242204506.html
No ale do Nysy to masz pewnie koło 200km w jedną stronę...


Juz sie nawet kontaktowałem z tym sprzedającym.
Odnośnie Yamahy 2700 czytałem różne opinie a DSP AX1 już jest wiekowy.
Masz jakąś wiedzę na temat Yamahy 2700, bo wrażenie robi ciekawe, ale nie jestem przekonany czy byłby to godny następca HK ??
Najbardziej mądrym wyborem wydaje się ten Denon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dostałeś instrukcji to ściągnij ją sobie i przestudiuj po kolei funkcje 4306 intrukcja. Denon opisuje wszystko raczej jasno i zwięźle, więc nie powinno być jakiś większych problemów. Co do samej konfiguracji/kalibracji kolumn to polecam poczytać troszkę o akustyce, na pewno ułatwi.
aku 1
aku 2
aku 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie dostałeś instrukcji to ściągnij ją sobie i przestudiuj po kolei funkcje 4306 intrukcja. Denon opisuje wszystko raczej jasno i zwięźle, więc nie powinno być jakiś większych problemów. Co do samej konfiguracji/kalibracji kolumn to polecam poczytać troszkę o akustyce, na pewno ułatwi.
aku 1
aku 2
aku 3


Dzięki za pomoc, zapoznam się.
Z radiem sobie już poradziłem i odbiera bez najmniejszych problemów.
Co ciekawe ustawienia zostały te same co przedtem i nagle załapał.
Szczerze jestem nim zachwycony.
Cytat

Witam
;Micmac;Jak będziesz miał jakies problemy z tym ampli to pytaj.Mam taki więc moge pomóc.


Dzięki za info, na pewno skorzystam jak tylko będę miał pytania. Póki co prawie skończyłem jego konfigurację i cieszę się dźwiękiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...