Skocz do zawartości

Harman Kardon AVR 355 + kolumny


maxhill

Recommended Posts

Witam,

Jestem po zakupie amplitunera KD Harman Kardon AVR 355. Przegladalem i wciaz przegladam posty na tym forum i zastanawiam sie nad wyborem kolumn do mojego HK. Pokoj ma 4,5 x 5,5m a sprzet bedzie stal na wezszej scianie. Jest to pokoj dzienny polaczony z aneksem kuchannym. Calosc stanowi mniej wiecej kwadrat. Odleglosc od HK do kanapy wynosi okolo 2,7m a do tylnej sciany pomieszczenia okolo 4,5m. Pomimo wymiarow pokoju nie jest on za bardzo ustawny, co troche komplikuje moj wybor.

Na poczatek chcialbym kupic 2 kolumny frontowe z opcja dalszej rozbudowy o kolejne „klocki” za okolo 2 lata jak zmienie mieszkanie Brzmienie kolumn jakie lubie to dobry, soczysty, gleboki ale nie meczacy ucha „bas”, chce slyszec szczegoly poszczegolnych utworow oraz chcialbym aby dzwiek byl czysty i miekki.
Przeznaczenie zestawu to 50% muzyka 50% kino. Chce podlaczyc takze PS3 jako Blue-Ray.

Po przeczytaniu wielu postow na tym forum zastanawiam sie nad:

1. Kef IQ 70 lub IQ 90 + pozniej IQ10 x2 + IQ60C x 1
2. Monitor Audio seria BR np BR5 + pozniej BR1+BRLCR
3. Acoustic Energy Aelite 3 + pozniej Aelite 2+ Aelite 7 + Aelite 8
4. Moze JBL seria E lub cos innego z JBL?

Na caly zestaw kolumn chce przeznaczyc okolo 8tys zlotych, zaczynajac od kolumn frontowych a pozniej rozbudowujac o kolejne.

Prosze o porade i czekam na cenne uwagi icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam Harmana amplituner model AVR-247 i do tego głośniki Monitor Audio RS6.
Przesłuchując głośniki słuchałem Dali Ikon, Kody, JBL-e min. serii Northridge oraz wspomniane MA.
Na Twoim miejscu wziąłbym MA serię brąz, albo JBL-e.
Na korzyść JBL-i przemawia fakt, iż jest to jeden koncern i teoretycznie powinny one ze sobą zagrać najlepiej.
Kolumn KEF-a słuchałem i czytając opinię byłem nimi zachwycony do czasu ich odsłuchu. W połączeniu z HK zagrały zbyt ostro.
Ale decyzję i tak powinieneś podjąć po przesłuchaniu swoich typów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Tak tez zamierzam zrobic, odsluchac o ile bedzie taka mozliwosc wszystkich typow kolumn o ktorych pisze.
Nie wiem tylko jak z dostepnoscia kolumn w sklepie lub studio.
Poza tym 3-city to troche taka pustynia, nie wiem czy poza Albatrosem ktos inny posiada mozliwosc odsluchania moich typow.
O ile z JBL nie ma wiekszego problemu, KEF i MA moge teoretycznie odsluchac w Albatrosie, to jesli chodzi o Acoustic Energy Aelite to nie mam zielonego pojecia kto w 3-city moze miec je na odlsuch.
Powiedz mi dlaczego nie wybrales JBL?
Co do KEF-a to mam podobne odczucia. Najpierw bylem nimi zachwycony (krotki odsluch ale nie na HK) a po przestudiowaniu forum, moj zapal do nich maleje.
Co to znaczy ze zagraly ostro?
A jesli MA to moze seria BX lub RX? O serii Bronze naczytalem sie duzo dobrego:))
Pozdrawiam

Czekam tez na inne opinie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a szkoda bo przeczytalem kilka dobrych opinii o nich i chetnie bym je odsluchal z moim HK, zeby sie przekonac czy rzeczywiscie mi odpowiadaja:)
Zastanawiam sie czy naprawde maja taki fajny bas o jakim slyszalem:)
A jakie Ty masz doswiadczenie z HK i moimi typami kolumn?
Jesli chodzi o muzyke to: Sting, Chillout, Linkin Park, muzyka klubowa, rock, rap ale nie napewno jazz i klasyka
Jesli chodzi o kino to: sensacja i thiller'y
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja stawiam na to czego używam czyli DALI icon_wink.gif Bynajmniej nie bezpodstawnie. Moim zdaniem:
-z KEFów nie uzyskasz wystarczająco dużo basu do muzyki elektornicznej czy rapu,
-JBLe są dobre, ale tylko na pewien czas; kupiłem dwa lata temu ES100 z braku osłuchania, ale po jakims czasie bas zaczął mnie męczyć (jak poczytasz moje starsze posty to zauważysz, że kiedys mi pasowało, ale to jest do czasu, w końcu przychodzi moment, że nadmiar wyższego dołu zaczyna irytować)
Także zostają DALI, Monitor Audio i Acoustic Energy. Z tych trzech mi odpowiada najbardziej duński produkt, przy czym AE niestety nigdy nie sluchałem (własnie ze względu na dostępnosć). DALI i MA są w sumie w pewnym stopniu zbliżone, szczegółowe z kontrolowanym, dobrym jakosciowo basem. Na moje ucho różnice to trochę niżej schodzący bas w DALI i cieplejsza srednica w MA.

Tak czy inaczej zapraszam na odsłuchy, bo to podstawa. Jeszcze co do kabli, nie daj się autosugestii związanej z ceną... naprawdę tylko slepe testy, nie ma co przepłacać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie po zakupie kolumn bede twierdzil tak samo....
Podobne opinie i to juz kilkukrotne na temat KEF-ow slyszalem i czytalem na roznych forach. Fajne kolumny, ale do jazzu, klasyki i spokojnej muzyki.
Nie do muzyki ktorej ja slucham, za malo podobno w nich basu i jak Micmac napisal, za ostro graja z HK.
Jak wyglada sprawa w MA? Czy naprawde BR potrafia lepiej grac niz RX? Czyli niekoniecznie trzeba wiecej zaplacic, zeby miec ten sam dzwiek?
Gdzie zapraszasz na odsluch i jakich kolumn? Mozesz napisac kilka slow wiecej o kablach?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiedz mi dlaczego nie wybrales JBL?
Co do KEF-a to mam podobne odczucia. Najpierw bylem nimi zachwycony (krotki odsluch ale nie na HK) a po przestudiowaniu forum, moj zapal do nich maleje.
Co to znaczy ze zagraly ostro?
A jesli MA to moze seria BX lub RX? O serii Bronze naczytalem sie duzo dobrego:))



Jeżeli chodzi o JBL-e jest dokładnie tak jak napisał kolega pacio94. Moje pierwsze wrażenia - rewelacja, mój wybór.
Jednak po dłuższym odsłuchu zdecydowanie za dużo basu, który był dość męczący.

Odnośnie MA i serii o których wspomniałeś, są to nowe modele serii Bronze i Silver czyli BX-bronze, RX-silver.
Co do głośników KEF mają one wg mnie zbyt wyrazistą i natarczywą górę, testowałem model IQ70 i IQ50.
Pomimo tego iż ich design jest jak dla mnie nie do pobicia to niestety do muzyki której słucham bardziej pasują MA.
I na Twoim miejscu decydując się na MA nie nastawiałbym się na serię BR tylko już na BX, bo z tego co się orientuję ze starszymi modelami możesz mieć problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wyglada sprawa w MA? Czy naprawde BR potrafia lepiej grac niz RX? Czyli niekoniecznie trzeba wiecej zaplacic, zeby miec ten sam dzwiek?
Gdzie zapraszasz na odsluch i jakich kolumn? Mozesz napisac kilka slow wiecej o kablach?

Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę, żeby ktos sugerował wyzszosć serii Bronze/BX nad Silver/RX. Nigdy nie słyszałem takiej tezy, ale bezposrednich porównań nie robiłem, więc nie chcę się wypowiadać.
Co do odsłuchu i kolumn to ja bym postawił na IKON 6 mk.2 (albo bez mk.2, bo taniej wyjdą), są tańsze od MA RS/RX6, a moim zdaniem nie gorsze. DALI możesz bezproblemów odsluchać w salonach firmowych Denona, te sklepy są dobre ze względu na zaopatrzenia (co prawda to tylko Denon, DALI, CANTON i QED, ale jednak prawie wszystko od tych producentów) i dobrą obsługę.
Kable musisz sam potestować, bo tylko słuch tu się liczy, różnice są bardzo nikłe, czasami tylko jak jakis kabel zupełnie nie pasuje to jest po prostu źle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze wyżej pacio94, w pełni się z nim zgadzam. A od siebie dodam, że i pomieszczenia odsłuchowe w sklepach ,,profesjonalnych" pozostawiają czasem wiele do życzenia... Na własnych uszach przekonałem się nie raz, że kolumny w domu zagrały lepiej niż właśnie w sklepie. Nie jest to regułą, dlatego warto przyjrzeć się aranżacji wnętrza w pokoju odsłuchowym, na ile przypomina te nasze z pomieszczenia gdzie docelowo ma stać wymażony sprzęt icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Jeśli któreś jest bardziej wytłumione (miękkie ekrany na ścianach), to może objawić się mniejszą ilością basu itp. Ja kupując swoje Dali IKON 7, byłem przekonany po odsłuchach, że basu mają nie wiele... W domu okazało się, że jest go pod dostakiem i jest potężny, że wspaniale i nisko schodzi. To co potwierdziło się to jego doskonała kontrola i precyzja. Pokój odsłuchowy był skąpo umeblowany i na wszystkich ścianach były miękkie ekrany. Przez to odrzuciłem zdecydowanie Dali IKON 6, ale spokojnie też by mi wystraczyły w domu.... Znam niestety też przypadki w których sprzęt w domu zagrał zdecydowanie gorzej, ale ich jest mało i mnie bezpośrednio nigdy nie spotkały.
Nie miałem bynajmniej na celu kogoś tu odstraszyć, wręcz przeciwnie zachęcam do odsłuchów wszystkich (nowicjuszy także). Zwracam tylko uwagę na pomieszczenia w których dokonuje się wyboru, bo one czasem mogą nam zagmatwać sprawę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94:) juz nie pamietam gdzie czytalem taka opinieo wyzszosci BX nad RX, bardzo duzo przeczytalem ich ostatnio i pamiec mnie zawodzi. ale gdzies z taka opinia sie spotkalem, moze subiektywna jak dla kogos. dzieki za namiar na sklepy, zamierzam sie wybrac do sklepu Kezard w Starogardzie Gd. Maja wszystkie moje typy oprocz AE. Widze ze z odsluchem AE beda problemy, a szkoda bo chcialem posluchac...
A Ty miales okazje slyszec HK z MA seria RX i BX? Jakie sa Twoje spostrzezenia? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...