Skocz do zawartości

standy do 1000 zł


rodzynkiwczekoladzie

Recommended Posts

Chciałbym kupić standy pod moje monitor audio RX1.

na oku:

http://www.tophifi.pl/towar/id/1053/nexus_7i/

http://allegro.pl/standy-monitor-audio-rs1...1243551575.html - te wyglądają na bardzo solidne i ogólnie ładnie zrobione, mają w dodatku granitowe cokoły

Coś polecicie od siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko!
1000 złociszy za kawał żelastwa!
Nexus 7i kosztują w UK ok 75 funtów = 350 zł , a te drugie standy z całą pewnością nie są warte 900zł.

Doradzam głębsze poszukiwania.

Swojego czasu miałem w planie zaprojektowanie i zrobienie standów DIY, ale dałem sobie spokój
gdyż postanowiłem pozostać wierny moim MA RS6.
Jedyne co zrobiłem to dodałem stalowe płyty pod kolumny (300x300x20mm).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim rodzinnym mieście można dostać w sklepie takie cos:




B-Tech BT-608 za 462 zł



NorStone Stylum 3 za 550 zł



NorStone Walk Stand za 650 zł

Biorąc pod uwagę że nie będę musiał płacić za dostawę (60 zł w sklepie internetowym) i będzie rabat bo kupowałem u nich mój system, warto coś wziąć? Rabat pewnie ze 100-150 zł

I chciałbym się jeszcze dowiedzieć czym się kierować kupując standy? Czy płyta granitowa i na niej kolce będą lepsze niż same kolce? Warto dopłacać do niej te 100-200 zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia osobistych upodobań, w sprzęcie budżetowym może nie mieć to żadnego wpływu, płyty często są stosowano z dwóch powodów, praktyczny oraz wygląd (nie rysują kolce podłogi) a druga sprawa mają wpływ na jakość basu
U mnie w subie - dość spore kolce (a raczej taki dość spore podkładki) wyeliminowały dudnienie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pod płyty granitowe również stosuję się kolce, to czemuż miałoby to eliminować rysowanie podłogi?
Czyli uważasz że płyty granitowe nie wpływają na bas, zamiast tego dociążony porządnie stand oraz kolce?

Używasz suba do słuchania muzyki, czy tylko do kina?

Swoją drogą standy Atacama Nexus 7i są w wymiarach górnej podstawki 18 cm głęb. na 14,5 cm szer. Moje MA RX1 mają wymiary
24 cm głęb. na 18,5 szer. Będą wystawać poza górną podstawkę, czy to OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo lubisz bas czy twoje kolumny po prostu za malo go generuja?
jakie masz standy?
jaki sub masz?

aha i prosilbym o odpowiedz na to pytanie


Standy Atacama Nexus 7i są w wymiarach górnej podstawki 18 cm głęb. na 14,5 cm szer. Moje MA RX1 mają wymiary
24 cm głęb. na 18,5 szer. Będą wystawać poza górną podstawkę, czy to OK?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś 685 ? to monitry bass refleksie. ( test tutaj )

Zdałeś bardzo ogólne pytanie w temacie basu .. kwestia jaki lub się bas a nie czy one mają czy nie, kolejna sprawa czego się oczekuje po "basie" sub jest na DIY, przetwornik to intertechnik - wzmacniacz robiony na zamówienie (defekto pełne 300 wat w rms)

Standy jak podstawa za mała to kwestia czy masz tak ustawione,że ich nikt nie tyka czy jest opcja, że ktoś je zepchnie.
standy zrobione mam idealnie pod monitory moje - z firmy Rogoz Audio ( też na zamówienie pod wymiar)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy żelowe podkładki mają moc przytwierdzania ?
To raczej zwykła podkładka która nie powoduje styku kolumny z podstawką, oraz może lekko wyhamować ewentualne przesunięcie kolumny (wiadomo taki "zle" jest raczej tępy ) i po nim kolumna nie będzie jeździła jak po gładkiej podstawce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa klejąca o nazwie Blu-Tack z alle

Opis produktu:

* Pozwala elastycznie złączyć wszystko ze wszystkim i kiedy trzeba, rozłączyć
* Zastępuje pinezki, a nie pozostawia otworów, ani tłustych śladów
* Jest delikatna, a nadspodziewanie skuteczna
* Każdy kawałek można wielokrotnie użyć, bo nie wysycha
* Kto ją poznał, chętnie stosuje w domu, w pracy, w szkole

czyli wszystko ze wszystkim, to znaczy że będę mógł icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexusy i7 + blu-tack. i na to moje MArx1


PS;

Mój zestaw to: MARX1, Chord Odyssey2, Creek Evo2, Beresford TC-7520 gfmod DAC na USB i muzyka z PC.
Mój pokój to 10m2 2x5 kolumny rozstawiam w połowie długości pokoju, miejsce odsłuchowe to 1.5 metra przed kolumnami.

Jak oceniasz zestaw?

Jak byś rostawił kolumny mając taki pokój?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nexusy i7 + blu-tack. i na to moje MArx1



Nie chcę byc nachalny, ale jeżeli mieszkasz niedaleko od Gliwic, to mogę Ci przywieźć te Nexusy z Anglii:
Nexus 7i
Tak się składa że za tydzień jadę samochodem do Polski i mam ochotę na zrobienie dobrego uczynku.

A swoją drogą, to przeraża mnie zdzierstwo polskich sprzedawców, a zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt i akcesoria audio (np. kable i interkonekty).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...