Skocz do zawartości

Yamaha ns-555 w małym pokoju


rufigekru

Recommended Posts

Jestem już prawie zdecydowany na kino domowe (wszystko Yamahy):
amplituner - RX-V465
odtwarzacz - BD-S667
kolumny przednia i efektowe - NS-P60 MkII
subwoofer - YST-SW012
kolumny przednie - NS-555

Wykorzystanie: 75% muzyka (głównie mp3), 25% filmy (dlatego wybrałem NS-555 a nie NS-50)

Pokój, w którym będzie stał sprzęt ma 16m.

Pytanie: Czy pokój nie jest za mały? Byłem w na odsłuchu całego zestawu i NS-555 daje bardzo mocno w niskich partiach. Czy można pewne rzeczy zniwelować korektorem, czy może po pierwszym uruchomieniu zajmie się tym mikrofon z amplitunera. Ktoś sugerował żeby wziąć jednak NS-50 (które notabene pasują do reszty kolumn) bo w takim małym pokoju będzie nieprzyjemny pogłos z NS-555, ale dźwięk z NS-555 mimo wszystko wydaje mi się pełniejszy niż z NS-50 :/ Poza tym gdzieś wyczytałem, że w związku ze specyficzną górą tych kolumn, słabiej prezentują się w nich mp3. Czy to prawda?
Wiem, ze pytania są może idiotyczne, ale wydam taką kwotę, że chcę uniknąć pomyłek a nie mam wcześniejszych doświadczeń z takim sprzętem.

Z góry dziękuję za rady!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam Yamaha NS-777 ( chyba od NS-555 różnią się jednym głośnikiem 20 cm)
do tego dokupiłem sub-a NS-WS700 ale mam pokój 35 m2.
No chodzi to pięknie ( nieraz ok. 8 godzin dziennie), głównie muzyka, ale z płyt CD.
Nie mam doświadczenia jak z mp3.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na kolejnym odsłuchu i trochę przez przypadek testowałem też Missiony n34i i... się zakochałem Za mój budżet bardziej nie poszaleję, a na głowę biją moim zdaniem ns-50 i dźwięk odpowiada mi bardziej niż w ns-555 (łagodniejszy bas). Rewelacja!

Proszę powiedzcie w jaki sposób najlepiej połączyć tv - amplituner, żeby w kinie domowym mieć dźwięk z telewizora (oczywiście w drugą stronę hdmi)? Wejścia/wyjścia w załączniku.[attachment=2759:samsung_le40_c650.bmp]

samsung_le40_c650.bmp

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...