Skocz do zawartości

kolumny podłogowe


Mr_Aleksander

Recommended Posts

Cytat

Mr Aleksander - koniecznie tez potestuj nowa konstrukcje Monitor Audio BX6 - sluchalem doslownie dwa dni temu ten glosnik i musze powiedziec ze bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl icon_smile.gif Co do ceny to prawie mozna sie zmiescic w Twoim budzecie. Jak to zrobic w razie czego pisz na priv ...


ja sobie na takowe właśnie zmieniłem i tez bardzo je polecam, cena do jakości (z nowych) wg mnie jest nie do pobicia, a trochę kolumn już przesłuchałem
nie ma w tym budżecie dużych, podłogowych kolumn o takiej barwie, średnicy i jakości wysokich tonów, bas też mają świetny ale nie wybijają się aż tak na tle konkurencji

najlepsza oczywiście (zwłaszcza pod względem basu) byłaby propozycja kolegi Zukzukzuk, choć ciężko trafić na takowe kolumny w porządnym stanie i w przystępnej cenie zarazem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

sklepy oficjalnie nie mogą sprzedawać nieczego po cenie niższej od cen dystrybutora, dlatego takich ofert nie znajdziesz (dotyczy to generalnie każdego sprzętu)
musiałbyś popytać bezpośrednio, sam znam parę sklepów, które oferowały zniżki rzędu 30%, w zależności od rodzaju sprzętu i od dystrybutora... sądzę, że z kolumnami MA BX6 tak na styk może zmieściłbyś się w cenie
możesz napisać do kolegi Avatara na priv, skoro ma też taki kontakt i zaoferował pomoc to warto skorzystać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Don za poparcie. Mr Aleksander jak sie ladnie "usmiechniesz" moze i da rade z BX6 znalezc sie w tych 2500zl icon_wink.gif Jak wczesniej pisalem pisz smialo na priv ....

Co do porownania z Missionami i DALI to ... Missiony to glosniki o ciemnym powolnym raczej brzmieniu. O wiele mniej detali i dosc kiepska rozdzielczosc, za to bas miesisty i bardzo namacalny. Generalnie wedlug mnie to slabe glosniki bo maja kiepska rownowage tonalna. DALI juz troche lepiej ale jednak seria Concept jest strasznie okrojona. Dopiero IKONy potrafia niezle namieszac i pokonkuroac z seria BX a nawet RX z serii MA.

W cenie jednak jaka podales nic lepszego od BX6 chyba nie znajdziesz. Tym bardziej ze BX6 to glosniki o sporym woluminie, 4 glosniki w kolumnie robia wrazenie icon_smile.gif Co jednak najwazniejsze sa dobrze "spasowane" w kazdym zakresie. Choc czasami gora sobie troche zaszaleje i bas rowniez.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo te same kolumny, charakter grania jakościowy ten sam. Można liczyć na sporą dynamikę niezłe uderzenie - oczywiście przy zachowaniu dobrego pomieszczenia oraz mocnego wzmacniacza.
Concept 8 maja wiesze basowe przetworniki (to icon_cool.gif to określenie cali w głośnikach niskotonowych 6 również icon_smile.gif
Ja ogólnie jestem zwolennikiem w małych pomieszczeniach monitorów
a w większych/dużych tylko podlogówki icon_smile.gif taki mam charakter icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto napisał, żę jest zbędny ? Pytałeś o różnicę, wiec moja odp tyczyła różnicy, a raczej jej niezauważalnego braku icon_smile.gif
Głośnik jest zastosowany z racji konstrukcyjnej całego modelu głośnika.
Na początku, źle odczytałem Twoje wypowiedz, dlatego taką dałem odp - sorry za zamieszanie.
Faktycznie jedna kolumna ma sredni ton a ta mniejsza nie ma
Co nie oznacza w praktyce, że jak nie ma to jest gorsza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze nie ma gdzie odsluchac ani DALI ani Monitor Audio bo te marki wystepuja praktycznie w kazdym w miare dobrym salonie Audio. Czasami jednak fakt trzeba sie pofatygowac ze 100km do takowego punktu icon_wink.gif Nie mniej sa to glosniki ogolno dostepne i bardzo szeroko u nas reklamowane.

Ja jednak mimo wszystko postawilbym na Monitor Audio . Seria Concept DALI jest po prostu dosc przecietna - a glosniki MA z serii BX juz sa dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nic lepiej grającego i tak uniwersalnego (z mocnych i nowych podłogówek) nie dostaniesz w tej cenie
w razie jeśli się na nie zdecydujesz to zapytaj w sklepie o możliwość otrzymania dodatkowej drugiej pary zatyczek do bas reflexów (standardowo można zatkać tylko jeden z dwóch otworów a lepiej grają z zamkniętymi obydwoma otworami)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra okazja mianowicie, na allegro są Monitory Audio bx6 za 2750zł komplet ( Audiofil Szczecin ).
W przeciągu dwóch tygodni będę miał możliwość odsłuchu w.w. Monitorów oraz Dali Conceptów w jednym salonie.
Polecilibyście mi jakieś inne kolumny warte uwagi i odsłuchu ? Akuratnie w tym salonie jest wiele popularnych marek m.in. Wharfedale, Magnat, Jamo, Klipsch, Kef i kilka innych..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

To jest mój pierwszy post więc jesli coś nie tak to sorry wybaczcie.Mam powazny problem do tyczący kolumn.W tym miesiącu zakupuje sprzęt Cambridge Audio w zestawie :Azur 650a(wzmak) , Azur 650BD , Azur 650T(tuner).Polecano mi do tego zestwu Kolumny podłogowe KEF C5 , C7 i KEF IQ5SE ale też Dali koncept 6 .
Pytanie więc :jakie z tych kolumn najlepiej pasuja do CA 650 ? Poniewaz nie mam dużego doswiadczenia w tym zakresie , bardzo prosze o pomoc.Moga tez byc inne propozycja.Dzieki
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie .... do tego zestawienia CA w zyciu nie beda pasowac KEFy. Na poczatku bedzie sie wydawalo ze jest niezle ale po paru kwadransach bedziesz sie coraz bardziej irytowal dzwiekiem. Po prostu to zestawienie ma w sobie bardzo duzo wysokich piskliwych i meczacych tonow co powoduje ze po 30 min zaczyna bolec glowa. Generalnie jezeli chodzi o Twoje zestawienie CA to 650BD oraz 650T to jak najbardziej jest ok icon_smile.gif ale wzmacniacz 650A to jest lipa icon_sad.gif Cambridge ma dobre wzmacniacze od modelu 740A ... nizsze modele sa brzmieniowo znacznie gorsze niz NAD i wiekszosc konkurencji. Po prostu zwyczajnie te modele im sie nie udaly. Czaruja przez 30 min a pozniej ma sie ich dosyc ....

Co do kolumn to pytanie jakie masz pomieszczenie i jakiej muzy sluchasz ??

Pozdr. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...