Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jakość dźwięku z laptopowych głośników, szczególnie na takim forum, nie wymaga chyba komentarza.Dlatego też postanowiłem zainwestować w głośniki i zewnętrzną kartę dźwiękową. Od pewnego czasu śledziłem forum i przeczytałem sporo wątków odnośnie audio w komputerach. Zdecydowałem sie na system 2.0. Do wydania mam, tak mniej więcej, 500zł. Słucham w zasadzie każdego rodzaju muzyki z naciskiem na rock, reggae i czasem jazz (zdecydowanie odpada hip hop, rap, techno, elektro itp.) Nacisk kładę głównie na muzykę. Filmy i gry to dla mnie sprawa drugorzędna. Zdaję sobie sprawę, że 500zł to nie jest dużo i wielkiego szału nie będzie, ale nie ukrywam, że liczę na zauważalną poprawę jakości:) Na forum najczęściej polecanymi głośnikami w tym przedziale cenowym są microlab'y solo6c i w zasadzie jestem już na nie zdecydowany. Większą trudność sprawia mi wybór karty dźwiekowej. W jednym z wątków polecana była karta sweex 7.1. Koniec wywodu, czas na kilka pytańicon_smile.gif :

1. Czy w przedziale cenowym tej karty (czyli ok. 100zł) jest coś innego godnego uwagi?
2. Czy jest sens dołożyć do droższej, np Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1?Chodzi mi o to czy poprawa jakości dźwięku będzie zauważalna, czy raczej na tym poziomie cenowym różnice dla mojego "małoaudiofilskiego" ucha będą trudne do uchwycenia?
3. Co możecie powiedzieć na temat tej (http://allegro.pl/creative-labs-karta-dzwiekowa-zewnetrzna-i1245835547.html) karty? Jest już chyba dosyć wiekowa, ale może warta uwagi?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Radek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w lapku masz pewnie jakas zintegrowana? Ja bym Ci polecal wpierw kupic glosniki, a po czasie karte. I to jeszcze najlepiej tak by umowic sie na mozliwosc zwrotu. Moze byc w ten sposob sobie te dwie porownal. A czemu karte dzwiekowa pozniej? Zebys uslyszal dobrze roznice - bedziesz mial frajde dwa razy icon_wink.gif raz jak zamontujesz glosniki to dzwiek sie o wiele poprawi, a pozniejszy montaz karty ten dzwiek doszlifuje. Choc nie kazdy to pewnie uslyszy, zwlaszcza z kiepskiej jakosci mp3. Dlatego proponuje karte na koncu, bedziesz wiedzial na czym stoisz bo osluchasz sie z glosnikami i uslyszysz roznice z karta a bez. Mozesz tez jak juz pisalem wczesniej postarac sie zalatwic obie i jedna zwrocic.

Pozdro icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza się, mam zintegrowaną kartę. przyznam szczerze, że nie myślałem o zakupach "na raty", ale brzmi to całkiem rozsądnie. problem w tym, że pieniądzę mają tendencję to szybkiego rozchodzenia się i jak nie kupię wszystkiego od razu to różnie może byćicon_smile.gif dzięki za pomoc.
teraz zacząłem się zastanawiać jeszcze nad solo 7c, ale to chyba troche ponad moje możliwości finansowe. jak uważacie, warto dopłacać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...