Skocz do zawartości

prosba o wytlumaczenie


mariooko

Recommended Posts

Witam.
Jestem na etapie kupna sluchawek. Przeszukalem te forum i mniej wiecej juz wiem co chce , lecz nurtuje mnie jedno pytanie na ktore nie znalazlem odpowiedzi tutaj ( a moze zle szukalem ). Panowie , prosze wytlumaczcie mi , tak po chlopsku , lopatologicznie , jaka jest roznica pomiedzy otwartymi i zamknietymi sluchawkami .

Dzieki z gory

Rozumiem , ze pytanie dla wiekszosci banalne i smieszne , ale moze sie ktos sie zlituje i odpowie mi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że otwarte mają "podziurawioną" komorę rezonansową, a zamknięte nie. Wiąże się to z tym, że z zamkniętych mniej dźwięku idzie "w eter", ale wiele osób narzeka na nagrzewanie uszu... wszystko trzeba sprawdzić samemu. Moje CREATIVE'y są zamknięte i ja nie odczuwam żadnego dyskomfortu, a niektórzy pewnie 15min by w nich nie usiedzieli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do Panow Fachowcow:).
Moj wybor padl na Sennheiser hd 515 lub hd 555. Bylem w sklepie , odsluchalem obydwie pary i nie jestem pewien ktore wybrac. Beda mi sluzyc glownie do ogladania filmow i grania na ps3 oraz po trosze sluchania muzyki po nocach , a podlaczone beda do Sony str dg-910.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to chodzi , trafiles w sedno. Przy odsluchu nie bylo wielkiej roznicy , ale patrzac na suche dane na papierze , 555-ki wychodza lepiej. A moze jestes wstanie zaproponowac cos innego. Ja wybierajac Sennheisery , sugerowalem sie opiniami na tym forum i odsluchem w sklepie ( nie bylo mozliwosci przesluchania innym firm).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchałes nic innego to lepiej posłuchaj... AKG zagrają zupełnie inaczej, GRADO jeszcze inaczej, Beyerdynamici względnie podobnie, ale na pewno nie tak samo, a jeszcze jest Audio-Technica icon_wink.gif Ja od siebie jak zwyklę dorzucam CREATIVE Aurvana LIVE!, polecam poczytać recenzje i porównania, słuchałem różnych słuchawek i te są naprawdę dobre, w kategorii jakosc/cena to nawet mistrzowskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie.

Grado SR325i , Grado RS 1i oraz SR 80i to wszystko są słuchawki otwarte?

Czy wygodnie się na takich słucha? Nie lepiej byłoby mieć jakąś miękką poduszkę jak w SENNHEISER HD 650??
Czy te sennheiser-y to słuchawki zamknięte?




EDIT: już wiem że każda z tych słuchawek to konstrukcja otwarte

tylko że pytanie, dlaczego grado są takie małe gąbki a w sennheiserach można całe ucho schować, skoro obie nazywają się otwarte...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO rzeczywiscie mają specyficzną budowę, ale nie odważyłbym się na powiedzenie o nich, że są niewygodne. Trzeba się przyzwyczaić, co do Senn'ków to też różnie bywa, niektórzy narzekają, że cisną za bardzo w głowę, a GRADO w głowę wogóle nie uciskają w sumie. Tak więc co kto lubi... jak zwykle icon_wink.gif

To czy słuchawki są otwarte, czy zamknięte to nie jest kwestia tego czy zakrywają ucho, czy nie. Przeczytaj post #2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie dodac pewna istotna uwage. W przypadku sluchawek nie jesst tak "prosto" jak przy glosnikach ze interesowac nas bedzie tylko jakosc dzwieku. Cluchawki mamy na uszach, na glowie przez kupe czasu i musza byc wygodne. Dlatego ze sluchawkami jak z butami - trzeba przymierzyc. Mi np HD555 rewelacyjnie leza na glowie, na uszach itd, a AKG juz nie. Inna sprawa ze ja musze miec naokolouszne i to takie zeby nie dotykaly mi ucha, wowczas jest dla mnie komfortowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...