Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 2000 PLN


mwardzyn

Recommended Posts

Witam

Poszukuję jakiegoś fajnego wzmacniacza do 2000 PLN. Przeglądałem trochę allegro ale nic fajnego nie rzuciło mi się w oczy w tej cenie. Zastanawiam sie nad NAD c 355 lub niższym czyli c326bee, ewentualnie rotel ale z tego co wiem to grają zupełnie inaczej. Co innego możecie polecić raczej z stylu NAD (nie tak ostrego jak rotel)? Wzmacniacz będzie działał z DM 2/8.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi o DYNAUDIO DM2/8:

http://www.dynaudio.com/eng/systems/lines/dm/dm28.php

Ja też osobiście nie jestem zwolennikiem NAD-a, ale za Kolegą hybyrd83 ponawiam pytanie o resztę...? Jeśli mam z kolumnami rację, to napisz jaki model masz odtwarzacza CD (dorzuć może jeszcze jakie posiadasz kable)???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROPOZYCJE DORAŹNE TO:

http://allegro.pl/roksan-caspian-mkii-wzm-...1248583909.html
- nie wiem za ile pójdzie, ale warto zainteresować się tą aukcją!!!

http://allegro.pl/primare-a20mk2-czarny-i1250308795.html
- porządny ,,klocek", przy okazji Primare do głowy przyszedł mi jeszcze Copland CSA 8, ale brak go w ofertach (cena max. 2000 zł)

http://allegro.pl/micromega-ia-60-nowy-tan...1247057292.html
- tu masz test: http://audio.com.pl/testy/micromega-ia-60:2

Niestety, jak zwykle w takich przypadkach, problem odsłuchów... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Poszukuję jakiegoś fajnego wzmacniacza do 2000 PLN. Przeglądałem trochę allegro ale nic fajnego nie rzuciło mi się w oczy w tej cenie. Zastanawiam sie nad NAD c 355 lub niższym czyli c326bee, ewentualnie rotel ale z tego co wiem to grają zupełnie inaczej. Co innego możecie polecić raczej z stylu NAD (nie tak ostrego jak rotel)? Wzmacniacz będzie działał z DM 2/8.

pozdrawiam



Wszędzie tylko NAD, Cambridge... A ja proponuję Block V100. Świetnie wykonane klocki, wzmak kosztuje 1899pln. Ciężka, metalowa obudowa, solidne terminale, możliwość upgrade, regulowane nóżki itp. W HiFi Choice 02/2010 był test i wzmak dostał znaczek Najlepszy Zakup. Tymi Dynkami spokojnie zabuja, przy 4 Ohm ma 50Watt mocy ciągłej. Bardzo fajnie, neutralnie grający sprzęt. Co prawda sam nie słyszałem, ale kilku znajomych mówiło o porównaniu z Cambridge w podobnej cenie wypada lepiej. A wygląda to tak:


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boisz się używanego sprzętu - to szukaj z pewnego źródła, albo na końcówce gwarancji.
Niektóre firmy audio oprócz nowego sprzętu mają również używany, na który dają gwarancję - często nawet pół roku (choćby Linia Dżwięku...)
http://liniadzwieku.pl/oferta.php

Poza tym warto poszukać ogłoszeń sprzedaży na internetowych forach audiofislkich.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, a nowy wzmacniacz w tej cenie, to niestety zabrzmi tak sobie. Gwarancja szybko się skończy a jakość pozostanie. Mnie częściej psuł się właśnie nowy sprzęt i aby było śmieszniej zaraz po ustaniu gwarancji. A teraz mam używany i jest jak na razie bezawaryjny. Być może dlatego, że wyższej klasy. Takie wzmacniacze jak Roksan, czy Primare prawie na pewno nie kupował ktoś, kto katował sprzęt. Zresztą wystarczy spojrzeć jak one wygladają. Sprzęt tej klasy kupują ludzie świadomi i na ogół dbający o to co mają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar,

NAD C355Bee, moze nie pociagnac Dynaudio 2/8. Moze byc problem z wydajnoscia pradowa tego wzmacniacza (nie patrzec na moc).
O Dynaudio mowi sie, ze lubia mocne wzmacniacze, sa trudne do wysterowania. Nie wiem jak w przypadku 2/8, nie mniej jednak jest
to monitor. Wg specyfikacji podaje sie 88db, a w rzeczywistosci maja zapwene 85db. To juz "trudna kolumna".

Brat mial kiedys jakiesgos starszego NADa z serii BEE. Kilka lat temu, nie pamietam oznaczenia. Z wygladu taki sam jak C355Bee. Brzmieniowo to byla porazka. 2kzl to niemala kwota i w sprzecie uzywanym mozna juz cos znalezc. Ja szukalbym czegos z 2hand.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymamy wszyscy kciuki, żeby poszło po Twojej myśli icon_wink.gif

A jak się uda i byłbyś w stanie jeszcze trochę przeciągnąć budżet, zainteresuj się tym ogłoszeniem LINK

Electrocompaniet to już jest COŚ!! Może da się nieco uszczuplić z tej ceny...

W przypadku, gdy 2kzł to kwota nieprzekraczalna, rozważ parę modeli Luxmana: L-560, L-525 (generalnie seria L-5xx) czy nawet pre/power C-03/M-03. Modele z górnej półki, tyle że wiekowe.
Czasami takie rzeczy można trafić, nie tylko na allegro. Inwestycja w nowego Luxmana też jest bezpieczna, lecz ze względu na odmienne realia (finansowe) budowy sprzętu, za 2 tys. raczej nie kupisz nic zachwycającego.

I jeszcze jedna propozycja z naszego podwórka: wzmacniacze BALTLAB Epoca. Aktualnie na allegro jest jeden do sprzedania w Twoim budżecie.

Pozdrawiam!


Cytat

Mnie częściej psuł się właśnie nowy sprzęt i aby było śmieszniej zaraz po ustaniu gwarancji.



Zatem czapki z głów przed konstruktorami, którzy tak precyzyjnie potrafią określić żywotność swoich urządzeń icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hybyrd - sek w tym ze wlasnie NAD C355 jest zdecydowanie najbardziej wydajny pradowo z wszystkich wzmacniaczy i jak ma pociagnac to tylko on. Nawet C315 jak na swoja cene to jest demon wydajnosci pod wzgledem pradowym. Do tego wzmacniacz jest w miare muzykalny i przyjemny w odbiorze.

Oczywiscie mowa o nowym sprzecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Batlaba (nie pamietam modelu) ma chyba belfer54. Z tego co pamietam podpinal pod niego wiele kolumn.


U naszego Kolegi gra Baltlab w wersji 2. Natomiast na Allegro jest 1.3 (czyli niższy model).
Ale charakter grania obu modeli oraz duża wydajność prądowa zasilacza jest praktycznie taka sama. Bez problemu napędzi większość kolumn, moc ma więcej niż przyzwoitą icon_razz.gif

Natomiast Baltlab wymaga dobrych pozostałych elementów zestawu, bo grając z kiepskimi bezlitośnie uwidacznia ich braki.
Do podpięcia z przeciętnymi kolumnami i CDkiem nie ma to raczej sensu.
Tzn. grać będzie, ale ... ale mógłby dużo lepiej.

Natomiast jeśli koniecznie chcesz nowy sprzęt...
z nowych wzmacniaczy można się zastanowić nad Advance Acoustic pre MPP-202 +końcówka mocy MAA-402 (można znaleźć w kwocie trochę przekraczającej 2 tysiące)
http://audio.com.pl/testy/advance-acoustic...202-+-maa-402:2
lub integrę MAP-105 (cena między 1500 a 2000)
a poza tym coś z Xindaka (Polpak jest dystrybutorem m.in. Xindaka i pojawiają się promocje albo wyprzedaże ekspozycji, znajdziesz to na ich stronie)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców NADy zostają - miałem jakiś problem z inteconectem i po wymianie wszystko śmiga. Teraz przymierzam się do zakupu żródła - raczej używanego:) tak w okolicach 1500 - 2000. Mam pytanie czy jeśli do odrobinie ciepło grającego zestawu NAD + Dynki zakupie troche chłodniejszy CD do cały zestaw zrównoważę? Czy konieczne jest żeby CD odtwarzał również SACD? Jakie są opinie o tym formancie?

Wielkie dzięki za każdy post!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na "innym" forum wzmacniacz hybrydowy Jolida 1501 RC wersja z 4 wejściami w cenie 1100 zł jak pamiętam. sam posiadam takowy i jestem bardzo zadowolony. Miałem najpierw wspominanego NAD potem Rotela i uwazam że Jolida to powrót w okolice NAD choc dżwiek nie jest taki "ułagodzony" jest bardziej dynamiczny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...