Skocz do zawartości

CD ma problem z czytaniem przegranych płyt Audio


van-Di

Recommended Posts

Witam,

mam CD ROTEL RCD-950, oryginalne płyty grają na nim przepięknie jednak mam również kilka CD-R audio i mam wrażenie, że odtwarzacz ich po prostu nie "lubi". Czyta je, ale pojawiają się zakłócenia, szumy, zgrzyty. Jak je odtwarzam w małym kompakcie Sony to nie ma takich problemów.
Czy można się tego jakoś pozbyć?
Czy pozostaje mi tylko przerzucić się na oryginały... ;(

pzdr i dziekuję z góry za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Ry należy nagrywać z możliwie najmniejszą możliwą prędkością nie większą niż X4
i na dobrych nośnikach.
Też mam ten problem u siebie na moim CD-1 Usher-a ale tylko z płytami nagranymi
na komputerze ,ze stacjonarnej nagrywarki Marantz nigdy nie miał problemów.
Najgorsze nośniki z jakimi miałem doczynienia to CD-R Audio TDK po nagraniu
odtwarzacz stacjonarny CD nie potrafi wczytać płyty przez kilka minut a jak już wczyta
i zacznie odtwarzać to nie można zmieniać ścieżek bo znowu nie może wczytać.
Laser po "czyszczeniu" w servisie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego odtwarzania płyt CD-R, odtwarzacz CD musi być w lepszej kondycji, niż dla płyt CD-Audio. Płyta CD-R zawsze jest gorzej nagrana ze strony technicznej i laser zmuszony jest, do większego wysiłku by taką płytę odczytać. Może tu pomóc mniejsza prędkość nagrywania do 6x, wyczyszczenie soczewki lasera, lub nawet wymiana całego układu na nowy. W ostateczności, ten model może po prostu nie czytać nagranych płyt, bo tak ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Używaj płyt CD-R które najczęściej oznaczone są jako AUDIO lub FOR AUDIO. Najczęściej płyty te, same ograniczają możliwość szybkiego nagrywania, jak np. wspomniana tu TDK CD-R Audio (moim zdaniem jedna z lepszych płyt tego typu na rynku). Poprzednie wypowiedzi właściwie wyjaśniły w zupełności Twój problem, nagrywarkę kompa ustaw na mniejszą prędkość. Przydały by się też lepsze płytki, nie oszczędzaj, zaoszczędzisz złotówkę a efekt może być taki jak opisałeś. Niezłe są też płytki FujiFilm CD-R PRO FOR AUDIO, JVC Music AUDIO i Verbatimy For Recording Music. JVC raczej w kraju nie dostaniesz, dwie pozostałe propozycje są dostępne bez problemu w Media Markt. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...