Skocz do zawartości

Jeszcze jedno pytanie o wybór zestawu...


Jonasz

Recommended Posts

Witam,

Kolejny temat z cyklu - co wybrać. Sytuacja jest taka: pokój w bloku z wielkiej płyty, ok 15m^2. Niestety, głośniki muszą stać na meblach (innej możliwości naprawdę nie ma - dopilnowałem jedynie, żeby wszelkie butelki i kieliszki były w częściach, na których nie bedą stać głośniki). Na podłodze lezy już gruby dywan, półki powoli zapełniają się książkami i rozmaitymi bibelotami.

Zestaw ma służyć w 70% do muzyki (folk, ballady, blues, klasyczna, trochę pop'u i rock'a), 10% do gier komputerowych i 20% do filmów (ale raczej pozbawionych donośnych eksplozji czy spektakularnych strzelanin). Źródłem dźwięku będzie na razie komputer (kabel HDMI, pliki FLAC, sporo MP3 - na szczęście zazwyczaj z wysokim bitrate), w przyszłości dojdzie odtwarzacz sieciowy (prawdopodobnie Xtreamer), być może również jakiś porządny odtwarzacz DVD. Wymyśliłem sobie taki zestaw:

- amplituner Yamaha RX-V467 (podoba mi się funkcja ograniczenia maksymalnej głośności)
- 4x Dali Concept 1 - zarówno na fronty, jak i na tyły

Z subwoofer'a i głosnika centralnego chcę zrezygnować.

I pytanie: czy coś takiego ma szansę dobrze zagrać? Jeśli nie, to co zmienić (najlepiej bez dokładania do zestawu więcej, niż kilkaset złotych)?

Z góry uprzedzam, że chcę mieć głosniki z otworami bass reflex z przodu (będą stały w miarę blisko ściany), a ich kolor ma być ciemny - nie może być fortepianowoczarny (ani inny błyszczący), zwykły czarny też widziany raczej niemile. Acha, i błagam - nie podawajcie linkow do aukcji na Allegro - szybko są przenoszone do archiwum, i potem nie wiadomo, o co piszącemu chodziło...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...