Skocz do zawartości

Yamaha RX-797 jakie kolumny? rock, hard rock


Igor_krk

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Wiem, że było wiele tematów wałkowanych pt " jakie kolumny", ale w żadnej z wypowiedzi nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż dotychczas byłem posiadaczem zestawu: ampituner + cd (Yamaha RX-460 + CDX-570) i kolumny Wharfedale Diamond 9.4, jednak byłem zmuszony je sprzedać w związku z wyjazdem. Nie ukrywam, że długo bez zestawu grającego nie wytrzymam, więc planuję kupno następnego. Budżet 3-3,5 kzł. Muzyka która głównie słucham: rock, hard rock, metal, jazz, blues, muzyka klasyczna. Planuję zakup amplitunera Yamaha RX-797 (wyczytałem że lepszy niż niejeden wzmacniacz) + odtwarzacz CD również Yamaha CDX-397 lub CDX-497, największy problem mam z kolumnami. Już zgłupiałem. Koszt kolumn powinien oscylować w granicy 1,5-2 kzł maksymalnie,pomieszczenie do 20 m2. Chciałbym nadmienić w nawiązaniu do poprzednio posiadanych Wharfedale iż spełniały moje oczekiwania, jednak troszkę brakowało mi w Nich basu (choć nie jestem jego maniakiem) - na oku mam Wharfedale Diamond 9.5 lub 10.4, 10.5, 10.6 10.7. Staram się wyłożyć wszystko jak na talerzu, aby uniknąć zbędnego dopytywania:) przeczytałem, że lepiej kupić 9.5 niż dokładać niepotrzebnie kasę do 9.6, nie znam zupełnie serii 10.

Forumowicze- czekam na Waszą pomoc!
Podzielcie się swoimi wrażeniami z użytkowania i udzielcie parę rad.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o wspomnianą Yamahę RX-797, to Igor_krk nie rzuca słów na wiatr, coś w tym jest wystarczy poczytać:

http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-797:5

Cyt.: ,,Siłą rzeczy nie można było uniknąć porównań do wzmacniaczy zintegrowanych, w tym opisanego obok NAD-a, ale Yamaha wyszła z tej konfrontacji obronną ręką. To, że jest amplitunerem, tylko dodaje jej funkcjonalności, a nie zmniejsza potencjału brzmieniowego."

A mi wydaje się, że nie masz dużego problemu icon_smile.gif. Wiesz co chcesz i masz już jakieś doświadczenie, masz też już prawie zaplanowany cały zestaw. Pozostało Ci tylko posłuchać kilku zestawień:

YAMHA RX-797 = 1340 zł
YAMAHA CDX-497 = 820 zł
Wharfedale Diamond 10.5 = 1600 zł (para) - te słuchałem i mają w sobie dużo naturalności, odrobinę ciepła, sporo muzykalności i basu. Z Yamahą powinno dać bardzo dobre połączenie! Troszkę jednak przekraczają Twój budżet!
Wharfedale Diamond 10.4 = 1160 zł (para)
Wharfedale Diamond 10.6 = 1440 zł (para)

Słowem ruszaj w teren i testuj na własne uszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja tylko ciekaw jestem od jakich wzmacniaczy lepszy jest ten amplituner Yamahy? Słuchałeś, porównywałeś?


Otóż nie słuchałem, a wyczytałem, że RX-797 jest lepszy np.od AX-397 - też mnie to dziwiło ale wiele osób wypowiada się na korzyść tego amplitunera:)

Mam jeszcze pytanie o różnice między Diamond 10.5 i 10.6, te drugie tańsze - jakie są między nimi różnice w brzmieniu? zestawiając je, które lepiej wypadają?
I kolejne pytanie - czy zamiast Wharfedale w podobnej cenie moglibyście polecić mi coś podobnego brzmieniowo - tak do 1,5 kzł (mogą być używki)

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam bardzo podobne dylematy: tylko że oprócz doboru kolumn nie podjąłem jeszcze decyzji odnośnie amplitunera:
oprócz Yamahy biorę jeszcze pod uwagę:
-denon DRA-700ae
-onkyo TX-8555
- CA Topaz SR10

wg mnie to też dość ciekawe propozycje, niestety nie miałem okazji ich posłuchać,

a co do kolumn to może warto poczekać na:
- MA m6
lub coś egzotycznego :
- Roth

co o tym sądzicie?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam tą yamahe od 3 lat i jestem mega zadowolony . Z tych co podałeś to porównywałem do denona i wybrałem 797.
Ten amplituner ma sporo wzmacniaczy pod sobą- takie moje zdanie.
Co do kolumn u mnie gra z JBL E60 i zgrywa się to. Basu jest pod dostatkiem choć nie jest to taki miękki i subtelny bas.
U mnie raczej techno , oldfield, metalu mało słucham...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...