Skocz do zawartości

Prośba o poradę dla "leszcza" (stereo z dvd do 3k)


YaCQ

Recommended Posts

witam,

mam gorącą prośbę o poradę:
szukam zestawu stereo z możliwością odtwarzania DVD, który mógłbym ustawić w pokoju ok 21m2.
Problem polega na tym, że jest b. nieustawny i jedynym wyjściem o którym rozmawiałem już online z osobami z 2 salonów
jest podwieszenie kolumn pod sufitem i skierowanie w dół, np za pomocą takich wieszaczków Vogel'sa

Dla ulatwienia pokoj wyglada mnie wiecej tak (link do strony z meblami) bez mozliwosci postawienia kolumn po bokach icon_sad.gif

Co do ... potrzeb:
- słucham głównie bluesa, jazzu, soulu
- lubię mieć sporo dołu (tutaj pewnie będzie niełatwo, przy takim ustawieniu kolumn)
- chciałbym się z kompletem zmieścić max w bliskich okolicach 3k (limit szanownej małżonki icon_wink.gif )

Dostałem na razie 2 propozycje ( w podobnej cenie):
PianoCraft MCR-840 + B&W 685
lub
Cambridge audio Sonata dvd + ampli + Monitor Audio APEX10

Do tej pory sluchalem muzyki na nieduzej wiezy Sony, wiec kazda zmiana w gore bedzie kolosalna icon_razz.gif
dodatkowo, muzyka będzie raczej słuchana w niskich/srednich głosnosciach, to tez wazne IMHO

Zaznaczam, że lubię pełny i czysty dzwiek, ale nie miałem do tej pory żadnego doświadczenia z doborem sprzętu, więc szukam pomocy tutaj icon_smile.gif
co wybrać, na co zwracać uwagę? a może uda się doradzić kompletny zestaw?
Może znacie/możecie polecić któryś konkretny salon w Wawie - żeby przetestować/odsłuchać/uzyskać poradę w doborze?

z góry ogromne dzięki za wszelką pomoc/poradę - pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo trudną sytuację, z jednej strony duże pomieszczenie, do którego można wstawić sredniej wielkosci podłgówki, z drugiej możliwosć instalacji raczej niezbyt dużych monitorów. Jak sam już zauważyłes będzie raczej krucho z basem i wszelkie efekty stereo także nie będą takie jak powinny. Dodatkowo wybór między zestawem mini, a pełnowymiarowym sprzętem.
Opcja PianoCraft + B&W jest rzeczywiscie bardzo dobra, u nas na forum używa takiego setu muzyczny_gosc, pewnie cos ci skrobnie niedługo.
Teraz pare opcji z "dużych klocków":
wzmacniacze:
CA 640A v.2
AA MAP101
odtwarzacze:
Pioneer DV-610 (standardowa opcja, jako jeden z lepszych wszystko czytających sprzętów; w tym przypadku zostaje sporo na kolumny)
CA DVD99 (gdybys do wzmaka chciał komplet)
a może Blu-Ray od razu nie DVD???
Pioneer BDP-120
Pioneer BDP-320
kolumny:
KODA K5200S (trochę małe, ale jesli zdecydujesz się na droższą elektronikę to mniej więcej tyle kasy zostaje, poza tym to niezłe kolumny, jedynie z basem może być kłopot)
Magnat Quantum 603

Sporo tego, ale cóż, warto się dokładnie rozeznać przed zakupem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli z góry wiadomo, że jakość dźwięku nie będzie (ze względu na nieustawność pokoju) jakiś mega super, dobrym kompromisem jest PC z B&W. Nie ma chyba sensu doktoryzować się przeszukując miliony zestawów - ograniczenie wyznacza możliwe maksimum jakości (czyli "jak się nie obrócisz, co ma być z tyłu - jest z tyłu icon_wink.gif ). To nie znaczy że ten zestaw jest słaby; myślę jednak, że z nawet dużo lepszego zestawu więcej nie wyciśniesz, a i ten zestaw może mieć jeszcze zapas jakości icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać za już - z prośbą o dalsze, jak mawiają księża icon_razz.gif

Co prawda - nadal jestem przed odsłuchem w studiu, ale pytanie z innej beczki.
Czy jest ewidentna różnica w jakości pomiędzy PC-840 z kolumnami z zestawu, a 845-tkami B&W?
Zakładając, że i te i te będą podwieszone pod sufitem icon_sad.gif
różnica cenowa jest znaczna - 1,8k do 3,3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,
jestem po piatkowych odsluchach.
Miałem okazje posłuchać kilku roznych zestawien, zaraz napiszę opinie i czekam na lincz icon_wink.gif

Najpierw trafiłem do salonu preferującego Yamahy icon_smile.gif i słyszałem:
- MCR-840 z fabrycznymi kolumnami
- MCR-840 z B&W 865
i RX-497 z mission m31
niestety rozstawienie kolumn było różne, więc odrzucając pierwszą opcję
2 pozostałe grały dla mnie ponad-poprawnie, niestety-stety całkowicie różnie.

Zmieniłem salon i początkowo usiadłem przed zestawem:
CA Azur640 + Monitor Audio APEX10 (sugestia pana z salonu gdy przyznałem się że niestety głośniki mają wisiec icon_sad.gif )
Niestety brakowało mi pełni dzwięku, dołów itp, więc pobawilismy się w zmianę monitorów na:
- B&W602 - tylko te były dostępne i...
[po tym jak Pan posłuchał z jakimi płytami przyszedłem i jakie płyty będą częstymi bywalcami odtwarzacza icon_smile.gif
a były to:
- Krzak - Extrim (granie z prądem i dynamicznie)
- Eva Cassidy - miękko, akustycznie
- Romek Puchowski - surowy wokal, blues z użyciem gitary dobro]
...
KEF iq10 icon_smile.gif
i szczerze mowiac - strasznie mi takie zestawienie do takiej muzyki przypadło do gustu.
Było równo, ze słyszalnym dołem, po prostu przyjemnie.

nie bluźnię? icon_wink.gif
czy takie zestawienie (akurat w moim przypadku CA sonata dv30 i ar30 i KEF iq10) ma wg Was prawo ze sobą współgrać? icon_smile.gif
budzetowo mieściłbym się jeszcze w iq30 - czy sądzicie że jest sens dorzucić do większych monitorów?
z gory dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisze sie, chociaz mam wrazenie jakbym rozmawial sam ze sobą, taka mala schizofrenia
(myslalem, że więcej osób znających się na rzeczy będzie gotowych pomóc icon_sad.gif )
Dzisiaj powtórzyłem odsłuch na komponentach Yamahy
(CA odpadło z błahego powodu - nawet nie probuje uruchomić płyty z plikami mp3 icon_wink.gif )
Ale znowu porównawczo posłuchałem 2 zestawów:
- MCR-840 z B&W685
i
- RX-497 z B&W 685
i... bardziej przypadł mi do gustu ten drugi.
Czy to tylko moje subiektywne odczucie, że ... rozmiar ma znaczenie? icon_smile.gif
Mam wrażenie, że dzwięk z dużego klocka był pełniejszy, bardziej soczysty.
Czy sądzicie że warto pojsc w RXa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...