Skocz do zawartości

Harman Kardon AVR255 czy Marantz NR1601 na Monitor Audio BX a może RX


wojtala44

Recommended Posts

Witam wszystkich,


Od około miesiąca zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego, odsłuchałem parę zestawów i każdy (sprzedawca) chwali to co ma (do zbycia)...

Zestaw ma grać na dokładnie zmierzonych 25,5 m kw (a nie na 30 m kw - moj blad), przeznaczenie 30-40 % dekoder sat (Dreambox), 30-40% Blu-ray i trochę stereo 20-30%
wszystko to podpięte do 40" LCD a w przyszłym roku mam nadzieje ze przesiąde sie na projektor (Optoma lub Panasonic)

A więc borykam się pomiędzy HK a Marantzem, oba grają bardzo fajnie ale na czytałem się tylu opini pozytywnych oraz negatywnych na temat obu tych sprzętów aż głowa mnie rozbolała. Jeżeli mogę też prosić o opinie/recenzje tych dwóch amplitunerów oraz głośników które bedą napędzane przez ten piec. Do wyboru dwie konfiguracje w różnych wariantach
Monitor Audio Bronze BX5(BX6)/BXFX(BX1/2)/BX Centre/BXW10 czy może warto dodać parę groszy więcej i pójść w Silver RX6/RXFX(RX1/2)/RXW-12

Proszę o bużliwą i merytoryczną dyskusje co wybrać - wady i zalety mile widziane -oraz za i przeciw.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zestaw ma grać na ok 30 m kw, przeznaczenie 30-40 % dekoder sat (Dreambox), 30-40% Blu-ray i trochę stereo 20-30%
wszystko to podpięte do 40" LCD a w przyszłym roku mam nadzieje ze przesiąde sie na projektor (Optoma lub Panasonic)


Przy tej powierzchni HK AVR255 na pewno będzie za słaby. Kino domowe na Monitor Audio przy tej powierzchni obawiam się, że może Ci często brakować mocy.
Cytat

A więc borykam się pomiędzy HK a Marantzem, oba grają bardzo fajnie ale na czytałem się tylu opini pozytywnych oraz negatywnych na temat obu tych sprzętów aż głowa mnie rozbolała. Jeżeli mogę też prosić o opinie/recenzje tych dwóch amplitunerów oraz głośników które bedą napędzane przez ten piec. Do wyboru dwie konfiguracje w różnych wariantach
Monitor Audio Bronze BX5(BX6)/BXFX(BX1/2)/BX Centre/BXW10 czy może warto dodać parę groszy więcej i pójść w Silver RX6/RXFX(RX1/2)/RXW-12


Niesłuchałem Marantza z głośnikami Monitor Audio serii silver lub brąz, ale za to mogę się podzielić opinią o ich dźwięku z Harmanem.
Miałem HK AVR-245, zktórego przesiadłem się na Denona. Jeżeli celujesz w MA to powinieneś skupić się na którymś z wyższych modeli Harmana niż 255.
Aczkolwiek HK z Monitorkami brzmi zacnie, ale by wydobyć ich pełną barwę potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz.
Co do samego wyboru pomiędzy Silver a Brąz musiałbyś posłuchać ja mam serię Silver ale poprzednią.
Najnowsza seria BX czerpie sporo z poprzedniej serii silver właśnie.
Tak czy siak powinieneś posłuchać osobiście a już wogóle idealnie by było jakbyś posłuchał w warunkach domowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka zmierzonych metrów jest dokładnie 25,5 a nie ok 30...

Czy ten HK 255 bedzie ok na ten metraż czy celować w 355/360

dodam że pokój nie jest jakoś specjalnie wygłuszony (dębowe deski na podłodze w oknie tylko żaluzje).


PS.

A propos seria BX jest 8 Ohmowa a seria RX jest 6 Ohm czy to ma jakieś znaczenie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...