Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek


Recommended Posts

Witam, chciałbym poprosić Was o pomoc w doradzeniu kupna słuchawek, ponieważ tylko na forum mogę dowiedzieć się "niekłamanej prawdy".

Na zakup słuchawek chciałbym przeznaczyć do 1000 zł, na których będę słuchał muzyki od rocka po klasykę, oglądał filmy, nawet czasem i włączę jakąś grę.Interesowały mnie szczególnie bezprzewodowe modele, dlatego, że nie byłoby z nimi problemu "rozłąki, by iść do lodówki", ale jeśli byłaby słyszalna różnica między przewodówkami a bezprz, to bez zastanowienia wezmę przewodówkę.Kilku sprzedawców poleciło mi pewne modele :

AKG K 701 - za którym podobno przemawia, jakość... wszystkiego, słuchawki bliskie ideału i są przewodowe. ( czy to prawda, to nie mam pojęcia, bo nigdy nie miałem ich na głowie, Wy pewnie znacie je lepiej, ale wydają się wyjątkowe)

Sennheiser RS 180 - tutaj natomiast powiedziano mi, że to najlepsze słuchawki bezprz. , ale do muzyki, tylko i wyłącznie, ( świetny design jak w K701 i 100m zasięgu)

LOGITECH WIRELESS GAMING G930 7.1 - tu wcale nie byłem przekonany do logitecha. jedynie świetny mikrofon rzucił się w oczy, ale sprzedawca twierdzi, że w filmach i grach lepszej jakości nie znajdę, a i słuchając muzyki różnicy nie odczuję, bezprz, ( coś czuję, że mi "trochę" ściemniał, bo nie najlepsza opinia o "growych słuchawkach" chodzi po necie)

Co do innych modeli, nie jestem zbyt przekonany bo, albo cena z kosmosu, albo wykonanie i dźwięk kijowy, ale nie znam wszystkich modeli, więc może jeszcze coś znacie dobrego do polecenia. Więc które słuchawki brać ? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem szukasz słuchawek zakrywających całe ucho, ale aby było łatwiej coś doradzić (nakierować) określ czy mają to być słuchawki zamknięte czy otwarte, czy będziesz je podłączał do jakiegoś amplituner (wzmacniacza) czy tylko do tv, konsoli.
Jeszcze jedno istotne pytanie czy myślałeś o zakupie wzmacniacz słuchawkowego do tych słuchawek?

Ja osobiście używam AKG K272HD (zamknięte) i Senncheizer HD600 (otwarte) podpięte do Musical Fidelity x-can v8p.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki za około 1000 zł nie zagrają z byle czym.AKG 701 sa bardzo wymagajace dla wzmacniacza i graja ponoc bardzo dobrze z Leben 300 ale to około chyba 7 Kzł .Do czego maja byc podłaczone ? otwarte czy zamkniete ? Teraz pokazały sie nowe Senki 598 i graja ponoc dobrze a kosztuja cos około 600 zł .Najbardziej "uniwersalne "za około 1000 zł sa Senki HD 600 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...