Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 3000-3500zł


PawełW

Recommended Posts

Witam.
Potrzebuję kupić wzmacniacz stereo i chciałbym zmieścić się do max 3500zł
Wzmacniacz może być z drugiej ręki jak i nowy.
Czego oczekuję od wzmacniacza?Ma być szczegółowy z niskim kontrolowanym basem,ładne czyste detaliczne wysokie,wydajny prądowy i przede wszystkim ma być mocny.
Minimum 100 Watt rms 8ohm.Kolumny jakie obecnie mam to Maestro II 180.
Co polecacie?
Dodam,że muzyka jakiej słucham to elektronika,house,czasem czarny rap i małżonka ogólnie pop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tymi 100W. Jeśli wzmacniacz jest naprawdę wydajny prądowo, to i dobre 50 wystarczy jak choćby we wzmacniaczu Electrocompaniet ECI-2. Kolumny nie są przecież specjalnie trudne do napędzenia, to na dobrą sprawę frontowe do kina domowego o dość przyjaznej impedancji i wysokiej skuteczności. Chyba, że chcesz kupić jak najlepszy wzmacniacz z myślą o przyszłej wymianie kolumn na lepsze. Ale jak chcesz 100W, to szukaj Electrocompanieta ECI-1, albo wzmacniacza Audionet SAM (wersja v1 będzie tańsza). Jeśli dźwięk ma być nieco cieplejszy, to Musical Fidelity A 300. Natomiast Roksan Caspian ma tych watów niby mniej, ale gra naprawdę świetnie i zapewniam, że mocy wystarczy. Wiekszość z wymienionych masz tu: http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint3000 i tu: http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do w/w stawki wrzuciłbym wzmacniacz Yamaha A-S1000, to naprawdę bardzo dobry sprzęt:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0809/yamaha.html

Zdecydowanie odsyłam jednak do odsłuchów, wiem że to może być trudne, ale często/gęsto ułatwia dokonanie wyboru... Z Twoich typów każdy wart jest posłuchania i każdy prezentuje inną filozofię brzmienia. Tak to już jest w świecie audio i w dążeniu do doskonałości, że dróg jest wiele na szczyt zawany ,,IDEALNYM DŹWIĘKIEM". Wracając do odsłuchów: kiedy sobie już co nieco posłuchasz, łatwiej zrozumiesz o czym piszą forumowicze. Doświadczenie audiofila to nie tylko wiedza teoretyczna i obcowanie ze swoim domowym sprzętem. To czerpanie przede wszystkim przyjemności z odsłuchiwania innych, obcych nam zestawów. I nie koniecznie droższych, tańsze też często mogą nas zadziwić i to jest właśnie piękne icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif.

P.S. Odsłuch, odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobrze prawisz, ale sama moc o niczym jeszcze nie świadczy, sam napisałeś: ,,Nie przesadzałbym z tymi 100W. Jeśli wzmacniacz jest naprawdę wydajny prądowo, to i dobre 50 wystarczy..."

YAMAHA A-S1000 - przy 8 [Ohm] = 2 x 90 [W] - to znów nie tak mało i jest to znamionowa moc. Muzycznej ma 105 [W], więc subiektywne odczucia mogą być zadowalające icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wzmacniacz zakupiony Arcam FMJ A32 NOWY.
Teraz zapraszam do mojego innego wątku o kolumnach.
Teraz skupiłem się na Radiotehnice m400s lub sm-300
Pod uwagę biorę jeszcze Jamo S-608 lub propozycję ?
Moje Maestro 180 II są za spokojne do muzyki mojej typu elektronika i pochodne. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz zakupiony Arcam FMJ A32 NOWY.
Teraz zapraszam do mojego innego wątku o kolumnach.
Teraz skupiłem się na Radiotehnice m400s lub sm-300
Pod uwagę biorę jeszcze Jamo S-608 lub propozycję ?
Moje Maestro 180 II są za spokojne do muzyki mojej typu elektronika i pochodne.



Jeśli już kupiłeś nowy wzmacniacz:( to weź pod uwagę choć starsze kolumny:)

Oglądałem Radiotechniki... Wątpliwe, żeby ktoś z userów wiedział cokolwiek na ich temat.
Z wyglądu i danych? Coś w rodzaju Cerwin Vega... Ile kosztują na nasze?
Nie wygląda to na zbyt ambitny, czy też audiofilski projekt.
Do jakiej powierzchni maja być? 40, 50m? Kwoty?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...