Skocz do zawartości

Amplituner do 2000 zł


Sloncezdeszczem

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Rozglądam się teraz za amplitunerem do kina domowego, przeglądam wiele ofert, czytam artykuły i z tego wszystkiego mam tylko jeden mętlik w głowie, nie mogę się zdecydować. Poszukuję sprzętu do 2000 zł, podział na możliwość odsłuchu w stereo i 5.1/7.1, wejścia HDMI. Chcę to ustawić w pokoju 15 m2, który wdłg. Was byłby najlepszym wyborem ?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam, Sloncezdeszczem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze resztę sprzętu, który posiadasz: jakie kolumny, jaki odtwarzacz etc.? Ważne jest też, żebyś choć w małym przybliżeniu podał: co w dźwięku preferujesz? No i na ile stereo jest ważne oraz jaki % stanowi w stosunku do K.D.? Jakie gatunki muzyczne słuchasz?
To ważne i ułatwi nam dobór... informacji w zadawanym pytaniu nigdy za wiele...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam od 0 czyli praktycznie składam cały zestaw i na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnego sprzętu. Chcę podłączyć odtwarzacz Blue ray, dwie przednie kolumny pełnopasmowe, centralny i subwoofer ( nie wiem , który lepszy - pasywny czy aktywny ), na tył dwie satelitki z dwudrożnymi głośnikami. Będę używał sprzętu w takich samych proporcjach 50% na 50% do słuchania muzyki i oglądania filmów, a jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to drum and bass, old school, trance, house czyli duużo niskich tonów. Nastawiam się całkowicie na Wasze rady koledzy i koleżanki co do złożenia całego zestawu.

Mam kilku faworytów, pomóżcie w wyborze i napiszcie jeśli któryś nie spełnia moich wymagań, o których pisałem ( mogłem przeoczyć ) :
Marantz NR1601 - cena 2250 zł,
Onkyo TX -SR608 - cena 1750 zł,
Onkyo TX-SR607 - cena 1500 zł.

Obstawiałbym na Onkyo TX-SR607, co o tym myślicie ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem bylby HK 255 ktory mozna wyrwac za 2100zl ... Moim zdaniem najlepszy ampli w tej cenie. Swietna dynamika i wydajnosc pradowa. Onkyo przy tym modelu HK to lekkie zamulacze. Mialem swojego czasu znacznie wyzszy model 876 i nawet on gral troszke gorzej niz znacznie tanszy HK 255. Swietny sprzet za nie duze pieniadze. W razie gdybys mial klopot aby kupic w tej cenie - pisz smialo na priv icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moim przedmówcą. Sam jestem posiadaczem HK AVR 255 i jestem z niego bardzo zadowolony. Amplituner radzi sobie doskonale (jak za te pieniądze) nie tylko z kinem domowym, ale przede wszystkim z muzyką. Gra bardzo ciepłym i zaokrąglonym dźwiękiem, bez żadnych sztucznych wyostrzeń - dzięki czemu muzyki słucha się z przyjemnością (przez długi czas) nawet na sporej głośności. Sprzęt ma co prawda pewne niedogodności, ale są to w mojej ocenie "drobnostki", o których szybko się zapomina wobec bardzo dobrego brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie Panowie, przeczytałem wiele informacji na temat HK AVR255 i zdecydowałem się na jego zakup. Proszę Was teraz o dobranie odpowiednich głośników, subwoofer-a i przewodów ( podobno "nie lubi" tanich przewodów ) w systemie 5.1. Przeczytałem gdzieś, że idealnie pasują do niego Infinity ale nie pamiętam jaki model.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem modelu avr255 w żadnym ze sklepów, które odwiedziłem w UK ( mieszkam w UK ) - sprzedawcy mówili, że jest to model sprzed około 2 lat i dlatego już nie jest dostępny. Za to na ebay-u znalazłem fabrycznie nowe i na gwarancji modele avr260 i avr160. Róznice jakie znalazłem pomiędzy tymi dwoma modelami wdłg. mnie są niewielkie : avr160 - 110W x 7 into 8 ohms, wejście USB, avr260 120W x 7 into 8 ohms, brak wejściia USB, a cena mocno przemawia za modelem avr160 - 340 funta ( około 1550 zł ) , avr260 ( około 1910 zł ), no i avr160 ma to wejście USB, którego avr260 nie ma. Który wdłg Was wybrać, może są inne różnice pomiędzy nimi, których nie zauważyłem ?

Jeśli chodzi o głośniki to chciałbym się zmieścić w 3000 zł razem z przewodami.

Panowie doradźcie coś, bo mi sprzęty z ebay-a sprzątną proszę Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jednak będzie avr 255 - znalazłem jedną jedyną ofertę na ebay-u. Porównałem z avr160 i avr260 - avr255 jest najmocniejszy ( przepraszam, że tak kręce i zasypuję Was pytaniami ale zielony jestem w temacie, a nie chcę kupić czegoś, z czego później nie będę zadowolony, dla mnie to nie małe pieniądze ). Dziękuję pięknie za pomoc w wyborze, z tymi głośnikami spróbuję uporać się sam, zorientuję się co jest dostępne w okolicznych sklepach - uwierzcie, że tutaj nie jest tak łatwo nabyć interesujący sprzęt tak, jak to jest w Polsce, mały wybór ale Angolom to wystarcza - uwierzą i łykną wszystko, co im wciska sprzedawca icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już kupione, pojeździłem trochę po okolicznych sklepach i natrafiłem na wyprzedaż ostatnich sztuk przed wprowadzeniem nowej serii. Kolumienki Monitor Audio - 2x BR5 i 2x BR2. Komplet wyrwałem za 500 funtów, w przeliczeniu to około 2300 zł, wdłg. mnie dobra cena. Proszę Was teraz o nazwy odpowiednich przewodów do tego zestawu. Proszę o odpowiedź, bo nie chcę żeby sprzedawca wcisnął mi coś drogiego, a nie koniecznie dobrego. Budżet na przewody to 100 funtów czyli niecałe 500 zł.

...aa Panowie wytłumaczcie jeszcze jak to jest z tą impedancją, bo HK AVR255 ma 8 ohms, a kolumny 6 ohms, czy to ma jakieś znaczenie, będzie razem współgrało, nic się nie spali ?

Proszę odpiszcie mi na ostatnie pytanie, czytałem wiele wypowiedzi i nie jestem pewien - jedni piszą, że jest to bardzo mała różnica te 2 omy i jest to bez znaczenia, a inni że może to być niebezpieczne dla wzmacniacza. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne amplitunery maja wiele układów zabezpieczających, prędzej powinno zadziałać zabezpieczenie niż uszkodzi się amplituner.
Jeśli nie rozkręcisz gałki na maxa to nic nie powinno się stać. Zarówno Monitor Audio jak i Harman/Kardon to popularny sprzęt i ewidentne niedopasowanie byłoby na pewno opisane.
Mój Marantz nominalnie obsługuje kolumny 6 omowe, a ma podłączone Kefy które schodzą do około 3 omów, efekt przy głośniejszym słuchaniu to mocniejsze nagrzewanie się amplitunera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny już kupione, pojeździłem trochę po okolicznych sklepach i natrafiłem na wyprzedaż ostatnich sztuk przed wprowadzeniem nowej serii. Kolumienki Monitor Audio - 2x BR5 i 2x BR2.



No proszę, to mamy niemal identyczny zestaw icon_smile.gif. U mnie Harman śmiga z BR6 i BR2 na tyłach - kable CHORD Carnival Silverscreen. I nie odnotowałem żadnych problemów z nadmiernym nagrzewaniem się amplitunera, nawet przy głośnym słuchaniu (jest po prostu ciepły, ale bez przesady). Chciałem ostatnio dokupić do tego zestawu jeszcze głośnik centralny BR-LCR, ale w Polsce podobno jest już niedostępny z racji pojawienia się serii BX. Czekam jeszcze na wieści, czy jest do zdobycia na Wyspach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, teraz jestem przekonany w 100 %, żadnych obaw icon_wink.gif Przeglądałem angielskiego ebay-a i amazon-a i znalazłem tylko jedną używkę centralnego na ebay-u ale pewnie to Cie nie interesuje, jeśli tak pisz - dam linka. Dzisiaj podjadę do sklepu, w którym kupiłem BR5 i BR2, może został im się jeszcze jakiś BR-LCR.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, sprzedawca znalazł ostatnią sztukę BR-LCR w kolorze Cherry za 120 funtów. Proszą o jak najszybszy kontakt, bo muszą go sprowadzić z innego sklepu, z innej miejscowości. Podaję dane kontaktowe : 588 Ashley Road, Poole, BH14 0AQ, Tel: (+44)01202-730865: Email park@movement-audio.co.uk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki przymierzam się teraz do zakupu subwoofer-a do mojego zestawu. Wybrałem dwa interesujące modele : 1-szy MJ Acoustics Pro 50 MkII link http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/...PRO_50_MKII.htm , 2-gi Rel T3 link http://www.rel.net/index2.htm (po wejściu na stronę proszę kliknąć zakładkę "products" , a następnie R-505 w lewym górnym rogu) . Który będzie lepszym wyborem ? Lubię niski, głęboki przyjemny bass bez efektu dudnienia. Dla przypomnienia - pokój 15 m2, zestaw - HK AVR255 + BR5 (front), BR2 (tył). Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer już kupiony, zdecydowałem sie na MJ Acoustic http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/...PRO_50_MKII.htm i teraz techniczne pytanie. Mianowicie jest możliwość podłączenia tego subwoofer-a na kilka sposobów, interesuje mnie jeden z nich, który jest odpowiedni do słuchania muzyki i oglądania filmów : podłączenie "high level" i LFE ( oba jednocześnie ) ale żebym mógł podłączyć w ten sposób mój amplituner nie może posiadać " Digital Output Stage" albo jest wyposażony w "BTL " ( Bridge Tied Load ) - cytat w jez. angielskim : " If you are going to connect both high level & LFE inputs at the same time please make sure that you Stereo or AV amplifier does not have a " Digital Output Stage " or is wired in " BTL " ( Bridge Tied Load ) mode. Both of these amplifier designs will need optional interface module . Please note that without this interface module damage may occur to the amplifier and/or Subwoofer and is not covered under warranty . ".
Pytanie 1-sze : czy mój HK AVR 255 nie posiada " Digital Output Stage " ?
Pytanie 2-ie : Czy jest wyposażony w BTL ?

Specyfikacje techniczne sprzętu :
HK AVR 255 : http://www.harmankardon.com/EN-GB/Products...D=AVR%20255/230
MJ Acoustics Pro 50 MkII : http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/...PRO_50_MKII.htm

Z góry piękne dzięki za odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie bardzo wiem o co chodzi z tymi angielskimi określeniami ale ten H/K ma wyjście na sub ("pre-out subwoofer") a sub ma wejście LFE input - to najprostszy sposób podłączenia.
Konfiguracją zajmie się amplituner w którym można wybrać częstotliwość odcięcia/przekierowania basu.
Te MA BR5 to duże kolumny, więc sub będzie wspomagał bas poniżej zadanej częstotliwości; nie wiem czy H/K ma jakiś tryb "pure audio", to wtedy byłoby można obejść procesor dźwięku i słuchać normalnie w stereo tylko przez fronty (bez udziału suba).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

Cóż, nie bardzo wiem o co chodzi z tymi angielskimi określeniami ale ten H/K ma wyjście na sub ("pre-out subwoofer") a sub ma wejście LFE input - to najprostszy sposób podłączenia.



W taki sposób właśnie mam podłączony ale wyczytałem w manualu, że nie jest to najlepsze podłączenie do muzyki, dobrze spisuje się tylko przy filmach.

Cytat

Konfiguracją zajmie się amplituner w którym można wybrać częstotliwość odcięcia/przekierowania basu.



...czyli mogę ustawić przekierowanie ilości basu tylko na suba, z pominięciem kolumien ?

Cytat

Te MA BR5 to duże kolumny, więc sub będzie wspomagał bas poniżej zadanej częstotliwości; nie wiem czy H/K ma jakiś tryb "pure audio", to wtedy byłoby można obejść procesor dźwięku i słuchać normalnie w stereo tylko przez fronty (bez udziału suba).



nie chcę słuchać bez udziału subwoofer-a, lubię dużą dawkę bass-u icon_wink.gif

...dlatego chcę go podłączyć w sposób LFE input + High level i nie wiem czy będzie to bezpieczne dla amplitunera i/lub subwoofer-a ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...