Skocz do zawartości

Amplituner do 2000 zł


Sloncezdeszczem

Recommended Posts

Po kolei:

- jeśli kolumny masz ustawione jako duże (LARGE) to bas jest odtwarzany zarówno przez fronty jak i - od założonej częstotliwości - przez sub, czyli masz wspomaganie basu przez suba (w setapie amplitunera może jeszcze istnieć dodatkowo możliwość określenia opcji jak ma być odtwarzany bas)

- jeśli nie masz włączonych jakiś trybów "audiofilskich", skracajacych ścieżke sygnału to sub powinien działac nawet w trybie stereo - mam tak w moim Marantzu, system skonfigurowany za pomocą systemu Audyssey (w H/K to się nazywa EzSetEQ) sygnał jest korygowany i subwoofer pracuje nawet przy odtwarzaniu płyt CD
całe to cyfrowe "ustrojstwo" wyłącza dopiero tryb "pure audio"
Podsumowując - jeśli raz skonfigurujesz system to potem nie trzeba nic przełączać.

W ten sposób nie dublujesz połączeń i nie komplikujesz obsługi, a połączenie takie nie jest "szkodliwe" dla sprzętu

PS po paru godzinach zastanawiania się naszła mnie refleksja o sposobie przełączania pomiędzy wejściem LFE a wysokopoziomowym, czy ten sub daje taką możliwość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cytat

PS po paru godzinach zastanawiania się naszła mnie refleksja o sposobie przełączania pomiędzy wejściem LFE a wysokopoziomowym, czy ten sub daje taką możliwość?


Chyba nie ma możliwości przełączania, jest możliwość ustawiania natężenia sygnału na każdy kanał z osobna :
LFE - Roll Off i Level
High Level - roll Off i Level
wspólne dla obydwu - Phase
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście zakupiłem kable firmy Oehlbach. Na fronty dałem 2 x 4 mm2, pozostałe 2 x 2,5 mm2. Grybszych nie ma co dawać, będziesz miał spory problem z podłączeniem do amplitunera.


...i tak tez zrobiłem - na przód mam Atlas equator 2.0, a na tył cieńsze Atlas element 2.0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...