Skocz do zawartości

Zalecana moc wzmacniacza do MAGNAT MONITOR 1000


rafal735r

Recommended Posts

80W x 2. Ale jak dam na godz 13-14 to juz glosniki zaczynaja grac takim plytkim basem, sopran robi sie nie wyrazny... Ogolem jest wielki lomot i nic pozatym. To nie jest objaw za slabych glosnikow jak na taka moc?
Wczesniej graly ciszej ale wczoraj zauwazylem ze w dvd mialem wlaczone tzw. "tlumienie" poprostu DVD ograniczalo sygnal na wyjsciu i dlatego musialem krecic potencjometr az na 15. Jak to wylaczylem teraz wystarczy na 13 i jest masakra.
A ile ohm maje te magnaty to ja nie wiem. 4 czy 8 wkoncu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

80W x 2. Ale jak dam na godz 13-14 to juz glosniki zaczynaja grac takim plytkim basem, sopran robi sie nie wyrazny... Ogolem jest wielki lomot i nic pozatym. To nie jest objaw za slabych glosnikow jak na taka moc?


Jest to efekt niewystarczającej ilości podawanej energii dla wzmacniacza, lub inaczej, brakuje zasilaczowi prądu do zasilania wzmacniacza.
Cytat

A ile ohm maje te magnaty to ja nie wiem. 4 czy 8 wkoncu?


Z tyłu na tabliczce informacyjnej powinno pisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurede. to bede musia kupic mocny wzmak jakis! Myslisz ze jak bym kupil mocniejszy byla by roznica? Z moich obliczen wynika ze te magnaty maja ok 130W mocy znamionowej. Wiec bede musial zakupic wzmacniacz przynajmniej o takiej mocy x2??? icon_eek.gif Czyli 130W x 2? Bo w instrukcji jest napisane cos takiego:
"Jeżeli lubisz głosno słuchać muzyki, to musisz zadbać o to, aby wzmacniacz dysponowal co najmniej taka mocą wyjściową, jaką mogą być obciążone głośniki"
Czyli wkoncu jaka? Te 130W znamionowej, inaczej pisząc 170W RMS??

na kolumnie nie pisze ile maja omow, tylko to samo co w ksiazce 4-8 icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rotel RA-01 2x30W spokojnie napędzi te kolumny.


Jak większość wzmacniaczy o takiej samej mocy, jednak temat jest o wyciśnięciu z kolumn pełnej mocy.

Cytat

Wiec bede musial zakupic wzmacniacz przynajmniej o takiej mocy x2??? icon_eek.gif Czyli 130W x 2? Bo w instrukcji jest napisane cos takiego:
"Jeżeli lubisz głosno słuchać muzyki, to musisz zadbać o to, aby wzmacniacz dysponowal co najmniej taka mocą wyjściową, jaką mogą być obciążone głośniki"


Tak, około w tych granicach.

Cytat

na kolumnie nie pisze ile maja omow, tylko to samo co w ksiazce 4-8 icon_confused.gif??:


Są one 8Ω, ale jako że impedancja ich, w pewnym paśmie odtwarzanych częstotliwości może schodzić nawet do 4Ω, producent uczciwie zaznaczył to w specyfikacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moje kolumny mają 160 wat wzmacniacz 9 i nie odczuwam braku mocy.Może dyskoteki z tym nie da się zrobić lecz pokój to nagłaśnia prawidłowo.kiedyś na pytanie jaki wzmak kupić odpowiedziałem najcięższy facet się na mnie dziwnie patrzył.
Najważniejsza jest wydajność zasilacza we wzmacniaczu A duże trafo to musi ważyć Moc podana przez producenta jest często mocno naciągnięta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...