Skocz do zawartości

zakup kina domowego - BOSE??


perezuw

Recommended Posts

Witam,

Prawdopodobnie podobny temat był tu poruszany wielokrotnie, ale proszę o cierpliwość i jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.
Poszukuję kina domowego w cenie do 4000 zł. Lecz mam tu kilka założeń które muszę spełnić:
- przede wszyskim zestaw musi posiadać małe głoścniku (oczywiście nie chodzi o moc ale o gabaryty)
- sam moduł nie może być za wysoki max. 15 - 20 cm. (odpadają tu typowe amplitunery Denon, Onkyo etc. które stoją na wystawkach w sklepach rtv.)
- pomieszczenie w którym chciałbym zamontować sprzęt jest dość małe tz. 3,5m na 4 m

W tytule napisałem o firmie BOSE gdyż gabarytowo i przede wszystkim jakościowo wybór najbardziej by mi pasował, lecz niestety z tego co wiem najprostrzy zestaw 5.1 jest to kwota rzędu 7000zł...a to troszkę za dużo.

Będę wdzięczny za propozycję

Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, sklepy a właściwie rynek jest zalany potężną ilość kin z jednego pudełka. Wychodzi ich cała masa, sklepy pewnie się uginają od konfiguracji.
4 tyś to tak akurat i masz - spory kłopot bo pewnie zestaw zestawowi nie równy
Bose - było jest i będzie drogie... przestrzenność ma fajną i efektowną
Rozważałeś coś innego ? zamiast małe kina może stereo kosztem przestrzenności ? (wiem, ze pytasz o kino - ale tak napomknąłem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Co do pytania to raczej zdecydowany jestem na zestaw KD z tego powodu, że w 80% sprzęt używany byłby do oglądania filmów etc...chociaż nie powiem słyszałem wiele dobrego o nowych systemach stereo i część osób przestawaia się na to z tego względu, że są dużo lepszcze odczucia muzyczne. Tak czy owak nie mówie nie stero ale jestem (przynajmniej teraz) bardziej ukierunkowany na KD.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za odzew. Propozycja Adamsona wydaje się być dość ciekawa. Amplituner ma dobrą opinię i jak na tą cene wydaje się być ok...ale pytanie jaki zestaw głośników byłby ciekawy dla niego. Jak wcześniej napisałem zależymi na małych gabarytowo głośnikach ale również zależy mi na jakości brzmienia. Nasuwa mi się rónież jeszcze jedno pytanie jak działałby we współpracy PS3 (i czy to wogóle ma jakieś znaczenie).
Jeśli chodzi o propozycje które przesłał muzyczny_gość to ciekawa wydaje się propozycja Pioneer RCS-515H. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a może HARMAN KARDON AVR 255 ??



Miało nie być wysokich klocków icon_wink.gif PS3 chyba nie jest jakimś kapryśnym sprzetem a jest b. chwalona jako odwarzacz DVD,BD

Co do systemów z jednego pudełka - zaletą zawsze będzie łatwość obsługi, z drugiej strony system jest "zamknięty" i nie ma za dużego pola do rozbudowy (choćby zamiana czytnika DVD na BD, płyty na razie drogie ale standard zyskuje na popularności), osobna sprawa to głośniki - lepiej moim zdaniem kupic jednak osobne, te z zestawu to jednak zawsze pewien kompromis i nadrabianie elektroniką.

Na Twoim miejscu skupiłbym się na dobrych monitorach i ewnetualnie centralnym, sam obecnie ze względu na synka ogladam filmy w konfiguracji 3.0 czasem 3.1 i juz samo dodanie centralnego sprawia dużą frajde. Osobnym zagadnieniem pozostaje kalibracja obecna w amplitunerach, dopóki z takiej nie skorzystałem to podchodziłem do tego sceptycznie, jednak w pomieszczeniu użytkowanym na codzień jako salon jest bardzo przydatna.

PS Co ogladasz? DVD, DivX, MKV, czy ważna jest możliwość oglądania nagrań z kamery, zdjęć, słuchania MP3?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Racja z tym HK troszeczkę przesadziłem gabarytowo:)...wiec już na wstępie odpada..a szkoda bo akurat mój brat posiada i brzmi ciekawie. Co do pytania to zdecydowanie chodzi o płyty DVD, BD...no i oczywiście DviX.
W pierwszym moim poście napisałem o BOSE...i znalazłem dwa modele które są w granicach 5000zł:
Bose Lifestyle 28
Bose Lifestyle 18
...pytanie czy i w jakim stopniu przepłacamy w tych zestawach za samą markę BOSE.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE to szacowna firma i bubli nie produkuje ale... Twoje pytanie jest słuszne i aktualne.
Moja prywatna opinia jest taka, że stawiam na elastyczność systemu a nie design, BOSE jest systemem zamkniętym z czytnikiem DVD, przejście na BD to zmiana całego systemu i duże koszty.
Przy pojedynczych klockach wymieniasz np odtwarzacz DVD z obsługą DivX na Blu-ray z obsługa DVD,BD, DivX i MKV, ampli i kolumny pozostają te same; łatwiej jest też rozbudować system np w Twoim przypadku najpierw kupić dobre monitory na przód, potem centralny, następnie w zależności od preferencji surround-y lub subwoofer itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose to coś jak ipod icon_smile.gif mało kto słyszał w akcji , ale dużo osób słyszało o Bose icon_smile.gif
jak byłem anty do póki takich małych zestawów nie usłyszałem - i kopara w dół..niemniej jednak słono sobie liczą - i mocno bym się zastanowił icon_smile.gif nad wydatkami bo jak by nie było to ładne parę tysiaków...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Wczoraj byłem na odsłuchu BOSE...nie powiem gra świetnie, rewelacyjnie, ale wydaje mi się, że wydawanie 10 tys. za sprzęt który ma służyć za KD a nie ma BD tylko trzeba kombinować z jakimiś listwami to lekka przesada....nawet jakby udało się ściągnąć sprzęt z USA za 1/2 ceny. Dlatego postanowiłem poszukać czegoś innego....i przy okazji zwiększyme sobie budżet. Jestem ciekaw waszego zdania dotyczącego głośników Dali Fazon Sat. Zestawik kosztuje 5 tys. ale już sama firma produkująca te gośniki daje gwarancję jakości. Dlatego moje pytanie będzie skierowanie raczej w stronę amplitunera. Czy np. z takim slimem Marantza ja wcześniej podawał Adamson nie będę marnował możliwości tych głośników? A tak apstakując od wszystkiego w nowej ofercie Denona model S-5BD byłby wprost idealny dla mnie...ale niestety cena jest zaporowa.

pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose przestało na mnie robić wrażenie gdy zobaczyłem go w McDonaldzie icon_wink.gif

Jesli chodzi o sam system nagłośnienia dobrą propozycją jest ten Marantz ... HK 255 ma 18 cm wysokości a do tego jeszcze co najmniej 5 cm na BR czy DVD i zestawik rośnie ...

O same głośniki ... polecam HK np ten http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=150

Nie jest tani (chociaż przy BOSE wydaje się nie obciążać za bardzo kieszeni) ale dość dobrze gra chociaż przy większej mocy jak dla mnie zaczynają charczeć ... nie mniej niewielki zestaw, w miarę dobrze grający, dobrej firmy, który powinien zaspokoić Twoje potrzeby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podrzucenie tego zestawu głośników który wydaje się być dobrą propozycją..tym bardziej, że zestaw można już kupić za 1900zł. Czy ktoś miał jeszcze do czynienia z głośnikami Harman Kardon HKTS 20 i powiedzmy jak się on ma do podanego wcześniej przeze mnie zestawu Dall'a (po prostu czy warto dokładać te 3000zł).

Z góry dziękuję z pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Bose przestało na mnie robić wrażenie gdy zobaczyłem go w McDonaldzie icon_wink.gif


nie rozumiem dlaczego. U mnie w mieście jest knajpa gdzie nagłośnienie jest B&W...


Może dlatego, że McDonald nigdy nie kojażył mi się z czymś wytwornym a tym bardziej nie wiedziałem, że znajdzie się tam coś dla prawdziwych koneserów czystego dźwięku ... jak dla mnie przerost formy nad treścią montować taki zestaw w knajpie tuż obok bardzo ruchliwej drogi ...

Jeśli chodzi o zestaw Dall'a ... nie miałem okazji go słuchać za to HKTS 20 oraz 30 tak ... można śmiało polecić, szczególnie, że chcesz niewielkie kolumny o dość dużej mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przerost formy nad treścią ?
Widzisz nie zapytałeś nawet jakie to było nagłośnienie - a były to uniwersalne głośniki do zastosowania nagłośnienia knajp B&W w swojej ofercie takie posiada więc co jest tu przerostem formy nad treścią ? maja głośniki które graja i nie zawodzą od wielu lat - czytaj zainwestowali i mają spokój. Aha knajpa nie jest przy ruchliwej drodze - skąd ten pomysł ?

Kolejna sprawa często - Bose jest krytykowane tylko dlatego, że nie jest t produkt stricte audiofilski - tak ?icon_smile.gif

Generalnie znam zwolenników i przeciwników - kwestia co komu pasuje

Niestety jedno jest porażające mianowicie cennik - jest lekko wysoki na standardowe Polskie realia.



Co do Dali i Harmana - mało kto słyszał zapewne takie konfiguracje - dlatego będzie ciężko z odpowiedzią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego przerost formy nad treścią ?
Widzisz nie zapytałeś nawet jakie to było nagłośnienie - a były to uniwersalne głośniki do zastosowania nagłośnienia knajp B&W w swojej ofercie takie posiada więc co jest tu przerostem formy nad treścią ? maja głośniki które graja i nie zawodzą od wielu lat - czytaj zainwestowali i mają spokój. Aha knajpa nie jest przy ruchliwej drodze - skąd ten pomysł ?

Kolejna sprawa często - Bose jest krytykowane tylko dlatego, że nie jest t produkt stricte audiofilski - tak ?icon_smile.gif

Generalnie znam zwolenników i przeciwników - kwestia co komu pasuje

Niestety jedno jest porażające mianowicie cennik - jest lekko wysoki na standardowe Polskie realia.



Co do Dali i Harmana - mało kto słyszał zapewne takie konfiguracje - dlatego będzie ciężko z odpowiedzią.


Chyba źle odczytałeś mój post. Nie krytykuję Bose, że jest sprzętem typowo audiofilskim dla prawdziwych koneserów dobrego odsłuchu. Nie mniej w pomieszczeniu, które trzęsie się od wybracji spowodowanych przejeżdżającymi TIRami nie ma sensu instalować sprzętu za kilka tysięcy złotych.

Osobiście jestem zwolennikiem Bose czy innych dobrych firm (np Martin Logan z przewodami za 1000 zł za metr). Z dwóch powodów jednak nie kupie sobie takiego sprzętu. Pierwsze to cena, która na dzień dzisiejszy mnie powala, drugie, mam znaczny ubytek słuchu więc nie miałoby sensu zakup takiego zestawu.

Wracając do tematu - nie krytykuję Bose, że w swojej ofercie ma profesjonalne urządzenia audiofilskie tylko w tym przypadku poddaję wątpliwości wydanie przez wspomnianą firmę pieniędzy, gdy wg mnie nie ma to najmniejszego sensu. Na szczęście to nie moje pieniądze więc tylkos twierdziłem zaistniały fakt.

Ale to zawsze moja opinia i można z nią się nie zgodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba źle odczytałeś mój post. Nie krytykuję Bose, że jest sprzętem typowo audiofilskim dla prawdziwych koneserów dobrego odsłuchu. Nie mniej w pomieszczeniu, które trzęsie się od wybracji spowodowanych przejeżdżającymi TIRami nie ma sensu instalować sprzętu za kilka tysięcy złotych.


Owszem ale nadal nie wiem skąd twierdzisz,ze knajpa jest przy ulicy z tirami icon_smile.gif
Knajpa - to nie oznacza pijalnia czy budka z piwem to dość spory lokal.
Kończąc temat nie ma co wyrokować - jak nie zna się stanu rzeczy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
WIdzę, że dyskusja wybuchła na całego:). Ale wracając do tematu jestem raczej zdecydoawany na następujący zestaw:
- Marantz 1501 lub 1601
- Głośniku Harman Kardon HKTS 20
- BD (narazie jeszcze sie nie martwię icon_smile.gif )

Co myślicie o takim zestawie oraz czy lepiej jest się skłonić do nowszego modelu marantza (NR1601).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
WIdzę, że dyskusja wybuchła na całego:). Ale wracając do tematu jestem raczej zdecydoawany na następujący zestaw:
- Marantz 1501 lub 1601
- Głośniku Harman Kardon HKTS 20
- BD (narazie jeszcze sie nie martwię icon_smile.gif )

Co myślicie o takim zestawie oraz czy lepiej jest się skłonić do nowszego modelu marantza (NR1601).



porównanie NR1601 do NR1501 tutaj: http://www.marantz.eu/en/products/39/nr1501/?compare_to=271

z funkcji, które by mnie interesowały NR1601 ma bardziej rozbudowany system kalibracji oraz najważniejsze tryb: "HDMI path though on stand-by" czyli przesyłanie sygnału poprzez HDMI takze w trybie stand-by, główna różnica marketingowo-użytkowa to złacza HDMI 1.4 czyli do sygnału 3D

co do HK BDS 800 to nowość, fajny zestawik tylko cena jakaś nie taka, gdybym ja miał wybierać to jednak wybrałbym zestaw dzielony z Marantzem, głośnikami HK i jakimś koreańskim BD, który odtworzy BD, DVD,JPEG,DivX i szereg innych literek o których nie słyszałem;-))))
a gdybym miał budżet około 6500 to i tak bym wolał zestaw dzielony tylko głośniki wymieniłbym na lepsze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...