Skocz do zawartości

Analogowy tuner radiowy - co na początek


pescyn

Recommended Posts

Słucham głównie radia i to w dużych ilościach jednak mój obecny tuner pioneer f-676 ostro zaniemógł i czeka mnie wymiana sprzętu. Z początku chciałem kupić cyfrowy jednak po chwili refleksji doszedłem do wniosku że przyjemnie byłoby mieć coś analogowego - jednak w tym temacie jestem zielony, a recenzje tunerów analogowych zazwyczaj skupiają się na modelach od 200$ w górę, a takich funduszy nie posiadam, więc zostawiam tu ten post licząc że ktoś pomoże mi dobrać budżetowy analogowy tuner [ew amplituner] który:

- jest dostatecznie czuły, żeby łapać stacje w stereo bez profesjonalnej instalacji antenowej
- nie kosztuje majątku
- może, ale nie musi być "vintage" - przeglądając zarówno to jak i inne fora dotyczące sprzętu audio można dojść do wniosku że wygląd retro jest teraz w modzie i generuje dodatkowe koszty
- jest raczej bezawaryjne - będzie mocno eksploatowane - zwłaszcza przy nocnych audycjach

dziękuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie warto naprawiać tego Twojego Pionka? Co w nim poleciało?
Pasował Ci jego dźwięk?
Pytam, bo w ramach posiadanych sprzętów czasami słucham m.in. takiego samego tunera icon_wink.gif

No chyba, ze nie przeszkadza Ci brak programowania stacji (mnie przeszkadza, stąd pytanie), to faktycznie jest trochę pełnych "analogów" w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest do naprawienia - a problem z nim był taki, że stosunkowo często palił się bezpiecznik. W niektórych urządzeniach mijają lata zanim topikowy się przepali - w pionierze były to raczej miesiące - czasem tygodnie. Po ostatniej wymianie bezpiecznika już się nie podniósł. Zapewne powinienem się wcześniej zainteresować czemu co 2-3 m-ce muszę wymieniać bezpiecznik, nie zrobiłem tego, a teraz oprócz bezpiecznika poleciało pewnie coś jeszcze - jest duża szansa że jest to usterka naprawialna, ale jakoś nie mam odwagi zatargać do do "znachora" - z racji tego że czuję się winny jego "zgonu"

Czy lubiłem ten tuner? a i owszem - spełniał wszelkie moje oczekiwania ale ... szukając poleconego w tym temacie Akai natknąłem się na Technicsa 7300K - nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od rzeczonego AT-2400, ale był w przystępnej cenie i bardzo dobrym stanie.

Po podłączeniu go i "odsłuchaniu" muszę powiedzieć że jest o wiele lepszy od Pioneer;a F-676 zarówno jeżeli chodzi o czułość [na tej samej antenie nie mam problemu z sygnałem w stereo, tam gdzie go wcześniej nie było] jak i jakość dźwięku, a fakt braku programowania stacji jakoś mi nie przeszkadza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...