Skocz do zawartości

Wybór minisystemu


36.6

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuję dobrego zestawiku stereo do pokoju 13m2.
Jako ze pochodzę z Lublina jest ciężko z odsłuchem i wogóle z wyborem czegoś sensownego.
Dużo ostatnio przegladałem internet i zaciekawiły mnie nastepujące systemy:

- Yamaha MCR-640
- Yamaha MCS-1330
- Harman Kardon MAS100
- Philips MCD-909
- Denon D-F107

Moje preferencje muzyczne to głównie lata 80te (Rock, Glam Metal itp). Nie pogardzę również muzyką czarnych (głównie Seal)

Proszę Was o opinie na temat w/w systemów. Jak one się sprawdzą w wymienionych gatunkach muzycznych.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36. 6, wśród wymienionych przez Ciebie miniwież widnieje produkt Philips. W związku z tym z chęcią udzielę Ci wszelkich dodatkowych informacji na jego temat oraz ogólnie - wyboru odpowiedniego zestawu audio. Za ponadprzeciętną jakość dźwięku w tej wieży odpowiadają: 3 drożny głośnik główny (150W) i niskotonowy głośnik wstęgowy. Dźwięk jest czysty i dobrze się niesie. Oprócz świetnej jakości dźwięku sprzęt wyposażony jest w funkcje multimedialne.
Dzięki tej mikrowieży zaoszczędzisz nieco miejsca w pokoju – o ile planowałeś zakup sprzętu audio z możliwością odtwarzania filmów DVD. Stary odtwarzacz DVD będzie mógł pójść w odstawkę, ustępując miejsca mikrowieży Philips MCD909, na której odtworzysz filmy DVD i wiele innych, popularnych formatów filmowych. Sprzęt posiada ponadto złącza USB i wyjście HDMI.

Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania związane z funkcjami tego albo innych zestawów Philips chętnie udzielę Ci odpowiedzi. Możesz napisać do mnie na skrzynkę mailową : ekspert@philips.com Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę i chęć pomocy. Jednak dla mnie jeśli chodzi o minisystem takie rzeczy jak HDMI, odtwarzanie DVD są zupełnie zbędne (mam odtwarzacz bluray). Zestaw ma się sprawdzać w wymienionych przeze mnie gatunkach muzycznych. Jako że recenzji systemów jest sporo byłbym wdzięczny za jakieś info szczególnie od uzytkowników systemu HK MAS100. Opinii o tym sprzęcie jest bardzo niewiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pomogę, bo większości systemów nie słyszałem. Ale ze swojego doświadczenia polecę Yamahę MCR-640. Uniwersalna do każdego rodzaju muzyki. Oprócz tego rozważ jeszcze Onkyo CS-325 lub CS-525 lub mini zestaw JVC, który też gra nieźle. Jeżeli masz trochę więcej pieniędzy to poszukaj jeszcze informacji o małych zestawach NAD np.C715, to naprawdę klasa sama w sobie, ale musiałbyś wtedy samodzielnie dobrać kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

36. 6, wśród wymienionych przez Ciebie miniwież widnieje produkt Philips. W związku z tym z chęcią udzielę Ci wszelkich dodatkowych informacji na jego temat oraz ogólnie - wyboru odpowiedniego zestawu audio. Za ponadprzeciętną jakość dźwięku w tej wieży odpowiadają: 3 drożny głośnik główny (150W) i niskotonowy głośnik wstęgowy. Dźwięk jest czysty i dobrze się niesie. Oprócz świetnej jakości dźwięku sprzęt wyposażony jest w funkcje multimedialne.


Jak na eksperta, to kiepsko...

Głośnik wstęgowy jest oczywiście głośnikiem WYSOKOTONOWYM, a nie niskotonowym jak napisano...
3 drożne to są KOLUMNY, a nie głośnik.

A według mnie to choć wieża gra w miare nieźle, to mnie nie przekonuje solidnością wykonania napędu CD (tacka sprawia wrażenie jakby zaraz miała odpaść).
Kolumny wyglądają i grają nieźle (solidnie zrobione, ładne...), ale wieża lepiej sobie daje radę przy głośniejszym słuchaniu niż przy cichszym.
Poza tym jedno wejście to trochę mało jak na możliwość dalszej rozbudowy systemu ...
A "ponadprzeciętna jakość dźwięku" to raczej slogan reklamowy lub odnosi się do kiepskiej przeciętnej icon_rolleyes.gif Bardziej już by tu pasował "ponadprzeciętny wygląd".

W tej cenie to warto jeszcze zwrócić uwagę na DENONa D-M38 (lub poprzednika, model 37). Wygląda mniej bajerancko niż Philips, ale gra całkiem przyjemnie! Ma mniejszą moc, ale na 13m^2 powinno wystarczyć. Model 107 o którym pisałeś jest mocniejszy i powinien grać lepiej, ale nie słuchałem go.

Jeszcze warto wg mnie popatrzeć na amplituner z wbudowanym odtwarzaczem CD/SACD Magnat MC1 , szczególnie że można do niego wybrać różne kolumny (jest sprzedawany bez kolumn)
http://audio.com.pl/testy/magnat-mc1:6
i takie rozwiązanie Magnata bym proponował do sprawdzenia przez Ciebie, czy dźwięk będzie Ci odpowiadał. Według mnie będzie dużo lepiej niż np. z Philipsem czy innymi modelami nad którymi się zastanawiałeś - a skoro możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na zakup ... icon_razz.gif Co prawda w sklepach cena samego Magnata MC1 bez kolumn przekracza 3 tysiące, ale można trafić na używane modele na gwarancji w cenie między 2 a 2,5 tysiąca, a za 1000zł to już kupić niezłe kolumny podstawkowe i zostanie jeszcze na porządne kable by nie przekroczyć założonej kwoty.

A jeśli szukasz czegoś mocniejszego - to może warto zamiast w miniwieżę wejść w normalną wieżę? Za kwotę 3500zł to już można (prawie) poszaleć...

Pozdrawiam
PS. W lipcowym numerze AUDIO z 2008 roku byl test kilku modeli miniwież z ambicjami (m.in. Magnat MC1 z kolumnami Quantum) i warto sobie poczytać. Ceny od tego czasu trochę spadły icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...