Skocz do zawartości

Yamaha Pianocraft MCR 840


Rysiekm20

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Zakupiłem Yamahe Pianocraft MCR 840 i mam taki problem a mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalne czy nie.
Moja yamaha po zwiększeniu głośności na 3/4 mocy się wyłącza. Zrobiłem tak 3 razy i wylądowała w serwisie bo wzmacniacz całkiem przestał działać.
Wzmacniacz wrócił z serwisu działa ale nadal się wyłącza przy zwiększeniu głośności. Przy mniejszej skali głośności działa normalnie.
I tak jak wcześniej pisałem chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalne czy nie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że wzmacniacz powinien działać do końca skali głośności, ale dzisiaj się zdziwiłem gdy odkryłem że na jednej płycie z muzyką spokojną wzmacniacz działa do max głośności i się nie rozłącza, a gdy włożę płytę z muzyką o ciężkim brzmieniu to wtedy się rozłącza.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że po prostu ta płyta jest nagrana ciszej i wzmacniacz oddaje przy niej mniejszą moc .Wygląda to jakby w nim działał wyłącznik termiczny.Wyłączenie następuje natychmiast ,czy po jakimś czasie pracy z dużą głośnością.Wzmacniacz stoi gdzieś na górze szafki czy na półce w regale?Może zasłoniłeś otwory wentylacyjne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz stoi na stoliku. Wszystkie otwory wentylacyjne są odsłonięte. Wyłączenie następuje od razu, czyli zwiększam cały czas głośność i w pewnym momencie wzmacniacz się wyłącza. Dodam że ostatnim razem za nim pojechał do serwisu zrobiłem tak ze 3 może 4 razy i już się nie chciał włączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...