Skocz do zawartości

Głośnik na bocznej ściance


trup

Recommended Posts

Glosnik basowe sa stosowane aby zachowac stosunkowa wąską obudowe, a jednoczesnie dać duzą moc np. jamo S708. Zeby glosnik basowy byl z przodu, kolumna byla by bardzo szeroka, a tak dostajemy schludna obudowe ktora dusponuje nie lada basem i moca. To ze nie gra on bezposrednio na sluchacza nie ma istotnego wplywu, bo to przeciez glosnik basowy. Zeby to byl wysoki lub sredni owszem. W subwooferach jest podobnie, niektore maja nawet glosniki w srodku a bas jest icon_biggrin.gif Magia chyba icon_smile.gif zart.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A są jeszcze kolumny podłogowe z głośnikiem basowym w dolnej części, skierowanym pionowo do dołu. I potrafią zagrać pięknym, szybkim i doskonale kontrolowanym basem. Mam, używam i cały czas jestem w szoku, bo sprawdziłem je jak grają w samym rogu pokoju bardzo blisko ściany... i tak już zostały. Zero problemów z basem, wzmacniacz oczwiście w trybie Direct! Na początku były oddalone o min. pół metra od ścian, a w przypływie wolnego czasu i zabawy przestawiłem je na chwilę, a chwila trwa i trwa icon_lol.gif
Jak dodamy do tych rozwiązań jeszcze kolumny z 1 lub 2 głośnikami basowymi w środku kolumny i mocno dmuchającym bassrefleksem, to mamy już totalną mieszankę rozwiązań.
Ale żeby to odpowiednio grało, to nie są to kolumny z dolnych zakresów cenowych...
A ja i tak jakoś nie mogę się przekonać do kolumn z basem na bocznej ściance - dobrze, że mamy demokrację icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo:

w trybie "direct". Czy mam rozumiec, ze w tym trybie pracy masz wlaczony korektor (bas, trable ?)

co do ustawienia kolumn w kacie nie bylbym taki pewien, ze gra to poprawnie. Chyba, ze producent dopuszcza takie ustawienie (patrz instrukcja zalaczona do kolumn). Z tego co mi wiadomo takich konstrukcji, ktore umozliwiaja takie ustawienie jest bardzo malo.
Kolumna w kacie hmm, kojarzy mi sie to z sztucznie podbitym basem. Czy jak ustawiles kolumny w kacie, bas sie zwiekszyl ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

w trybie "direct". Czy mam rozumiec, ze w tym trybie pracy masz wlaczony korektor (bas, trable ?)


Hybryd - przepraszam za opóźnienie, przeoczyłem Twój post icon_redface.gif
Pisząc "Direct" myślałem o ominięciu wszelkich korekcji (balans, bass, treble) na moim wzmacniaczu, bo tak zazwyczaj słucham.
Z uwagi na warunki lokalowe i przede wszystkim żonę nie słucham zbyt głośno, natomiast odsłuchy przed i po zakupie robiłem przy odsunięciu metr, potem pół metra od ścian i różnych poziomach głośności. W tej chwili za kolumnami na ścianie jest ustawione trochę gąbki na dole, na wysokości głośnika basowego.
Poprzednio na chwilę miałem tam ustawione JBL E90 i ... pomyłka, mimo otworu basrefleksu z przodu bas był zbyt mocny i musiałem włączyć korekcję około -2 (podobne wrażenie było przy "czystym" trybie i odsunięciu o pół metra od ścian). Więc JBL wróciły pod kino domowe.
Trochę lepiej było wcześniej z podłogówkami Jamo, ale tam zamiast pary ośmiocalówek są dwie sześcioipółcalówki i ogólnie kolumny miały bardziej spokojny charakter icon_cool.gif
W tej chwili kolumny grają na płaskim kablu, poprzednio standardowe Jamo 4mm.

Po przestawieniu w kąt bas mógł się ew. zwiększyć w minimalnym stopniu, ale cały czas jest szybki i w pełni kontrolowany, wzmacniacz (ale nie lampa - bez oddzielnego pokoju tylko dla mnie nie będę inwestował w takie rozwiązanie) chodzi bez żadnych korekcji icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Niektóre kolumny mają głośnik basowy z boku, a nie z przodu


Takie kolumny nadają się do dużych pomieszczeń powyżej 30m. One potrzebują sporo wolnej przestrzeni wokół siebie. Nie widzę ich w małych blokowych pokoikach. Nawet pomimo tego że są wąskie i można je wsunąć między meble przynajmniej z jednej wolnej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...