Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kwaq

kolumny THOMSON 30w 8ohm

Recommended Posts

Witam!

Mam 2 kolumny THOMSON 30w 8ohm i teraz mam to podłączone pod zodiaka dss 402 ale on już się powoli kończy co chwila coś w nim pada(teraz lewy kanał gra cichutko i trzeszczy, myślę że już ciężko będzie naprawić) , więc zastanawiam się nad jakimś wzmacniaczem, amplitunerem, czym kol wiek co by zasiliło te głośniki i było mniejsze od zodiaka. I tutaj pytanie do was co by było najtańsze i w miarę czysto grało. W grę wchodzi sprzęt używany, nowy może być jakieś DIY byle było ekonomicznie icon_biggrin.gif

Z góry dzięki za info, pozdrawiam kwaq

Najtańsze będzie chyba jakieś inne radyjko w stylu Zodiaka, albo super tani wzmacniacz, gdzieś z Allegro czy Anonsów. Ile możesz na to wydać i czy musi być tam tuner radiowy?

Myślimy że to nie zadziała - to jest tylko końcówka mocy , bez regulacji głośności - chyba że masz źródło z regulacją.
Ja bym się po lombardach , komisach przeszedł , ewentualnie jakaś giełda : do 100 pln spokojnie co,s można wyhaczyć
M

Tak właśnie się zastanawiam, najlepiej znajdę coś blisko siebie i wtedy odbiorę osobiście, ale na razie muszę skompletować kasę i wtedy muszę pomyśleć.

Jeszcze jedno, czy mam patrzeć tylko na ohm czy też na watty bo nie mam pojęcia jak na to patrzeć

Do tych kolumn nie musisz mieć mocnego wzmacniacza, wystarczy nawet 15W przy 8 ohmach. A kolumny są właśnie 8 ohmowe, więc każdy wzmacniacz powinien je napędzić bez problemu. Jeśli coś będziesz kupował, to dla pewności napisz jeszcze i podaj parametry.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować