Skocz do zawartości

amplituner KODA AV-502


Mr_Aleksander

Recommended Posts

Witam

Posiadam wyżej wymieniony amplituner kina domowego. Około miesiąc temu gdy normalnie, jak zawsze włączyłem sprzęt, coś zaczęło buczeć, po ściągnięciu obudowy i przysłuchaniu się zjawisku, zobaczyłem że sprawcą owego buczenia jest transformator zasilający.
I tutaj forumowicze, kieruję pytanie do was, co mam zrobić żeby usterki się pozbyć. Pyatnie dla was wydaje się być może banalne, lecz słabo orientuje się w tym temacie, a kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartem mówiąc musisz teraz głośniej słuchać muzyki icon_wink.gif

A poważniej - niestety - transformatory mają to do siebie, że po pewnym czasie wysycha olej, którym nasączony jest papier, znajdujący się między kolejnymi blachami w rdzeniu transformatora. Jest to powodem coraz głośniejszej "pracy" transformatora. Niesłyszałem niestety, żeby ktoś reanimował transformatory nasączając je olejem więc najprawdopodobniej, żeby zmniejszyć buczenie, trzeba byłoby wymienić transformator.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż, mam nadzieję, że koszt wymiany będzie wart sprzętu jaki posiadam.

Jeszcze jedno pytanie. Używam subwoofera aktywnego który jest podłączony pod tą KODE. Subwoofer ma niespełna pół roku także jest to nowy sprzęt i od pewnego czasu, podczas pracy, subwoofer nagle przestaje grać, mimo to zielona dioda nadal się na nim świeci. Przestaje grać i zaczyna buczeć, dopiero gdy go wyłączę i ponownie włączę, po chwili, bądz po pewnym czasie, zaczyna znów normalnie chodzić. Czy problem może być w tym że transformator w amplitunerze jest ku kresu swojego życia, czy może w czymś innym ? Byłbym wdzięczny za pomocną odpowiedz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator w amplitunerze pewnie w tym stanie pochodzi jeszcze kilkanaście albo i więcej lat. Więc nie jest to jego kres życia tylko naturalna kolej rzeczy. Tak się dzieje, gdy transformator zostaje źle lub niechlujnie spakietowany /wykonany/.

Odnośnie woofera - wg mnie nie ma na to wpływ amplituner. Raczej bym szukał tu uszkodzenia woofera (może właśnie włącznik jest w drobny sposób szukodzony ?!?!). W sumie trudno nawet spekulować jak się tego nie widziało. Zbyt dużo rzeczy ma na to wpływ. Osobiście jednak wykluczam wadę amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...