Skocz do zawartości

Tanie kolumny do 500 zł (pod ampli SONY)


AxuSS

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie przesiadki z głośników komputerowych na coś bardziej "grającego" icon_smile.gif

Pokój około 16m2 (pomyliłem w temacie), zestawu audio przeważnie używam do oglądania filmów tudzież TV, słuchania radia, oraz muzyki przeróżnej z przewagą house i jazz. Odległość od kolumn do słuchacza około 2-3 metry.


Kupiłem amplituner SONY STR-DE197 (niby 2x100 przy 8 ohm), wiem że to nic fajnego, ale dla mnie i tak będzie różnica w odsłuchach, poza tym musiał mieć pilota i być czarny bo narzeczona miała takie wymagania icon_smile.gif


Muzyki raczej nie słucham zbyt głośno, trochę może głośniej niż poziom rozmowy.

Preferowałbym kolumny na szafkę (podstawkowce) gdyż całość wraz z TV stoi na regałach pod ścianą. aczkolwiek podłogowe też gdzieś upcham.



Co myślicie o WHARFEDALE DIAMOND 10.1 mogę zanabyć za około 500 zł para. Tylko one mają 6 ohm, a mój ampli 8 :-/ Dałoby radę to złączyć bez szkód ?

Aaaaa no i budżet icon_wink.gif Raczej po kosztach będzie więc kwota właśnie do około 500 zł i mogą być używane kolumny.





Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witamy na forum;
kwestia co po kupnie chcesz uzyskać ? czy podstawowy i minimalny dźwięk - bo z tych malutkich monitorków może właśnie tak być
Widziałem je na żywo (w mojej rodzinie grają na sourrondach w kinie - to faktycznie minimalizm icon_smile.gif



To na bogato icon_biggrin.gif

A wracając do tematu: Co do dźwięku to chciałbym wyrazisty wokal w muzyce, bass żeby był jakiś w miarę. Ogólnie spodziewałbym się po tym mniej więcej wrażeń odsłuchowych jak po takiej sklepowej wieży no jakby było trochę lepiej to OK. icon_smile.gif

Ogólnie rozumiem że lepiej się za jakimiś podłogowymi porozglądać, tak ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...