Skocz do zawartości

audio + amplituner + projektor + laptop = POMOCY!


tebciak

Recommended Posts

Witam.
Planuję urządzenie nowego pokoju, który chciałabym przeznaczyć do słuchania muzyki (70%) i oglądania filmów (30%). Jeszcze nie jestem dobrze zorientowana w tym temacie i dlatego chciałabym zadać parę pytań specjalistom icon_smile.gif
1. Czy wzmacniacz ONKYO Integra model no. A-9711, odtwarzacz CD ONKYO Integra model no. DX-7711, tuner ONKYO model no. T-4511 oraz dwie kolumny Jamo CLASSIC 8 to waszym zdaniem dobry zestaw do muzyki?

2. Sporo czytałam w internecie i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, aby wykorzystać ten sprzęt, który wymieniłam w punkcie 1 i dokupić amplituner KD wyposażony w wyjście pre-out, które połączone byłoby z wejściem liniowym wspomnianego wzmacniacza stereofonicznego(tylko czy z wzmacniaczem ONKYO Integra model no. A-9711 da radę tak zrobić???).
Do wzmacniacza podłączony byłby tuner, odtwarzacz CD oraz obie kolumny Jamo. Do amplitunera dokupiłabym dwie kolumny tylne oraz subwoofer, aby uzyskać dźwięk przestrzenny. Chodzi mi o całkowite pominięcie amplitunera KD podczas słuchania muzyki - wyczytałam w internecie, że amplitunery nie dają takiej jakości dźwięku co wzmacniacze stereo.

3. Jako źródło filmów oraz muzyki chciałabym wykorzystać laptopa oraz zakupić projektor (wolę tę opcję zamiast TV).

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady, uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie jak najbardziej ma sens, a cała Twoja seria ONKYO to niezłe modele icon_razz.gif No i niewątpliwie będzie w stereo lepiej, niż wykorzystując do tego celu sam amplituner kina domowego.
Poza tym Twój odtwarzacz CD jest niezłym źródłem muzyki - i niekoniecznie laptop będzie lepszy...

Co do współpracy ONKYO z amplitunerem KD - po prostu sprawdź, czy Twój wzmacniacz ma takie wejście na tylnej ściance...

Jaką masz powierzchnię pokoju?
Ile możesz przeznaczyć na zakup amplitunera oraz pozostałych kolumn? Pozostałe kolumny możesz dokupić później, Classic 8 ma podwójny głosnik basowy i nie jest źle z odtwarzaninem niskich tonów. icon_wink.gif
To ma być sprzęt nowy - czy może być używany?

Jeżeli chcesz mieć wielokanałowe kino domowe - to jeszcze będzie potrzebna kolumna centralna oprócz głośników tylnych oraz subwoofera. Do Classic 8 bez problemu uda się dokupić pasujące kolumny z tej samej firmy (zakładam, że kolumny mogą być używane - bo model Classic 8 nie jest już produkowany od paru lat...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa chciałabym również używać jako odtwarzacza filmów i raz na ruski rok obejrzeć TV z karty telewizyjnej z laptopa (nie mam telewizora).

Jeśli chodzi o wzmacniacz to ma wejścia 'LINE 1' oraz 'LINE 2' - każde na dwa kable cinch. Te wejścia aktualnie są wolne. Czy jedną z tych lini możnaby połączyć z wyjściem pre-out amplitunera?

Powierzchnia pokoju to 50m2.

Na zakup aktualnie zbieram, a póki co posiadam opisany przeze mnie sprzęt audio icon_smile.gif i chciałabym uzbierać na dobry sprzęt. Nie spieszy mi się z kupnem. Chciałabym mieć kino domowe, na którym będę mogła obejrzeć film HD i jeśli chodzi o dźwięk to 5.1 kanałów(czyli obsługiwanie 5 głośników + 1 subwoofer). A propos czy trzeba mieć jakąś specjalną kartę muzyczną na laptopie żeby odtworzyć tą ilość kanałów? Czy nie gra roli jaki laptop i wszystko zależy od amplitunera?

Niektórzy twierdzą, że drogie sprzęty to czysty marketing i niczym się nie różnią od tych, które można zakupić za przystępną cenę. Mi nie chodzi o żadne high-end. Jaką firmę byś polecił i jaki to przedział cenowy? Raczej chciałabym nowy sprzęt.

Dziękuję za informację o tej kolumnie centralnej icon_smile.gif Rozumiem, że sugerujesz, że lepiej kupić kolumny tej samej firmy? Nie należy mieszać firm czy po prostu polecasz Jamo?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop musi mieć cyfrowe wyjście wielokanałowe z karty muzycznej.
Jeżeli jest to jakiś starszy model i ma tylko wyjście stereo (minijack stereo), to trzeba będzie zastosować dodatkową karte muzyczną na USB z wyjsciem wielokanałowym (ceny od 150zł...).

Sygnał wychodzący z PRE-OUT amplitunera kd możesz podać na wejście LINE-1 lub 2 w Twoim Onkyo. Pokrętło głośności ustawisz na początku w niezbyt głośnym położeniu a następnie uruchomisz amplituner, Regulacja głosności w amplitunerze będzie równoczesnie działała na wszystkie kolumny - te podpięte pbezpośrednio pod amplituner kd jak i te pod Onkyo (prawdopodobnie będziesz musiała trochę zgłosnić na Onkyo by wyrównać poziomy głośności).

Co do amplitunera - im więcej pieniędzy można na to przeznaczyć tym lepiej ...
W każdym razie poniżej tysiąca nie ma co zaczynać rozmowy, szczególnie przy powierzchni 50m^2. Jeżeli możesz wydać min. 2 tysiące na amplituner to juz zaczyna być rozsądnie icon_razz.gif

Jeżeli chodzi o kolumny JAMO - po prostu jest spory wybór wśród nowych i używanych kolumn tej firmy, a ceny są wmiarę rozsądne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bardzo dziękuję za pomoc icon_smile.gif

Laptop jest w miarę nowy ale szczerze mówiąc nie wiem czy ma wyjście wielokanałowe z karty muzycznej...teraz przynajmniej wiem, że jeśli nie będzie miał to mogę zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową...

Jeszcze tylko nie jestem pewna co do połączeń między tymi wszystkimi sprzętami. Załączam schemat, który znalazłam w internecie i trochę przerobiłam na własną potrzebę. Z laptopa na amplituner chyba powinien iść kabel HDMI(przesyłanie obrazu+dźwięku), z amplitunera na projektor również HDMI(przesyłanie jedynie obrazu)? Potem z laptopa zewnętrzna karta dźwiękowa, z wyjściem analogowym na wzmacniacz?

PS. Skoro mój laptop ma wyjście HDMI to chyba znaczyłoby, że ma odpowiednią kartę dźwiękową i to połączenie będzie się nadawało do uzyskania dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD?...tylko mówi się, że zintegrowna karta dźwiękowa to nic ciekawego, a widzę, że mój komputer właśnie taką posiada: Conexant High Definition Audio Device.
Nie znam się na kartach dźwiękowych....czy można kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, która nadawałaby się i do puszczenia sygnału na amplituner i na wzmacniacz?

Pozdrawiam serdecznie

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ogólnie twoje założenia są słuszne, wydaje mi się tylko, że może być problem z dźwiękiem HD. Nigdy nie testowałem swojego laptopa pod tym kątem (na stronie Conexant'a nie ma nic na ten temat), ale z tego co wiem jest problem z uzyskaniem takiego dźwięku z komputera i radzą sobie z tym dopiero drogie karty (w sumie widziałem tylko jedną na PCI, więc do laptopa się nie nada).
W najgorszym wypadku będziesz musiała zostać przy Dolby Digital i DTS bez HD...

Specjalnie dla ciebie zrobiłem test porównawczy HDMI z integry vs OPTCIAL z karty Creative X-Fi 5.1 USB vs ANALOG z tej samej karty...
wyniki mnie osobiście zaskoczyły. O ile ANALOG był wyraźnie gorszy to już większych różnic między HDMI i OPTICALem nie da się wychwycić. Co oznacza, że dźwięk cyfrowy w największym stopniu jest warunkowany przez przetwornik cyfrowo/analogowy tzw. DAC. Myślę, że do kina domowego spokojnie wystarczy ci to co oferuje karta zintegrowana i wyjście HDMI, a do stereo warto dokupić właśnie takowego DACa z portem USB, w zależności od warunków finansowych ZERO DAC, Beresford Caiman... można wymieniać coraz droższe, ale myślę, że Beresford w twoim przypadku będzie akuratny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...