Skocz do zawartości

B&W 683 vs. JBL L880studio


Jolero

Recommended Posts

Witam wszystkich!Posiadam wzmacniacz Cambridge Audio Aur 740A (100W /kanał przy 8Ohm), ampliuner Denon 7.1, kable głośnikowe Monster Z2R.Mam zrobionego Preout, poprzez Denon 1905. Zależy mi na dobrym stereo, dwie frontowe kolumny są zasilone ze wzmacniacza Cambridge. Obecnie są to Eltax Liberty7+. W przyszłości zakupie cd Cambridge. Obecnie chcę zakupić kolumny Frontowe. Które kolumny będą dla mnie lepsze?JBL L880 Studio?Czy B&W 683? Pokój 15m2, lubię mięsisty bass.
Muzyka jaką słucham to: House, Techno, Trance, Dance, Pop, R&B
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JBL 880 bas jest najmocniejszą stroną zestawów. Może nie za ilość, ale za jakość tego co wydobywa się z zestawów. JBL 880 grają bardzo wyrównanym dźwiękiem, nie zaskakującym (może poza basem) i bardzo uniwersalnym jeśli chodzi o odtwarzany materiał dźwiękowy. Ale i w kolumny B&W 683 bas jest bardzo przyjemny i głęboki. Potrafi zejść naprawdę nisko. Poza tym wyrazisty i czysty dźwięk w całym paśmie. Osobiście wybrałbym kolumny B&W do zestawu z Cambridge Audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odpowiedz tutaj jest bardzo prosta. JBL ni jak sie maja do B&W. Pod kazdym wzgledem glosniki firmy B&W sa lepsze. Maja o kilka klas lepsza srednice i gore pasma niz bardzo niezrownowazone tonalnie JBLe. Jest to chyba ostatni glosnik jaki bym z czystym sumieniem mogl polecic. Fajny na pare minut - pozniej zaczyna wkurzac po calosci.

Generalnie jednak do Twoich preferencji polecam cos co uwazam ze ma rewelacyjny gleboki i pikeny bas czyli Acoustic Energy Aelite 3. To jest chyba najlepszy glosnik w klasie sredniej i cena za jaka mozna dostac ok. 3600zl to czysta rewelacja.

Tutaj masz tescik :

http://audio.com.pl/testy/acoustic-energy-aelite-3:1

Pozdrawiam i 3-maj sie z daleka od tych Dzejbieli icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rozumiem kolego AVATAR ze jesteś zauroczony swoimi kolumnami (i tak powinno być)ale pytanie padło o konkretne marki.Nie mieszajmy JOLERO w głowie.

Nie słyszałem Twoich kolumn i nie będe ich oceniał ale moim zdaniem nie pasują w tym przypadku z przyczyn czysto praktycznych.

1.Posiadają otwory BR z tyłu (Pomieszczenie 15 m.kw.problem z ustawieniem)

2.Według testu potrzebują dużo przestrzeni wkoło (Pomieszczenie 15 m.kw.problem z ustawieniem)

A co do kolumn Jbl to nie taki diabeł straszny jak go malujesz.Jak napisał ARTI sa to uniwersalne kolumny i w tej muzyce którą słucha JOLERO sprawdzą sie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani jedne ani drugie (JBL i B&W) nie mają mięsistego basu jak to określasz (jeśli myślę dobrze to chodzi o taki bas jak w muzyce house, R&B), mają utwardzony, bardziej w kierunku konturowości niż zaokrąglenia

z tańszych kolumn taki bas mają Magnat Quantum 605 ale mają 2 duże, tylne bas refleksy, z nieco droższych polecam Monitor Audio BX6 lub BR6 (ciut gorsze, ale jeśli trafisz z 500zł taniej to warto) - świetnie sprawdzają się jako konstrukcja zamknięta po zatkaniu obydwu bas reflexów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Pirs nie jestem nimi zauroczony z tego wzgledu ze je posiadam (glosniki w domu mam inne zupelnie innej klasy) tylko dlatego ze sa swietnie zbalansowane i graja znacznie lepszym dzwiekiem niz wymienione konstrukcje. Fakt ze na 15m2 sa dosc duze ale zawsze istnieje mozliwosc pozatykania odpowiednich wylotow bass reflexu aby wyregulowac brzmienie.

Co do JBL to chyba ich nie slyszales, a jezeli slyszales i uwazasz ze sa uniwersalne to prawdopodobnie wiele odsluchow nie przezyles. To sa twarde brzmieniowo i ciosane z grubsza dzwiekowo konstrukcje. Zero finezji i twardy kiepski bas.

Przy aksamitnej gorze, otwartej srednicy i genialnym basie z Aelite 3 taki JBL wypada po prostu kiepsko icon_sad.gif, ale to trzeba sie pofatygowac posluchac a dopiero pozniej ferowac wyroki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolego Avatar,absolutnie nie było moim zamiarem ferowanie jakichkolwiek wyroków.Wypowiedziałem tylko swoje zdanie i nic więcej.Nie podwazam Twojego zdania ze Aelite są kolumnami lepszymi od tych które podał załozyciel wątku.Ale zauważ jak każdy zacznie podawać inne kolumny które jego zdaniem są godne uwagi to co z tego wyniknie dla pytającego.Moim zdaniem nic.Mętlik w głowie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te B&W w ogóle lepiej grają od JBL, tylko jasny wzmacniacz do ostrych, trochę suchawo grających kolumn to naprawdę kiepski pomysł
moja lista do odsłuchu z tym wzmacniaczem by wyglądała tak: Monitor Audio BR6 (ew. droższe BX6), Magnat Quantum 605, Heco Metas 500 lub Jamo C605 - wszystkie dosyć ciemno grające (zwłaszcza Jamo) ze świetnym basem, do tego sporo tańsze, w zestawieniu z CA 740 mogą zagrać ciekawie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...