Skocz do zawartości

Amplituner AV - co kupić ???


obcy77

Recommended Posts

Potrzebuje amplituner AV do kina domowego (zestaw głośników mam - amplituner zresztą też ale jest do bani) i nie wiem co kupić - audiofilem nie jestem i jakiś specjalnych wymagań nie mam - ale nie chciałbym badziewia kupić lub przepłacić !!

Założenia / informacje :
- cena do 2000 (im mniej tym lepiej) icon_mrgreen.gif
- USB - co by można przenośny HDD podłączyć - możliwość odtwarzania różnych formatów plików
- głównie do oglądania filmów
- głośników mam 6 - 2 tył / 3 przód / 1 basowy, firmy MAGNAT
- muzyki słucham mało - ale czasem słucham icon_wink.gif
- pokój ma 40 m2
- możliwość podłączenia lapka, mp3 itp
- na razie do podłączenia zwykłe DVD i tuner TV HD - później jakieś Blue Ray też bym chciał
- aha no i musi być czarny


z góry dzięki za pomoc !!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odpisze ci na post chyba jako jedyny bo mi cie troche zal,tyle odwiedzin a nikt nie chce pomóc może dlatego że nie ma w czym.Sam jak byś poczytał posty to byś dał rade.Słuchaj,skoro kolumny masz więc jeden problem z głowy,zreszta dosyć ważny.Co do ampli A/V to sprawa prosta.Wszystkie nowe ampli.maja wejścia jakie potrzebujesz.Kwota 2000zł starczy ci na ampli. z niższej pułki ale dobry,wystarczajacy i wszystko majacy.Problem może byc tylko z moca bo na pokój tak duży jak masz,potrzebował bys cos mocniejszego niz np Denon 1910 itp.Krótko mówiac.Poszukaj ampli do 2000zł,wybiez sobie jakieś trzy marki których design ci sie podoba,porównaj moce,co jest ważne w twoim przypadku,poczytaj posty o konkretnych modelach,sklep-odsłuch i wsio:) ot co.Proste jak drut.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Założenia / informacje :
- USB - co by można przenośny HDD podłączyć - możliwość odtwarzania różnych formatów plików
- głównie do oglądania filmów
-- pokój ma 40 m2

Może być problem z USB w amplitunerze: muzykę w MP3 odtworzysz, ale czy uda Ci się film obejrzeć to już inna sprawa...
Poza tym - dyski twarde wymagają większego prądu niż pamięci przenośne typu pendrive, więc nie wiadomo czy taki dysk na USB (bez własnego zasilania) ruszy ...

Więc może warto zacząć od kupna odtwarzacza BR z gniazdem USB (czyli w ramach promocji kwota od 400zł w górę za LG czy Samsunga), a później zobaczysz czego Ci potrzeba (najnowsze dokodery i USB, czy też wystarczy coś z używanych, ale wyższych modeli...) i ew. dozbierasz na lepszy amplituner.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...