Skocz do zawartości

Wzmacniacz / Amplituner + Głośniki do 1500-2000


Duch.tb

Recommended Posts

Witam,

ze względu na to że jestem laikiem, a cała moja wiedza o audio to raptem wspomnienie o zestawie starego Grundig'a i do tego głośników Unitry grających naprawdę porządnie aczkolwiek w latach '90-tych to wniosek jest prosty...mam problem.

Założeniem dla sprzętu którego poszukuję jest słuchanie na nim muzyki i oglądanie filmów. (muzyka prawie codziennie a filmy co drugi dzień, także stosunek muza/film to gdzieś 60/40)

Nie jestem audiofilem aczkolwiek lubię kiedy sprzęt nie ukrywa swoimi możliwościami dźwięków w utworach tylko daje możliwość porządnego odsłuchu.
Natomiast porywanie się na sprzęt stricte pod KD nie interesuję mnie ze względu na cenę a do tego tak liczne wypowiedzi że uniwersalnego zestawu się nie znajdzie.
Musi więc to być sprzęt który bardziej pozwoli cieszyć się dobrym dźwiękiem niż bajerami.

Moje główne pytanie brzmi czy w tych kosztach da złożyć się coś o czym napisałem wcześniej.
Pytam o konkretne propozycje zestawów lub podzespołów które będę miał możliwość zakupić.
Na początek wzmacniacz bądź amplituner, później za radą forumowiczów dobralibyśmy kolumny bądź zestaw kolumn.

(błagam na każdym forum porad jest milion tylko każde dyskusje kończą się tekstami: dołóż, dozbieraj, to nie, tamto nie, a tamten się nie zna. Wysyłanie mnie do szukajek też mijają się z celem bo właśnie przesiedziałem kolejną noc i jestem głupszy i bardziej zdezorientowany niż przed zasięgnięciem wiedzy google)

Pozdrawiam
DUCH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, suma jak mam być szczery malutka, ale nie trzeba się tym zrażać.
Kilka pytań na wstępie :
trzeba ustalić w co wchodzimy (stereo/kd)
-wzmacniacz + cd ( a dopiero później tuner - chyba,ze radio jest priorytetowe! to amplituner)
-jeżeli muzyka towarzyszy Tobie cały czas znaczy, że już coś posiadasz - więc napisz proszę co już masz
-jaki metraż pomieszczenia
-sprzęt nowy czy używany
-zbliża się okres świąteczny będą promocje/wyprzedaże dobrze trafiłeś icon_smile.gif
-kable
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jestem za stereo (wnioski z różnych for internetowych, do tego bliżej mi do muzyki niż filmu).
Ze względu właśnie że nie jestem audiofilem nie musi to być sprzęt który powala. Dopóki nie osiądę na stałe w jednym miejscu taki sprzęt mi wystarczy (po kupnie nowego mieszkania będę dobierał audio pod metraż)
Sprzęt który posiadam......jakiś brzęczący zestawik Thomsona (gotowiec ze sklepu, raczej w ogóle nie brany pod uwagę w doborze czegokolwiek pod niego-ogólnie lipa) Edytowano przez muzyczny_gość
proszę używać funkcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...