Skocz do zawartości

czy Klipsch to dobre kolumny?


Patryk85

Recommended Posts

Cześć.
Dostałem właśnie w prezencie amplituner Onkyo 608 i chciałem kupić do niego kolumny. Nie wiem tylko do końca jakie. Głośniki miały by służyć głownie do oglądania filmów bo muzyki raczej słucham na kompie. Wielkość pokoju to ok. 20 m2 i 2,5 wysokości.
Myślałem nad zakupem zestawu Klipsch F1/C1/B2, który wyniósł by mnie od 1900 do 2000 zł. Nie są to chyba złe głośniki w tej cenie. Zwłaszcza, że oddzielnie te głośniki kosztują około 2700 zł.
Teraz jednak zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
1. Klipsch jest dwudrożny, czy będzie gorzej grał od głośników trzydrożnych? Czy średnie tony, dialogi będą słabszej jakości?
2. Klipsch F1 ma tylko jeden głośnik niskotonowy, czy zdoła on dobrze nagłośnić moje pomieszczenie i dźwięk będzie równie dobry co w kolumnach mających klika głośników?
3. Czy różnice w jakości dźwięku będą duże między Klipsch F1 a F2 a F3? Może lepiej dołożyć do F3, jeśli będą dużo lepsze. Czy może F1 do mojego pomieszczenie będą wystarczające?
4. Czy głośnik centralny w tym zestawie C1 jest wystarczająco dobry? Ma 50W, a C2 100 W i lepszą skuteczność. Głośnik centralny jest podobno najważniejszy.

A może polecicie mi jakieś inne głośniki. Może lepiej teraz zapłacić więcej, żeby później nie żałować. Biorę pod uwagę jeszcze takie zestawy:
- Magnat 555/53/551 za około 2500 zł,
- Dali Concept 6 za 2500 zł,
- JBL Northridge Cine Pack za 2600 zł,
- JBL ES Pack za około 3100 zł,
- Klipsch F3/C1/B2 za 3050 zł.
Oczywiście im taniej tym lepiej. Klipsch F1 wg mnie wygląda nieźle, ale jak to wygląda w praktyce? Ma dobra skuteczność i dobra cenę w zestawie. Na papierze nieźle tez wygląda Magnat i jest całkiem fajny.
Krótko mówiąc, które głośniki najlepiej zagrają z Onkyo 608 i będą miały fajne efekty dźwiękowe przy oglądaniu filmów.
Cenowo muszą się mieścić do 2500-2600 zł. Ewentualnie do 3100, ale tylko jeśli będzie przepaść w jakości dźwięku. Na pewno nie mogę przekroczyć 3100 zł, jest to cena nie do przeskoczenia, nic powyżej. Kable i całą resztę będę miał oddzielnie, więc nie wliczam w cenę.
Sorki, że tak długo, ale mam wiele wątpliwości i nie mogę się zdecydować.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szczerze mówiąc , są to specyficzne głośniki . A to przez to , że brakuje w nich trochę środka. Ja wygrzewam 3 tydzień nowe F30 B20 i C20 .Dopiero od tygodnia jakoś nabrały ''jaj''. Ponoć dopiero za pół roku będą zupełnie innymi kolumnami. Nie powiem do kina są super , w stero wygrzewam je podpięte pod
N-kę i leci 16-18 godzin radio 429 kanał zmuzyką chillout. Super stacja. Mam czasmi wrażenie , że słucham w 5.1. Wyłączyłem wszystkie ulepszacze dzwięku
(balanse , korektory itp) .Do Twojego pomieszczenia proponuję F2 , B2 i C2 . Znajdziesz je na allegro za 3 tysia. A , czy są to akurat głośniki dla Ciebie ?
Zawsze czegoś będzie brakować a to basu , a to środka , a to coś cofnięte lub czegoś zadużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...