Skocz do zawartości

Jaki sprzet STEREO za 3,5tys z DVD i tunerem do pokoju 28m2


Y'KnaF

Recommended Posts

Witam

Szukałem troche na tym forum i mam wiekszy mętlik niż wcześniej więc pozwalam sobie zadać konkretne pytanie dot. zestawu Stereo.
Poszukuję sprzętu stereo (nie 5.1 7.1 itp), odtwarzacza DVD , tunera i głośników na półkę.

Wymogi:
1) W miarę dobra jakośc dźwięku wzmacniacza i tunera lub amplitunera stereo (dużo odsłuchu z radia, głównie Trójka, ewentulane płyty to Rock/Metal lat 70/80 i Pop lat 80)
2) Odtwarzacz DVD (z DIVix i polskimi napisami) co jakiś czas trafia się jakiś film ale dzieci korzystają z DVD codziennie
3) Głośniki na półkę o maksymalnej głębokości 29cm i wysokości nie większej niż 40cm

Zaznaczam, że poza walorami odłuchowymi przykładam dużą wagę do estetyki i chciałbym żeby wszystko było jednego producenta i głośniki miały obudowę w kolorze określanym jako wiśnia. Zestaw może być srebrny lub czarny i nie muszą to byc klocki, może to byc jakiś zintegrowany zestaw.

Mam na to wszystko max. 3500zł.

Znalazłem taki zestaw
1) DENON PMA-510AE
2) DENON DVD1740
3) DENON TU-1500AE
4) KOLUMNY GŁOSNIKOWE DALI COMPACT 2

Co Państwo jako bardziej doświadczeni na taką kompozycję, ewentualnie może jakieś inne propozycję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powinieneś zmienić troszkę założenia. Pkt 1 kłóci się z pkt 3 , a do tego pkt 3 w pokoju 28m to już całkowite nieporozumienie.
Moja propozycja :
http://allegro.pl/harman-kardon-hk-3490-am...1290523473.html
http://allegro.pl/kolumny-tonsil-fiesta-si...1293960891.html
http://allegro.pl/harman-kardon-dvd-49-skl...1294407428.html
Chociaż ja bym DV HK nie kupował , prędzej już coś w ten deseń :
http://allegro.pl/bluray-lg-bd570-full-hd-...1297948975.html
I tańsze , i bardziej funkcjonalne
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A dlaczego pkt1 kłóci sie z pkt3, czy ten tuner TU-1500AE lub TU-1510AE nie pasuej do wzmacniacza PMA-510AE ???
Niestety kolumny podlogowe odpadaja ,ze wzgledow lokalowych. Obecnie mam kolumny podłogowe i wlasnie musze zmienic na male na półke.

A co sądzicie Państwo o DENON D-F107 ???, słuchalem tego dzisiaj i calkiem niezle to brzmiało

PF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y'KnaF, jak słusznie zauważasz, przy wyborze odpowiedniego sprzętu grającego równie ważne co wrażenia dźwiękowe są doznania estetyczne.
Szukając eleganckiego i dobrego jakościowo sprzętu, sprawdź model mikrowieży Philips MCD909.
Estetyka tego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie dzięki zastosowaniu drewnianej, lakierowanej na czarno obudowy głośników. Sam amplituner zaś pokryty jest inoxową powłoką ze stali nierdzewnej. Oceń sam na stronie produktowej marki Philips i napisz czy podzielasz moją opinię.
Wróćmy jednak do podstaw – czyli funkcji filmowych i jakości dźwięku generowanego przez urządzenie.
Funkcje – możliwość odtwarzania formatów DVD i DivX oraz (w przypadku tego drugiego) – plików z pamięci przenośnych; pendrive'y i dyski twarde, dzięki zastosowaniu portu USB.
Jakość dźwięku plasuje model MCD 909 na wyższej półce. Komplet drewnianych głośników wyposażono m.in.: w 3 drożną kolumnę, niedymowy, wstęgowy głośnik wysokotonowy, przedwzmacniacz lampowy i pozłacane złącze głośnikowe.

Co sądzisz tym urządzeniu. Myślisz, że mogłoby się sprawdzić w Twoich warunkach?
Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, zapraszam do kontaktu pod ekspert@philips.com
Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jeśli chodzi o sprzęt który podałeś to jak najbardziej się nadaje. 2x70W (przy 4omach) który oddaje Denon zupełnie wystarczy do nagłośnienia pomieszczenia 28m. do dvd w tej cenie nie ma żadnych zastrzeżeń. o tunerze sie nie wypowiem bo osobiście nie jestem ich zwolennikiem w systemach (ale to tylko moje zdanie).

jedynym zastrzeżeniem są kolumny Concept 2. niestety monitory do takiego pomieszczenia są za małe i nie oddadzą w pełni wszystkich niuansów zawartych w materiale na płycie. moją propozycją do denona są również kolumny Dali tylko że model Concept 6. Dali z Denonem na pewno się "dogadają" i będzie ok icon_smile.gif sam posiadałem kiedyś taką konfigurację (tylko inne modele) i byłem zadowolony.

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...