Skocz do zawartości

Jak połączyć kino domowe z komputerem


bialy998

Recommended Posts

Witam,
Chciałem prosić o radę w sprawie podłączenia tego odtwarzacza DVD do komputera. Zmieniłem kompa i mam już chyba wszystkie potrzebne wejścia. Więc proszę o poradę jak i jakimi kablami połączyć żeby był głos. Jak rozumiem to obraz z komputera podłączam kablem z kompa do telewizora ( również jakim kabelkiem ). Poniżej zdjęcie kompa i dvd. telewizor Sony Bravia 40 ex 701
Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam



[attachment=2794:9eced4b5022c36e7.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnie jakoś się da, ale po co?
Może prościej użyć nagrywarki DVD w komputerze, będzie pewnie i dźwięk i obraz, a to DVD Sony połączyć jednym kablem HDMI z telewizorem, też będzie i dzwięk i obraz.



Dziękuje, ale co to znaczy " użyć nagrywarki DVD w komputerze???
Chciałbym połączyć PC-ta do DVD żeby był dźwięk z kompa i do telewizora żeby była wizja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszq już wiem jak podłączyć DVD natomiast w dalszym ciągu nie wiem jak połączyć PC z dvd aby była muzyka z komputera oraz komputer z telewizorem aby był na nim obraz z komputera. Mam dużo filmów w RMVB a dvd mi tego nie odtworzy. Chce zrobić tzw klon ( obraz z kompa ). Jak bym mógł prosić abyś mi to jeszcze raz podpowiedział i wyjaśnił jakimi kablami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że masz w jednym urządzeniu amplituner kina domowego wraz z odtwarzaczem DVD.
Jaki to model Soniaka, bo zdjęcia są trochę niewyraźne ... Poza tym - jak robisz fotki, to lepiej odwróć zdjęcie (a nie dawaj "do góry nogami"), tak będzie czytelniej icon_lol.gif

Jakie masz wyjście dźwięku z komputera? Minijack (jak do słuchawek) jako stereo, lub 3 pary takich gniazd (na przód, na tył, na subwoofer + centralny), albo wielokanałowe wyjście cyfrowe....

Sprawdź w instrukcji, czy to kino domowe ma wejścia (chyba widać na tylnej ściance złącza cyfrowe optyczne i koaksjalne) do podłączenia innego urządzenia i wypuszczenia dźwięku na kolumny. Mogą to być wejścia cyfrowe lub analogowa para gniazd cinch opisana zapewne jako "in" (AUX-in lub cos podobnego).
Jeżeli nie ma takiego wejścia w amplitunerze kd, to możesz użyć kabla minijack - 2x cinch i podłączyć dźwięk stereo z komputera (szare gniazdo minijack oznaczone jako front lub stereo, znajdujące się na lewo od gniazda "rear" z tyłu komputera). Prawdopodobnie choć masz wyjście SPDIF OUT w komputerze to nie ma takiego gniazda wejściowewgo w TV.... Jeśli jest w TV takie gniazdo wejściowe ("optical in" lub coś w tym stylu) lub w amplitunerze kd to możesz w ten sposób mieć dźwięk.

Trochę to zawiłe - ale nie podałeś wszystkich szczegółów swojego sprzętu icon_sad.gif i czekamy na dodatkowe informacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TV ma Wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio, to sygnał z PC można podać na to gniazdo do TV (dwa kable), a jeżeli PC ma wyście z karty grafiki przez HDMI to można to połączyć z TV jednym kablem.
Stacjonarne DVD SONY do odtwarzania obrazu i dźwięku z PC do TV nie jest potrzebne.
A tak na marginesie, jak zobaczysz jakość obrazu z rmvb na TV, to chyba pomyślisz, że to całe kombinowanie z łączeniem nie warte było zachodu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...