Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do komputera do 600zł


Recommended Posts

100zł to raczej problematyczna kwota, możesz oczywiście kupić za to choćby TRUSTa 5.1, ale szczerze mówiąc to nie jest zbyt opłacalny zakup, lepiej wziąć od razu CREATIVEa, albo lepiej ASUSa. TRUST da słyszalną poprawę względem REALTEKa, ale nie tak wielką, jak trochę droższa konkurencja.
CREATIVE Xtreme Audio
ASUS Xonar DS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Otóż zakupiłem w końcu te głośniczki i mam jedno pytanko, mianowicie jak wiadomo muzyka mp3 jest stereo więc po podłączeniu tych głośników jako 5.1 do komputera trzema kablami jest ona odtwarzana tylko z dwóch głośników a ja zrobiłem coś takiego że prócz tych 3 kabli podłączyłem jeszcze do zielonego gniazda głośnikowego kabel a drugą końcówkę(2xchinch) do subwoofer'a w gniazdo AUX1 i teraz mam tak że na tych 3 kablach odtwarzam sobie dźwięk 5.1 do filmów i gier a przełączając na AUX1 odtwarzam sobie muzykę (na 5 głośnikach) i moje pytanko brzmi czy po prostu jest to poprawnie zrobione że jedna opcja to AUX1(muzyka) a druga opcja 5.1 (gry, filmy) i czy poprawnie będzie działać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki w trybie przestrzennym, czy na wszystkich głośnikach to prawie na jedno wychodzi... ja bym to inaczej połączył, co prawda wymaga to sporej ilości przejściówek, ale wątpię czy straci na tym ogólnie pojęta jakość, a będzie grać tylko to co potrzeba, fronty + sub.

Schemat:
-z zielonego z komputera jack-2RCA,
-z każdego RCA kabel 1RCA(wtyki)-2RCA(wtyki),
-dalej czerwone końcówki idą do LEFT/RIGHT FRONT (trzeba sprawdzić, który jest który, najlepiej testem kanałów karty dźwiękowej),
-białe końcówki łączysz z 2RCA(gniazda)-1RCA(wtyk),
-ostatecznie pozostała wtyczka do SUB IN.
W tym momencie masz pod jednym wjesciem 5.1, a pod drugim 2.1 z czystego stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...